Kimber 1911

Původní i klony
Uživatelský avatar
Semir_Gerkhan
Příspěvky: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » ned 24. bře 2024, 21:43

4mike slícovaným kvérem mám na mysli to že nikde není žádná velká vůle z výroby. U 1911 je to nejvíc vidět mezi závěrem a tělem. Ale jinak s tebou souhlasím. To že v krámě to vypadá a chová se to super, neznamená že se to tak bude chovat i po x set výstřelech. To je přeci znát na každé zbrani. Glock je toho sám příkladem. Taky se jako novej chová úplně jinak než po několika výstřelech x set výstřelech. Když je novej tak některé střelivo prostě nechce "žrát" a máte jednu závadu za druhou. Pak něco vystřílíte a jede úplně bez problémů. To samé u spouště, po nějaké době se taky chová trochu jinak než když je nová.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#17 » ned 24. bře 2024, 22:01

Semir_Gerkhan píše:...Glock je toho sám příkladem. Taky se jako novej chová úplně jinak než po několika výstřelech x set výstřelech. Když je novej tak některé střelivo prostě nechce "žrát" a máte jednu závadu za druhou...

To jako myslíš fakt vážně? Glocků mě rukama prošlo už celkem dost a žádnej neměl rovnou z krabice absolutně žádné problémy. O tom, že by nový Glock z krabice měl "jednu závadu za druhou" tedy z dovolením celkem pochybuji.

Uživatelský avatar
Semir_Gerkhan
Příspěvky: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » ned 24. bře 2024, 22:47

Ano myslím to vážně, můj instruktor mi to i sám říkal že se to někdy u nového Glocku může dít. Jasně že ne úplně při každém výstřelu ale dělo se mu to často. Ale taky dodal že se to děje hlavně když se u nového Glocka používá přebíjené střelivo. Neřekl mi ale u které generace se mu to stávalo. Slyšel jsem to i v několika videích se střelci. I Honza Shooter to v jednom svém videu říkal že u jednoho střeliva se mu to taky stalo že jeho Glock to nechtěl "žrát". Ale že něco odstřílel a pak už s tím problém neměl. Já osobně mám 5 generaci a je pravdou že u nového střeliva se mi to nestalo ani jednou. Přebíjené jsem zkoušel jen jednou a to jsem se až od instruktora dozvěděl že to byl výrobce přebíjeného střeliva. Ale to už můj Glock měl nějaké stovky nastřílené. Takže osobně to posoudit nemůžu, ale dostalo se to ke mě z několika zdrojů že s přebíjenkama má někdy nový Glock problém. Ale nechci tím říct že Glock je špatnej nebo tak něco.

Hlavně jsem tím ale chtěl říct že každá zbraň se chová jinak když je nová a jinak když už má něco nastříleno, na spoušti atd. To je prostě fakt.

Můj Kimber měl třeba ze začátku problém s cvičnými náboji, pak jsem něco odstřílel a problémy byli pryč.


Héfaistos píše:
Semir_Gerkhan píše:...Glock je toho sám příkladem. Taky se jako novej chová úplně jinak než po několika výstřelech x set výstřelech. Když je novej tak některé střelivo prostě nechce "žrát" a máte jednu závadu za druhou...

To jako myslíš fakt vážně? Glocků mě rukama prošlo už celkem dost a žádnej neměl rovnou z krabice absolutně žádné problémy. O tom, že by nový Glock z krabice měl "jednu závadu za druhou" tedy z dovolením celkem pochybuji.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1869

Příspěvek#19 » ned 24. bře 2024, 23:24

4mike: U té první části vycházím z údajů od výrobce těch pistolí. Kdy uvádí i rozsah nastavení spouště a liší se to. Ne nijak zásadně, ale liší. A to druhé opírám o vlastní zkušenosti (ze střelnice).

antonspelec: Mám teď model Trophy a je to jak píšeš. Musím teda dodat zatím, protože ho mám pár měsíců a podle 4mike to asi nevydrží dlouho, tak uvidím. :-)

Semir_Gerkhan: Neměl jsi možnost Kimber srovnat přímo s Bulem? Kvalitu zpracování nebo i třeba na střelnici?

Uživatelský avatar
Semir_Gerkhan
Příspěvky: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » ned 24. bře 2024, 23:39

Ne Bula jsem na střelnici zatím neměl tu možnost vyzkoušet. Zkoušel jsem si jednoho jen na prodejně Top-Army Shop, nevím už teď který model to byl. Co se týče zpracování tak mi přišel srovnatelný s Kimberem co mám. Na spoušti jsem rozdíl necítil nijak zásadně velký na to abych mohl říct která mi přišla lepší. To by se asi opravdu nejvíc poznalo na střelnici. A jak jsem tu už říkal, pořád je to hlavně o pocitu daného člověka na té spoušti. A pocit na spoušti je za mě pokaždé velice subjektivní. To co někomu připadá strašný nebo špatný. Tak někomu jinému zase může připadat jako naprostá bomba.

Sedmej píše:4mike: U té první části vycházím z údajů od výrobce těch pistolí. Kdy uvádí i rozsah nastavení spouště a liší se to. Ne nijak zásadně, ale liší. A to druhé opírám o vlastní zkušenosti (ze střelnice).

antonspelec: Mám teď model Trophy a je to jak píšeš. Musím teda dodat zatím, protože ho mám pár měsíců a podle 4mike to asi nevydrží dlouho, tak uvidím. :-)

Semir_Gerkhan: Neměl jsi možnost Kimber srovnat přímo s Bulem? Kvalitu zpracování nebo i třeba na střelnici?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#21 » pon 25. bře 2024, 09:54

krátký chody a nicotný propady jsou daný nastavením rámečku, odpor nastavením třípacky
drhnutí či skoky nemusí mít s ozuby nic společné, klidně může drhnout rámeček, či tlačítko spouště v rámu.....
Ono je fuk kdo kterou 1911 vyrobil, dokumentace krom kosmetiky je totožná, díly prakticky 100% zaměnitelné, je fuk jestli strčíte sportovní spoušťák do Norka či Infinity, (pokud nezkurvili rozteče čepů) pokud odstraníte případné otřepy naměříte srovnatelné hodnoty
(díly jsou i vzájemně "mísitelné")
Kvalitu 1911 neudává to, jak je na pultě příjemná na spoušti (to jde vcelku snadno v produkci ojebat), těch faktorů je mnohem víc a rozepisovat je nehodlám. Prodává oko a první dojem, evidentně to majoritě stačí.
Semir_Gerkhan píše:...... slícovaným kvérem mám na mysli to že nikde není žádná velká vůle z výroby. ....

slícovanej kvér ne že nevaklá ale stírá olej, mrkni se na trubkách třeba jak se rozhýbávají Les Baery

Uživatelský avatar
Semir_Gerkhan
Příspěvky: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » pon 25. bře 2024, 10:49

To je rozhodně pravda. Hodně prodává to jak to je příjemné na pohled a jaký z toho má člověk dojem. Je to vždy prostě hlavně o pocitu daného člověka. A každý jsme jiný, takže každému se líbí a vyhovuje naprosto něco jiného. Takže žádný kousek prostě nikdy nemůže být pro každého dokonalý.

4mike píše:Kvalitu 1911 neudává to, jak je na pultě příjemná na spoušti (to jde vcelku snadno v produkci ojebat), těch faktorů je mnohem víc a rozepisovat je nehodlám. Prodává oko a první dojem, evidentně to majoritě stačí.
Semir_Gerkhan píše:...... slícovaným kvérem mám na mysli to že nikde není žádná velká vůle z výroby. ....

slícovanej kvér ne že nevaklá ale stírá olej, mrkni se na trubkách třeba jak se rozhýbávají Les Baery
Naposledy upravil(a) Semir_Gerkhan dne pon 25. bře 2024, 11:01, celkem upraveno 1 x.



skagerak
Příspěvky: 1006

Příspěvek#23 » pon 25. bře 2024, 10:57

Pravidlo č 7
https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=2&t=601

A jinak ano je to u nekoho o pocitu, vzhledu a podobne,

nebo taky o tom ze dotycny o tom neco vi (pripadne si necha poradit)...



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#24 » pon 25. bře 2024, 19:40

Sedmej píše:antonspelec: Mám teď model Trophy a je to jak píšeš. Musím teda dodat zatím, protože ho mám pár měsíců a podle 4mike to asi nevydrží dlouho, tak uvidím. :-)

Prosimte, toho klauna vubec neres…umi akorat pindat a urazet. Ja ho mam v bloku a cajk 8-)

Tak to je fajn, ze jsi spokojenej. V jake to mas razi?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti