VIGrand pistole

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#1 » úte 10. říj 2017, 22:41

Budoucí nový český výrobce pistolí.

V současnosti první model v prototypové fázi. Model VIG 007 Speedfire, ráže 9 mm Luger, hlaveň o délce 115 mm. Nepohyblivá hlaveň, zamykání závěru pomocí válečků.

Dokumentární článek: http://www.securitymagazin.cz/survival/ ... 57664.html

Web výrobce: http://www.vigrand.cz/, vč. 3D grafiky pistole rozložené na díly a popisu dílů a funkce.

Technické charakteristiky pistole modelu VIG 007 speedfire (zdroj web výrobce):
- ráže a použitý náboj - 9 mm Luger
- rozměry pistole : - délka - 195 mm
- šířka rukojeti - 28 mm
- šířka pláště závěru - 24 mm
- výška - 125 mm
- délka hlavně - 115 mm
- hmotnost pistole - v současné době probíhají dokončovací práce na této charakteristice, plánovaná hmotnost je 790 g bez nábojů
- počet nábojů v zásobníku - 14+1
- typ automatiky - válečkové zamykání závěru s pevnou hlavní.
Pistole nemá boční výstupky, což přispívá k jejímu skrytému nošení a uvedení do střelecké pohotovosti.

Obrázek

Přeju hodně štěstí výrobci k dotáhnutí projektu do konce a k rozvoji firmy!



pavelg
Příspěvky: 3057

Příspěvek#2 » stř 11. říj 2017, 09:09

http://rejstrik.penize.cz/04152948-vigrand-s-r-o

Mechanismus je zajímavý, stejně si to ale nedovedu představit dynamicky. Mám trochu obavu o výdrž mechanismu houpačky a nechápu, jak souvisí snížení tlaku v hlavni s odemknutím závěru (není tam přece žádný odběr plynů z hlavně) a jak je řešeno to tlumení zadního dorazu (pružiny?)
Pohyblivá vizualizace by byla asi nejlepší odpovědí.

Autorem je přímo pan Šamraj?



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » stř 11. říj 2017, 10:04

1. pistole je škaredá

2. předpokládám, že když chci natáhnout kohout do SA, musím nejdřív zvednout nahoru tu srandovní věc v zadní části závěru a po natažení kohoutu ji zase spustit dolů

3. jak se dá nosit s nábojem v komoře, resp vypustit kohout? nebo je to jen DAO systém s možností ručního (a komplikovaného) natažení do SA?

4. vypouštění zásobníku se děje zatlačením na páku pojistky v zadní části rukojeti? to je úchylný...

5. pistole je škaredá



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#4 » stř 11. říj 2017, 10:15

Někdo má peníze a chuť ji investovat do pro něj zajímavého projektu.

Osobně bych takovouhle pistoli čekal spíš kolem roku 1905, kdy bylo potřeba prošlapat slepé uličky a tvořit krkolomné konstrukce.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#5 » stř 11. říj 2017, 10:19

Autorovi a výrobci přeji všechno nej a obchodní úspěch. Konstrukci zbraní rozumím malinko, takže komentovat to, že je tam součástek jak na orloji, životnost jak zmiňoval pavelg, citlivost na znečištění atp. nechám povolanějším. Co mě zaráží, jsou komplikované ovládací prvky. Trend je dneska spíš opačný. Takové řešení bych čekal od pana puškaře Krnky někdy za mocnáře. Ale autor snad ví co dělá.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#6 » stř 11. říj 2017, 11:29

Snad ano..."kulka vyletí z kanálu hlavně"

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#7 » stř 11. říj 2017, 11:33

Já bych se obzvláště stotožnil s příspěvkem uživatele Steiner a to především s bodem 1. a 5. Dále bych pak mimo jiné souhlasil s body 2, 3 a 4 ;-)



pavelg
Příspěvky: 3057

Příspěvek#8 » stř 11. říj 2017, 12:39

Fyzická krása snad není to hlavní, i když je pistole ženského rodu - tj. nemusí se líbit úplně všem.

