VIGrand pistole



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#16 » úte 17. dub 2018, 15:17

Já to vidím tak, že člověk se může vydat cestou dobře prodejných levných pistolí nebo drahých specialních rarit.
1)Je to prototyp - a ty bývají mnohdy hnusné a zjistí se, že tudy ne. I návrhy Johna Browninga musel někdo upravovat tak aby to šlo vyrobit.

2)ad válečkové zamykaní - tohle bych musel načíst víc, ale je rozdíl mezi způsobem u Pi vz. 52 a třeba HK
pevná u samonabíječky hlaveň má pro někoho prostě kouzlo. Třeba takový Korth to má taky. (odhlednu od faktu kdo to potřebuje) Je to z principu přesnější než Browningův systém, otázka je jestli to stojí za to.

3)Ale jo je to divný, uvidíme co z toho bude. Víc teda fandím FK Brno



-recon-
Příspěvky: 104

Příspěvek#17 » úte 17. dub 2018, 19:11

Zajímavý kousek. Válečkový systém (přesnost pohlcení části energie zpětného rázu), velice nízká osa závěru (menší moment)...teoreticky by střelba mohla být velice příjemná



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#18 » pát 12. kvě 2023, 17:47

Ani po těch letech tu není žádný vývoj. Škoda, přestože kromě sběratelů rarit nevidím žádného dalšího potenciálního zákazníka.

K tomu představy o vývoji nového náboje...

Skoro mi to připomíná past na investory.



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#19 » pát 12. kvě 2023, 18:08

Konstrukčně je ta pistole úplný nesmysl.
Rozborka nemožná bez šroubováku, rozpad na X zbytečných dílů, hlaveň nalisovaná v trubce jako fakt? To neumí vyrobit přesně? Hromada naprosto nesmyslných konstrukčních prvků. Hlavně, že na nových webovkách mají X barevných provedení modelů ze Solidu, asi vývoj pokračuje.



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#20 » pát 12. kvě 2023, 22:03

Ve aktuální SR 05/2023 píšou, že už byla představena na IWA, vývoj je prý u konce a za pár měsíců by se měly začít prodávat ... měla by prý míň kopat než standardní pistole.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#21 » sob 13. kvě 2023, 07:09

Dovolím si tomu nevěřit. Tedy, nikoliv, že se něco někde píše, ale že se bude v řádech měsíců prodávat.



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#22 » sob 13. kvě 2023, 09:38

Můžu poprosit o foto toho článku ze SR? Třeba do zprávy. Zajímalo by mě, jak to dnes vypadá. Ještě docela nedávno to vůbec nevypadalo, že by byl vývoj ukončen.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#23 » sob 13. kvě 2023, 09:52




Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#24 » sob 13. kvě 2023, 09:53

Díky, vypadá to pořád jako nedodělek. Od posledně progress nula.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#25 » sob 13. kvě 2023, 10:11

Ještě jeden..

https://www.securitymagazin.cz/images/t ... G_1032.JPG

Ony ty obrázky jsou asi staré... ale šest let staré tiskové zprávy se od současných taky prakticky neliší.

Vím jen, že před pěti lety hledali obchodního zástupce, který měl výrobky vozit a prodávat za mzdu 20 až 25 tisíc Kč. Jestli ho nenašli, tak by to vysvětlovalo, proč ještě nic neprodali.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#26 » sob 13. kvě 2023, 11:26

Aktuálně by to mělo vypadat takto.

Obrázek

Podle mě to dělal někdo jen tak po večerech pro zábavu, ale chyběl mu konstrukční cit a smysl pro mechaniku. Vždyť ty plastové díly se budou v ruce křivit, budou v tom místě špatně lícovat a možná i praskat. To vypadá, že chtěli jít za každou cenu svou vlastní cestou a neměli v týmu někoho zkušeného. Mohli inspirovat ZEVem, nebo Sigem a jeho řadou P-320, kde jsou vyměnitelné rukojeti a mechanismus v kontejneru. Proč je ta pružina v lučíku a ještě tak hloupě "kapotovaná" . Kde je lišta na příslušenství. Proč se to rozebírá šroubovákem, to je snad nějaký vtip, nebo se konstruktérovi nechtělo už dál přemýšlet?

Samé otázky, ale odpovědi se zřejmě hned tak nedočkám, neboť už 2 roky není na netu od výrobce žádná nová informace, nebo prezentace. Pokud by opravdu chtěli rozjet nějakou výrobu ještě letos, tak je podle mě nejvyšší čas rozjet marketing.



Jiri_t
Příspěvky: 36

Příspěvek#27 » sob 13. kvě 2023, 19:30

Já jsem rád, že se někdo snaží něco "nového" vymyslet. Samozřejmě to zatím vypadá v mnoha ohledech spíš jako průser, ale je to trocha oživení jinak dnes již nudných pistolí (až na pár).

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#28 » pon 18. bře 2024, 11:54

Nejhorší noční můra se vyplnila. Nová "česká" pistole, kterou pácha Ukrajinská firma půjde do výroby. Základní jmění firmy 50tis. CZK, no nevím. Předpokládaná cena 3.500 euro .. no nekup to za ty peníze, to vypadá na dlouhé pořadníky ... :-) Ano, svět je plný veselých historek :-)



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#29 » pon 18. bře 2024, 13:02

Nejen v tomto oboru jsem slyšel spoustě o výrobku, o které se budou zákazníci prát a rozjet sériovku je spadnutí. Byly to kecy.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#30 » pon 18. bře 2024, 14:09

.. no chlapci nevím zda se nemýlíte ...

https://www.youtube.com/watch?v=CrYyndC ... gaz%C3%ADn

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Cmelak a 36 hostů