usazeniny v hlavni



Shadow2Hans
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » čtv 19. dub 2018, 20:27

IMG_20180419_210826.jpg
Ahoj mám dotaz na borce znalé problematiky čištěni hlavní koupil jsem si ultrazvukovou čističku a napadlo mě dát do ní vyčistit hlaveň me shadow2 podotykam nová... tedy nastřileno cca 3000ran střilim vyhradně plaštovane střely original SB montox a přebijene FMJ prach BA9. A ted k memu problemu po dvou 8mi min cyklech praní hlavně v lihu jsem našel na dně čističky tyto olověné šupinky viz fotka (drobná zrníčka písek připomínající a kovově se lesknoucí) okamžitě jsem je skusil magnetem a tedy není to ocel ale je to jiný material předpokládám že olovo.hlaveň jsem před pranim šuroval (bohre snake a WD40) a dukladně prohledl zdala se být dokonale čistá po vyprání opět dukladný pruzkum vyvrtu a nikde znamky nějakých vypadlých částí je tu někdo fundovaný kdo by mi k tomuto dokázal podat nějaké informace???
PS ultrazvukovka uplně nová a čistá bez žadnych předešlých nečistot
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#2 » čtv 19. dub 2018, 20:59

Mě to připadá jako "karbon!. 3000 neznamená netknutá , to už se i z nontoxů a otěrem střel něco nastřádá.



Shadow2Hans
Příspěvky: 2

Příspěvek#3 » pát 20. dub 2018, 02:43

ano jistě není nová ale je pravidelně čištěná cca po 50-100 ranách respektive po každém treninku a zavodech ktere absolvovala a pod mikroskopem zvětšeno cca 50krát to vypadá jako malé hoblinky olova... kovově lesklé kousky, :thumbup: tak že asi tak každopádně díky za nazor



wally
Příspěvky: 65

Příspěvek#4 » pát 20. dub 2018, 05:52

Olovo bys roztavil na lžičce, tak si zkus trochu vanocne zavestit budoucnost. :D

Odesláno z mého Redmi 3S pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#5 » pát 20. dub 2018, 05:53

Čištěná nebyla protože hadem ji nevyčistíš. Snad tomu konečně někteří budou věřit.

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#6 » pát 20. dub 2018, 05:57

Jen poznámka k tomu prachu. Kolega co přebíjí, tvrdí, že po BA9 je mraky nespáleného bordelu. Hlavně u revolveru. Zanáší se válec. S BA10 údajně takové trable nemá.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#7 » pát 20. dub 2018, 07:42

strasidlo píše:
to je 1) hodně zjednodušené a 2) to sem nepatří



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#8 » pát 20. dub 2018, 08:00

sided píše:Čištěná nebyla protože hadem ji nevyčistíš. Snad tomu konečně někteří budou věřit.

Jak se se měla hlaveň správně čistit?
/vydrbat mosazným kartáčem nasucho, naolejovat, vytřít dosucha natěsno protahovaným kusem toaletního papíru nebo hadru dokud není papír úplně čistý / - to je špatně?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#9 » pát 20. dub 2018, 08:19

Shadow2Hans píše:...hlaveň jsem před pranim šuroval (bohre snake a WD40) a dukladně prohledl zdala se být dokonale čistá ...


Jenže on psal něco trochu jinýho, že? WDčko je dobrý tak na rezavý panty a hadem ten binec sice vyleštíš do blejskava ale to je tak všechno. O čištění je tu několik vláken a to obecné má 67 stran.... psát o tom cokoli dalšího mi přijde zbytečné.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#10 » pát 20. dub 2018, 08:57

Jéžiši.. já neumím číst: " hadem ji nevyčistíš" vs " hadrem ji nevyčistíš".

Uživatelský avatar
Hans Gruber
Příspěvky: 94

Příspěvek#11 » pát 20. dub 2018, 09:42

Kup si červený Brunox, sadu na čištění a máš po usazenině.

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#12 » sob 21. dub 2018, 14:16

WD-40 bych nezatracoval, ja s tim cistim hodne roku a nemuzu si stezovat. S tim ze teda na vaticku dam WD-40 a protahnu tim hlaven, a po pul hodince vydrhnu bronzovym kartackem, pak vyterakem a hlaven je jak zrcadlo.
Jinak ty usady co tu jsou, budou na 99% olovo. Je to natavene olovo, ze zadni casti strely, ktere se malilinko roztira. A kdyz nekdo necisti poradne, a jen to sudli "hadem" atp. Tak to potom narusta.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Cmelak a 26 hostů