Mě by ta hračka moc zajímala, jak funguje. Po rozpadu SSSR se tam zrušila i spousta výzkumných projektů ve zbrojním průmyslu, Rusové mají docela tradici v neobvyklých konstrukcích a dovedou je dotahovat do blbuvzdornosti. To s.r.o. může být jak firma na vývoj a výrobu, tak i pračka peněz... to nikdo neví, ale mechanika té pistole mě zajímá bez ohledu na tyto okolnosti.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#9 » stř 11. říj 2017, 12:45

Petzold: Na tohle jsem nereagoval, ten co to psal nebude Čech a třeba já bych popis funkce čehokoliv v ukrajinštině nedal ani zdaleka na takové úrovni.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#10 » stř 11. říj 2017, 14:47

viz Steiner. Je super, že tu máme takové "Járy Cimmermany", ale není to hezký a složitost předpokládá poruchovost. SRY



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#11 » stř 11. říj 2017, 14:58

Mě se nezdá ta zbytečná složitost a hlavně očividné cílení na lidi, kteří zbraň nemají vůbec mít a potřebují tunu naprosto zbytečných bezpečnostních prvků... Systém je to ale zajímavý a ten vzhled mi nepřijde tak hrozný. Hodně dělá ta hnusná barevná kombinace na fotce tady. Ty "praporky" jsou ovšem k smíchu.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#12 » stř 11. říj 2017, 15:20

Pokud se nejedná o překlep, tak obdivuji, že do úzké rukojeti šíře 28 mm vestaveli zásobník na 14 nábojů luger (odpovídá běžně standardním rukojetim přes 30 až 35 mm) . Neboli skoro placatka s kapacitou skoro fullsize.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#13 » úte 17. dub 2018, 11:28

Já tedy na tom obrázku vidím nejmíň patnáct věcí který můžou brzy upadnout a ony upadnou už jen proto že můžou. KISS = keep it simple, stupid. To platí u zbraní dvojnásob. Proč asi byl tak úspěšný T34, Kalašnikov, Špagin, Sa58, atd.?
S hodnocením podle bodu 1. a 5. od Steinera souhlasím navíc taky. Někdo tady utrácí moc peněz za vymýšlení už vymyšleného (válečkové zamykání viz Pi52), nepraktického a navíc škaredého jak noc.
Navíc výrobní náklady budou majlant, když se na to dívám i jen tak "letecky".
Tedy - kdo by měl být zákazník? To asi rozhodne o existenci nebo neexistenci tohoto kvéru.
Ale možná to bude zajímavá technická rarita. Jednou... po hodně dlouhé době ... možná i cenný artefakt ...



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#14 » úte 17. dub 2018, 11:42

No očividně se jedná o konstrukci zbraně, kde je vše podřízeno přesnosti při dynamické střelbě. Tj. sice skutečně není cílem mít zbraň, která se dá vyrábět v každé továrně na traktory (T34) a válcovně plechů (AK) a přežije věčnost i při hrubém zacházení, ale o velmi specializovanou zbraň určenou pro závodníky. Otázkou je, jestli se jim podaří dosáhnout dostatečně vysoké kvality, protože když už to bude drahá a složitá zbraň, tak jinde než u závodníků asi zájemce nenajdou - a ti jsou nejnáročnější.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#15 » úte 17. dub 2018, 15:11

Nevím nevím... Zrovna na dynamickou střelbu mi přijde naprosto nevhodná. Nevidím tam žádný aspekt který by přinášel nějakou přidanou hodnotu oproti zbraním které se běžně pro dynamickou střelbu používají. A i střelci v těchto disciplín požadují vysokou životnost a pokud možno nulovou poruchovost.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: osotola a 11 hostů