1911 v ráži 9mm luger?

Původní i klony
Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#61 » pon 29. pro 2014, 16:25

Fajn, díky za všechny rady, všechny tři zbraně si určitě vyzkouším. Rozhodnu se podle toho jak mi která bude sedět.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#62 » pon 29. pro 2014, 16:30

TSLABY - OK, to uz je jen a jen na Tobe, ja se jen snazil ukazat co nejvic variant, abys mel z ceho vybirat :-)
Jinak ja momentalne strilim o neco vice nez ty, 1911ka mi obecne moc nesedi, takze vyber se u me upina jimmy smerem... Ale uz 4 a pul roku vlastnim CZ 75 TS - nastrileno za tu dobu asi 11-12.000 ran.
To je zbran "z krabice na zavody" - I kdyz i tam jsem menil mouchu, hledi, vratnou pruzinu a polepil jsem to smirglama (nejdrazsi bylo hledi za 1000, moucha za 500, vratna prizuna za 100,polep za 20 Kc). A nedavno jsem si na to nechal pridelat rail na baterku - na nocni zavody.
Vyhoda - u me zadne problem s uchopem dlanove pojistky (drzim to tak vysoko a anatomie dlouhych rukou zpusobuje, ze ji nemackam), minimalni ceny dilu, maximalni dostupnost dilu a zasobniku (1 funkcni zasobnik na 20 ran za asi 500 Kc).

Porad si rikam, ze je lepsi prijit na spatny vyber tim, ze si koupim neco jeteho levneho, nez ze koupim neco draheho :-) Na ten problem, proc ti zrovna neco nesedi muzes prijit u vseho bez ohledu na stari, stav a kvalitu.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#63 » úte 30. pro 2014, 12:49

pánové, když pominu to, že neustále pletete do srovnání jedno a dvouřadé modely
tak nemůžu koukat na to jak házíte do stejnýho koše Trojana s Edgem
kvalitativním ekvivalentem Edge v jednořadým rámu je Lawman a Rangemaster
zbytek nemá kovaný rámy
modifajťáci si nevybírali Edge pro jeho nezničitelnost v 9x19, v tý ráži je relativně nezničitelná řada jiných kvérů (a majorita v div modified střílela 40sw ikdyž na komorových tlacích Cassula :-) )
ale byl to super polotovar pro přestavbu s velmi výhodným poměrem cena, životnost, dostupnost

k tomu spartanu, no je to 1911, ale s produkcí STI to má kvalitativně jen trochu víc společné než nejmenovaná česká firma s jednou švýcarskou produkující takřka totožnou pistoli :-)
co naplat je to low-end, stejně jako Ruger či R11,... ale narozdíl od Norinca umí vyrábět dle stoletých výkresů

tslaby
chceš tu 1911 na konkrétní disciplínu, nebo Ti učaroval design a přemýšlíš k čemu by šla následně upotřebit ?

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#64 » úte 30. pro 2014, 13:56

4mike: konkrétní disciplínu nemám, chci trochu univerzální zbran na sport. Sportem myslím mířenou střelbu i dynamické disciplíny. Ale nejsem žádný profesionál. A samozřejmě se mi moc líbí i koncept a vzhled 1911.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#65 » stř 31. pro 2014, 09:58

nejuniverzálnější, provozně nejlevnější a asi i nejšikovnější bude dvouřadý železo v 9x19
čili v podstatě tak, jak to vyřešil cmk :-)
s jednořadou 1911 nebudeš mít handicap jen v mířence a IPSC classic

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#66 » stř 31. pro 2014, 10:18

Pokud bych se rozhodl pro 1911, tak určitě jednořadou, je to přeci jenom klasičtější. Pokud bych se rozhodl pro dvouřadou zbraň, půjdu cestou CZ Shadow nebo G17. S tou účastí na IPSC jsem to myslel tak, že bych si za rok zajel tak na dvě až tři klubovky, jen abych si to zkusil. Určitě si nevybírám pistoli podle nějaké divize IPSC, chci zbraň na rekreační střelbu, amatérské soutěžení a taky pro radost :-) Proto už jsem si určil trio, které mi toto splňuje ;-) Ale to už jsem trochu OT.

Nevystřelil tu už někdo ze svého Spartana třeba tak 15 - 20 tisíc ran, aby popsal, jaké je opotřebení a stav?



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#67 » stř 31. pro 2014, 11:32

Sice máš určené trio, jak každá zbraň je naprosto odlišná. Z hlediska držení (v ruce), projevem při střílení, četností přebíjení při střelbě ... 1911 sice podobná držením s CZ, ale potřebuješ min. 4 zásobníky (zejména na IPSC), G zcela odlišný od obou držením (tvar pažbičky) i když 4G na tom je možná lépe.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#68 » stř 31. pro 2014, 11:56

Všechny tři jsem zařadil už s tím, že mi všechny tři vyhovují ohledně úchopu. Ohledně přebíjení, to není pro mě tak moc podstatní důvod pro výběr. Jak jsem psal, IPSC bych si chtěl pouze zkusit a jet na něj párkrát do roka. Tudíž mi kapacita 9+1 až tak nevadí. Vím že každá zbraň je jiné konstrukce, ale důležitější je pro mě to, jak mi zbraň sedí, jak se mi líbí, jak je náročná kompletní rozborka a hlavně také jaká je dostupnost dílů a příslušenství ;-)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#69 » stř 31. pro 2014, 12:06

tslaby píše:......Určitě si nevybírám pistoli podle nějaké divize........

to je patrný už jen podle toho že volíš mezi diametrálně odlišnými zbraněmi
jak ergonomicky, tak hmotností, typem spoušťáku,...

netuším jak dlouho máš ZP ale doporučil bych chodit po střelnicích, půjčovat kdeco a zkoušet

poněvadž takhle to vypadá jako že vybíráš auto, máš představu o spotřebě a ceně ale tápeš jestli hatchbag, kombíka či SUV

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#70 » stř 31. pro 2014, 13:00

ZP mam pres dva roky. Nechci strilet IPSC, podle toho taky vybiram zbran, je mi tedy jedno, ze zbrane jsou tak odlisne. A vybiram si ze zbrani, ktere se mi libi, ktere mi sedi a se kterymi se mi dobre strili. A take podle financnich moznosti. Pistoli uz mam, strilim s ni, ale je to semicompact, proto bych rad jeste jednu full size a s dostupnymi dily prave na "sport". Par pistoli uz jsem vyzkousel a jako nejvhodnejsi jsem si vybral prave tyto tri.

Primarne jsem se ptal na zbran STI Spartan, abych zjistil vice veci ohledne spolehlivosti, materialu, kvality zpracovani a kompatibility s bezne dostupnymi aftermarket dily.

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#71 » pát 2. led 2015, 10:25

4mike - ja ale nepsal, ze si MOD strelci vybirali EDGE pro neznicitelnost v 9mm Luger, ale jen pro neznicitelnost - duledek = v 9mm Luger to bude tuplovane neznicitelny - bouchacka nadosmrti i kdyby strilel 20kks rocne.

TSLABY - uprimne? Mam z toho pocit, ze si CHCES koupit Spartana za kazdou cenu a potrebujes to mit pro jistotu posveceny nazory jinych strelcu - ze delas dobre a ze je to nejlepsi moznost.
Jen se priznam, ze ne uplne rozumim protichudnym pozadavkum "chci klasiku 1911" a "chci ji v 9mm Luger" - takze 2rade zasobniky vadi, ale 9mm nevadi? Obzvlaste, pokud pro prakticke vyuziti to mas jedno?

Ano, ja ted shanet 1911ku, tak primarne kupuji taky 1radak v 9mm Luger - ale mam pro to jednoznacny duvod. Divize Classic, dostupnost streliva.
Pokud bych chtel 1911, protoze 1911, sel bych do 45ky.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#72 » pát 2. led 2015, 11:42

1911 se mi líbí, ale kvůli dostupnosti střeliva chci 9L. Není to tak, že bych chtěl přímo Spartana, jen jsem na něj nenašel nikde tolik informací, kolik bych chtěl. Vybírám ze zbraní, které se mi líbí, ne abych mohl do té nebo té divize IPSC. Díky všem za rady, asi bude lepší to ukončit ;-)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#73 » pon 5. led 2015, 12:00

pak je tu ještě varianta jak zabít 3 mouchy ze 4 jednou ranou
kup si Dan Wesson PM9
budeš mít 1911 + 9mm + čízu v jednom :-) (glocka tam nezakomponuju to nejde)
finančně to je Spartan + Shadow ale životností taky

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#74 » pon 5. led 2015, 12:40

Tak samozrejme to by se mi libilo nejvice. Bohuzel ta financni stranka uz je pro me neunosna :-( pri me spotrebe prozatim tak okolo 2 - 3 tisic rocne je zivotnost vsech snad v pohode. Tak budu zatim jeste premyslet a setrit.

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#75 » pon 5. led 2015, 14:41

Já taky chtěl klasiku 1911 v 9mm Luger, ale požadoval jsem jednořadý zásobník, protože dvouřadé se mi špatně drží. Chápu, že pro pravověrné to musí být .45, ale vzhledem k tomu, kolik vystřílím jsem zvolil Dan Wesson Guardian a udělal jsem moc dobře. Takže požadavku na 1911 v 9L rozumím, jinak bych s tvým příspěvkem souhlasil :-)


cmk píše:Jen se priznam, ze ne uplne rozumim protichudnym pozadavkum "chci klasiku 1911" a "chci ji v 9mm Luger" - takze 2rade zasobniky vadi, ale 9mm nevadi? Obzvlaste, pokud pro prakticke vyuziti to mas jedno?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů