Ruger SR1911

Původní i klony


SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#121 » úte 8. led 2019, 06:35

Četli jste vůbec ten článek? Je to tam dodetailu popsané :-)
SR 1911 bude mít pár rozdílů, oproti originálu, takže ne všechno půjde.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#122 » úte 8. led 2019, 08:22

a vyzkoušel jsi si to ?
třeba demontáž dlaňovky, či vyjmutí mainspring podle toho "návodu"



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#123 » sob 12. led 2019, 23:21

Dneska prvni krabicka z komisniho SR1911. Naprosto bez problemu. Z ergonomie jsem nadsenej asi uplne nejvic. Uchop parada, palcem strelecke ruky dosahnu bez zmeny polohy uchopu na vypousteni zasobniku, vypousteni zaveru i pojistku...proste super!
Nicmene to bude chtit lehci spoust...mate nekdo zkusenosti s vymenou?



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#124 » ned 13. led 2019, 06:02

Vyměnit komplet spousták je celkem jednoduchý, jediný co je trošku náročný je rozebrání main spring housing ale ne nijak zásadně. Zkusil bych vyměnit třeba jen sear spring za nějakou tuningovou, otázka je jak moc dolů se chceš s odporem dostat.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#125 » ned 13. led 2019, 15:53

Urcite pod 1 kg...idealne tak 0,7-0,8 kg...

Ja nejsem prilis manualne zrucnej a cokoliv slozitejsiho na rozborku nez CZ75 je pro mne celkem problem...rozborku na cisteni tydle zbrane taky zvladnu, ale nejaky vymeny cehokoliv, to by nemuselo dopadnout dobre. Takze to radsi sverim nekomu, kdo to umi...pripadne idealne puskari.

Dal bys prosim typ, jaka klicova slova pouzivat pri hledani nejakeho spoustaku ci tech pruzin? Nebo idealne doporucit nejaky...pokud mas zkusenosti...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#126 » ned 13. led 2019, 17:12

Hmm,tak na takoveto hodnoty odporu na spousti to dej puskari, ktery 1911 umi, naladi ti 3packu, vymeni cely spoustak, ktery tohle zvladne a vse napasoval.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#127 » ned 13. led 2019, 17:40

Pokud chces fakt spoust okolo 0,7 kg, tak to dej fakt nekomu, kdo 1911 ladi a ma k tomu pripravky na spravne brouseni. Zendl to jiste umi. 4mike by to jiste taky zvladl, nebo aspon poradil, na koho se obratit.
Muj byvaly Ruger mel z krabice moc peknou spoust a nic jsem neladil. Nynejsi Kimber mel spoust hroznou. Hrbatou. Muselo se lestit a priohybat tripacka. Ted je ve stavu, jako mel Ruger z krabice. Naposled jsem nameril 1,2 kg. Coz mi vyhovuje.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#128 » ned 13. led 2019, 18:59

No ona je ta pistole sice komisni, ale prakticky nestrilena, takze zkusim nejdriv par stovek naboju vystrilet a pak uvidim, co dal.
Jako ona ta spoust neni uplne zla, to ne...ale lehci bych ocenil (na TSku mam kolem 0,7 - 0,8 kg a to mi prijde idealni) a navic bych rad, aby spoustela bodove...ta aktualni ma dlouhej chod - mackam, dlouho se nic nedeje a pak najednou bum...a ta vzdalenost mi prijde malo "citelna".

Dela 1911 nekdo v Praze a okoli?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#129 » ned 13. led 2019, 19:14

Ale ta spoust je prece bodova. Ty jen namacnes, cca 2 mm, pak se spoust zastavi a zvysenim tlaku spusti a propadne se. Propad si muzes nastavit cervikem v jazycku spouste. Nechapu, co vic bys chtel? Ten mrtvy chod, namacknuti je temer bez odporu a pak bodovka.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#130 » ned 13. led 2019, 19:16

No tak by to bejt melo, ale u ty moji to tak neni...namacknuti rozhodne nemam bez odporu prave

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#131 » pon 14. led 2019, 08:22

na zredukování dlouhýho chodu spouště nemusíš nic nikam nosit ani brousit,
pretravel se omezuje vyhnutím zařízlýho rámečku hned za tlačítkem spouštovýho rámečku
overtravel zase červíkem v tlačítku rámečku, pokud to ten rámeček neumožnuje, kup sportovní (třeba STI)
na 0,7-0,8 se dostaneš i bez puškařskýho čarování, sežeň si komplet SVI (hammer, sear, disconnector) vč Ti trojpacky
a pak dej vědět kde končily ty nechtěný rány :-) a až toho Rugera odstřílíš, dáš si ten spoušták do dalšího, pak do dalšího,......
přeuhlování ozubů je prima činnost na dlouhý večery ale obvykle to stejně končí padáním kladiva, jen si prima zakutíš, najezdíš fůru km zbytečně na střelnici ..........
poněvadž jak pravil klasik z hovna bič neupleteš,
Kvalitní spouštáky nejsou MIM a nejsou za hubičku, čili je v krabicových bouchačkách pod 80k nehledej
a to co s "laciným naladíš", nemusí být pravda za 100 či 200 ran, natož ještě bezpečný.
antonspelec píše:No tak by to bejt melo, ale u ty moji to tak neni...namacknuti rozhodne nemam bez odporu prave

ten má na svědomí prostřední list tlakem přes šikmej konec disconnectoru
ale bacha odehnutí musí odpovídat kondici rámečku a tomu jak čistou zbraň udržuješ
čili nikde žádný otřepy, vazelína. ....

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#132 » pon 14. led 2019, 18:01

Měl bys prosím spolehlivý odkaz na prodejce SVI spoušťáku ? Nejlépe evropský ale klidně i USA jestli posílají bez problémů.... Předem děkuji.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#133 » pon 14. led 2019, 22:04

to 4mike:

Porad je to pro mne spanelska vesnice...ale uz zacinam koukat na videa...treba todle je dost polopaticky a chapu to i ja :-)

https://www.youtube.com/watch?v=76aXF3dWE4w

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#134 » úte 15. led 2019, 09:05

Albert
třeba https://www.speedshooter.com/search-results.cfm
dovozce do EU je http://www.svi-flass.de/

antonspelec
jo v case od cca 8:15 popisuje jak funguje nastavení pretravell
6:46 jak nemá ztuha chodit rámeček spouště
(protože použil novej oversize, ale u lacinejch bouchaček se to ve výrobě nemazlí, prostě to "správně" napnutá trojpacka přepere) podle mne ho finálně stejně nemá správně, při předozadním zaštěrchání sestavou má chodit setrvačností v celým rozsahu.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#135 » úte 15. led 2019, 12:03

Díky Majku.... Právě tyhle stránky znám, jenže na SpeedShooters je červený text ze neposílají ze států bez licence :? https://www.speedshooter.com/product_de ... -S-7-Steel
a ten Němec tam taky nemá e-shop kde by to šlo jednoduše naklikat, objednat, zaplatit... No a řeči neovládám abych si s nimi dopisoval ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů