1911 v ráži 9mm luger?

Původní i klony
Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#46 » ned 28. pro 2014, 14:32

Takhle - nelze srovnavat Spartana a Edge. Spartana vyrabi jako "Levne STI" Filipinci.
Cimz nerikam, ze je to spatna bouchacka... Neni... Je to dobra bouchacka. Ale Edge je preci jen jeste o par levelu vys.

Jinak nektere Edge potrabovaly troche ostrilet. Byly z vyroby tak spasovane a z tak dobreho material, ze to proste na zacatku troche zlobilo. V 9mm Luger je to totalne neznicitelna zbran. Proto si EDGE vybirali modifietaci pro stavbu specialu pro IPSC v divizi MOD. Kratky lauf s kompenzatorem a pritom dodrzeni vykonu streliva - to chtelo ku*va velky tlaky a EDGE to vydrzel.

Potvrzuji, co napsal Ianraider - Shadow je proslaveny Adamem Tycem, ktery ale vyhral IPSC Evropu i Glockem. Ted je treba v IPSC nejslavnejsi Tanfo - strili s nim Eric Graufel... A taky je to primarne Ericem a ne Tanfem.

Pro "okresni preborniky" je dostatecne presny cokoliv (vcetne Glocka)... Jde jen to to, co jak sedi v ruce a jak komu vyhovuje jaky typ spouste.

Kdo vystrili za rok 2.000 ran, tomu staci CZ - bude mit zbran nadosmrti.
Kdo vystrili 20.000 a vic - ten potrebuje EDGE, aby to vydrzelo minimalne aspon jedno kolecko zbrojaku ;-)
Pokud nepotrebujes dvouradou 1911 a staci ti jednorada, popremyslej o STI Trojan - klasicka 1911 v prave kvalite STI.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#47 » ned 28. pro 2014, 15:51

Díky za shrnutí, moje spotřeba nábojů z pistole je tak 2-3 tisíce za rok. Dvouřadou určitě nepotřebuji, kapacita zásobníku se dá nahradit určitě delším zásobníkem, nebo tím, že jich budu mít víc, což mi vůbec nevadí. Samozřejmě si obě budu chtít ještě vyzkoušet do ruky i při střelbě. Hledal jsem jinou 1911 v Lugeru, ale nic jiného se snad k nám nedováží. A Norinco nechci, nic proti jejich zbraním nemám, ale rád bych už něco trochu upraveného (mířidla, vodítko atd.). Ještě jednou díky.



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#48 » ned 28. pro 2014, 17:07

tslaby - pokud jsi okolí Prahy,můžu Ti půjčit EDGE na střelnici nebo na nějakém závodě :lol: není sice holý z kufru,ale vyměnil jsem jen běžně dostupné díly .....

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#49 » ned 28. pro 2014, 17:53

ianraider: Díky za nabídku, EDGE už jsem jednou zkoušel, půjčil mi ho jeden střelec u nás na střelnici. Měl ho úplně nový. Je to pěkná zbraň, ale bohužel mimo moje finanční možnosti, můj limit je někde okolo 20k ;-) Hlavně mě zajímali zkušenosti s kvalitou výroby a spolehlivostí/poruchovostí ;-) Jasně že STI (i když toto ne originál) má asi jen kvalitní věci, ale někdo může mít jiné zkušenosti a názor. Díky, určitě zkusím Spartana někde vyzkoušet.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#50 » ned 28. pro 2014, 18:04

Coz je obecne vyhoda STI.
Ty opravdu podstatne veci (telo - horni cast, hlaven, zaver) neni treba menit - to je proste ultrakvalitni.
Spoustak tam podle me STI dava jen proto, aby to vybaleny z krabice strilelo. Neni to uplne hrozny, ale neni to zadnej zazrak a po par tisicich to vyladeny na nizkej odpor zacina padat. Navic se predpoklada, ze kdo ma STI, vi, jak naladenou spoust chce a presne takovou si ji poridi.
Totez pruziny - stovkova zalezitost a s pistoli to udela divy (zvlaste, kdyz si diky kvalitnim materialum a vybornymu zpracovani muze clovek dovolit hodne lehkou vratnou pruzinu)...
A pak prichazeji drazsi upravy, kdy se sice nic podstatneho nemeni, ale kdy se podstatne veci podstatne upravuji (odlehcovani zaveru predevsim) - ale to uz je fakt domena sportovnich specialu predevsim pro IPSC (tam se rychly navrat zaveru zpet hodi nejvic - zvlaste 1911ky koncipovane puvodne na .45ku - tedy s tezkym zaverem ale v razi 9mm Luger - tam je to skoro nutnost, kdyz maji masivni zaver), i kdyz i na LOSu je to obcas k videni - ta pistole se pak pri strelbe s dobre vyladenym strelivem fakt nehne :-) - coz je vec, kterou z nejakeho plastaku nikdy nevymackas.

Pokud ti nejde o 2radak a vis, ze ti o nej nepujde, tak je to pak o tech penezich...

Nejlevnejsi je fakt to Norinco - 1 i 2 radak je za 9-10 tis. V poslednich par letech uz i Norinco dela sportovne ladene zbrane... Ono to sportovni ladeni na tom je dano spis zvetsenou pojistkou a zvetsenycm zachytem zaveru, ale I ten vzhled neni uz z vyroby strasnej a s CZ snese srovnani. Jen je to proste Norinco, ktery nema takovou povest, no...

Stredni cena - asi jen Spartan - kolem 18-19.000 Kc. Ja treba lituju, ze se nedela Ruger SR1911 v 9mm Luger. Tu znacku mam rad a presto, ze 1911ku pojal jako levnou promo-pistoli, takze na materialu na svoje pomery setrili, je to furt slusna spolehliva pistole za tu cenu.

Pak prichazi na radu prave STI Trojan - je levnejsi nez nez EDGE, materialove asi stejne kvalitni, ale je to jen "obycejna 1911" - ale vhodna uz troche vys nez na "male okresni strileni"

Pak je tu STI jako EDGE a RANGEMASTER - jeste drazsi, materialove stejny jako Trojan, ale dlouhe vedeni zaveru po cele delca, masivnejsi ram apod...

Na 2.000 rocne "pro zabavu" bych nezavrhoval ani to nejlevnejsi Norinco s naslednymi upravami, ci toho Spartana...

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#51 » ned 28. pro 2014, 18:13

Díky cmk, pěkně napsáno. Určitě bych s pistolí rád odstřílel i pár LOSů, případně možná nějakou klubovku IPSC, ale to jen abych si to zkusil, bez větších ambicí na úspěch. Nechci hned po koupi pistoli kromě případné výměny mířidel nebo střenek nijak upravovat, takže bych rád, aby byla fuknční Out of Box.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#52 » ned 28. pro 2014, 18:31

Tak pak jeste pocitej s 2 zasobnikama navic - idealne Wilson Combat - kus za 1.500 :-(
A asi ten Spartan je takovy slusny kompromis... Ale budes na 25.000, kdyz zapocitas pistol, pouzdro a zasobniky.



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#53 » ned 28. pro 2014, 18:40

Viděl jsem již několikrát v inzerci Norinco upravené i např. od pana Zendla.A to je ,pan, zbrojíř... Jeho cena se vyšplhala k ceně EDGE řekněme v základu. Jeho ,šťastný, majitel šel několikrát s cenou dolu a neprodal :evil: Pravda,je to již několik měsíců ale myslím, že prodejnost této zbraně je značně omezena. Je to jen a jen NORINCO v ceně zbraně o několik tříd lepší!!! To si nikdo rozumný nekoupí. Snad nějaká kavka,která se nechá nachytat na laciné pozlátko. Na druhou stranu,kdo chce mít 1911 za 10 tisíc,nebude sní moc střílet, nebude řešit vzhled,funkčnost a zpracování...případně si střelí 50 ran za rok, tak ji má :)

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#54 » ned 28. pro 2014, 18:49

Právě to je důvod, proč Norinco nechci, je to úplně holý základ a pokud s ním člověk chce něco dělat, musí investovat. Tím neříkám, že do dražších zbraní ne. Počítám že u Spartana je menší pravděpodobnost, že narazím hned od začátku na nějaký zmetek. Taky na Norinco vůbec nekoukám z důvodu toho, že v 9L jsem všude viděl pouze dvouřadé varianty, prostě to není klasika.



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#55 » ned 28. pro 2014, 19:11

tslaby - správná volba,jestli mohu doporučit - počkej,přidej zhruba 10 tisíc a kup Trojana. Měl jsem ho několikrát na střelnici,střílel jsem z něj a hodnotím velmi vysoce. Je to kvalita od STI :)

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#56 » ned 28. pro 2014, 20:22

Ještě nejsem úplně rozhodnutý, jestli půjdu do STI, Shadow, nebo případně Glock, zatím zjišťuji informace a chci zkoušet. Jaký je jiný rozdíl mezi Spartanem a Trojanem mimo toho, že Spartana vyrábějí na Filipínách a Trojan je originál STI?



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#57 » pon 29. pro 2014, 02:45

Co jsem měl já možnost porovnat - především Trojan má menší vůle,celkové zpracování.... Nemyslím si,že cena se od Spartana liší jen tím,že jej dělají na Filipínách...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#58 » pon 29. pro 2014, 14:34

To tu snad nikdo nerekl, ze rozdil je JEN v tom, kde to delaj...
Rozdil je dan tim, kde to delaj (Armscor z Filipin) - tedy o něco horsi zpracovani, materiály apod...
Ale ještě porad ten Spartan podle me nevydrzi min nez Shadow.
Ano, Trojan je jednoznacne vys, jak jsem psal - kvalitativne na urovni EDGE, jen o něco levnejsi.
A jestli na to mas, urcite ho kup. Ale psals o 20.000.
Musis pocitat zbran + 5.000 (pouzdra + zasosobniky) + casem spoustak... Tam se do 20 nevejdes ani se Spartanem :-(
Norinco bych nezatracoval generalne. Nemá cenu do nej vrazet desetitisice. Ale pokud jde o funkcnost a ne krasu, staci polestit, dopasovat, dat tam slusna mířidla a za cenu cca. 5.000 z toho mas normalne slusnou funkcni zbran... Ale hold jen Norinco - nikdo ti ho rozhodne nebude nekde chvalit :-)

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#59 » pon 29. pro 2014, 14:45

Samozřejmě počítám s tím, že bych časem do toho investoval. Ale to bude až ve chvíli, kdy budu vědět, že už mi ten základ nestačí. A to bude trvat hodně dlouho :-D Stejně tak pouzdro a zásobníky klidně dokoupím později, nejdřív ji chci dostat do ruky a pak teprve začít závodit. Přece jenom tyto zbraně už jsou někde jinde než moje Jericho. Norinco mi nevadí z důvodu toho, že je to čína, to rozhodně ne. Prvním důvodem, proč ho nechci je ten, že u nás se prodávají v ráži 9L pouze dvouřadé varianty. A za další, nechci pistoli hned po koupi dávat na to poleštění, dopasování a doladění. Chci hned začít střílet. Pokud jde o mířidla, u STI i ty základní se dají použít na nějaký ten spor, výhodu vidím i ve světlovodné mušce. Norinco je má snad klasická armádní.



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#60 » pon 29. pro 2014, 15:40

Když jsem začínal se střílením,také jsem si koupil zbraň z druhé ruky,potažmo levnější variantu. Pak jsem se dopracoval k tomu, a možné je i to ,že jsem neměl pří koupi štěstí,že jsem do těchto zbraní jenom investoval a byl naštvaný,že to není bezzávadová záležitost,a se ztrátou jsem je prodával...Někdo napsal cosi ve smyslu ,,nejsem tak bohatý,abych si mohl kupovat levné věci,, a bohužel jsem zjistil,že to je pravda.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů