Remington 1911 R1 vs Ruger SR 1911

Původní i klony


Hasmenek
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » ned 11. lis 2012, 06:39

Zdravím, chci si pořídit jednoho z těchto krasavců, ale nemůžu se rozhodnout, kterého vybrat. Máte někdo nějaké pro a proti?? Díky:)

Uživatelský avatar
Prying
Příspěvky: 78

Příspěvek#2 » ned 11. lis 2012, 12:58

Taky mám podobné dilema. Jen mi tam ještě figuruje Taurus.



TripleTap
Příspěvky: 62

Příspěvek#3 » ned 11. lis 2012, 14:40

Mne zase Sti Spartan :-)

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 11. lis 2012, 15:23

Podle toho, co lidi píšou, je Remington i Ruger ve svojí cenové kategorii dobrá koupě. To stejné platí i o STI Spartan. Ještě bych do výběru přidal Remington R1 Enhanced, který se mi až na blokaci úderníku hodně zamlouvá i když je dražší.
Taurus bych nechtěl. I když se mi líbí nadstandartní prvky (mimo oboustranné pojistky), nejsem přesvědčený o dobré kvalitě materiálu a zpracování.

Záleží, jestli chceš pistoli tradičnějšího vzhledu ale s blokací úderníku (Remington), nerez a modernější styl (Ruger), nebo ti třeba záleží na mikrometrických mířidlech a dlouhém vodítku vratné pružiny (STI).
Sám o nákupu přemýšlím už hodně dlouho. Osobně to beru tak, že 1911 je stavebnice, takže se při výběru zaměřuju na hlavní části zbraně, které se složitěji modifikují. Mířidla, spoušť a další díly lze celkem snadno vyměnit, ale třeba drážky z přední části závěru neodstraníš.

Uživatelský avatar
bacil.357
Příspěvky: 71

Příspěvek#5 » ned 11. lis 2012, 16:02

mimochodem, Remington se už nějakou dobu dělá taky v nerezu.

Uživatelský avatar
Prying
Příspěvky: 78

Příspěvek#6 » ned 11. lis 2012, 17:50

johnnyjak píše:Taurus bych nechtěl. I když se mi líbí nadstandartní prvky (mimo oboustranné pojistky), nejsem přesvědčený o dobré kvalitě materiálu a zpracování.
A nejsou to spíš jenom takové historické pověsti? Stejně jako praskající beretty atd... Ptám se proto, že si majitelé nové taurusy chválí. Na druhou stranu jsem slyšel nějaké připomínky vůči vůlím u Remingtonů. Protože jsem se o "nekvalitě" sám nepřesvědčil, tak to nemůžu brát jako bernou minci a nemůžu to ani posílat dál jako zaručenou informaci.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » ned 11. lis 2012, 23:21

Souhlasím, že část špatných referencí může být způsobena pověstí z dávných dob a část nedostatečným zákaznickým servisem Taurusu v USA. Mimochodem najdi si reference na dovozce Taurusů do ČR. Samozřejmě nechci nějak znevažovat tvůj názor. Máš asi jiné informace ;) .
Jen jsem napsal, že JÁ osobně bych si Taurus nevybral. Data sice nečerpám z jednoho zdroje, ale i tak moje závěry nemůžou být univerzálně správné pro všechny. Nedá se třeba popřít, že PT1911 měly problémy s oboustrannou pojistkou, která se rozpadala (možná to už ale napravili). Jasně, v minulém příspěvku jsem psal, že mi na provedení drobných dílů až tak nezáleží. Ale i když uvolňující se pravý hmatník pojistky přímo neohrožuje funkčnost, není to podle mě moc dobrá vizitka výrobce.

K tomu Remingtonu: Viděl jsem zdokumentovaný jeden případ špatně vyrobeného rámu, kdy jeho přední část vydřela do závěru nehezkou rýhu.
Stejně tak jsem našel i případ defektního Rugeru, nějaké problémy se Spartanem a nemálo špatně fungujících opravdu drahých 1911...

Uživatelský avatar
Prying
Příspěvky: 78

Příspěvek#8 » pon 12. lis 2012, 07:10

To je v pohodě. U každého výrobce se vždy najde nějaký nepovedený kus. Proto bych to uzavřel asi tak, že si stejně na každý kousek musíš sáhnout. :) Apropo: O pojistce jsem neslyšel. Pouze o zvýšené kvalitě a nadstandardní výbavě. Proto mě zaujal. Jinak s PT92 mám zkušenost nedobrou, za to s 689 naprosto super.



Evogunit
Příspěvky: 69

Příspěvek#9 » úte 13. lis 2012, 21:48

Ahoj. Nepřidám moc konstruktivní příspěvek, ale nemůžu si pomoct, protože mě 1911 v této cenové kategorii taky velmi zajímají již delší dobu. Nejspíš to při výběru stejně bude o velmi subjektivních pocitech, které si musíš vytvořit sám.
Za sebe musím říct, že jsem kromě R1 Enhanced měl všechny v tlapkách a pročetl jsem spousty stran a skouknul nespočet video recenzí. Chtít nerez, jdu do Rugera. V opačném případě bych si vybral nejspíš Paru GI Expert a dál se bavil dolaďováním k obrazu svému. ;)
Přeju šťastou volbu...



BGun
Příspěvky: 14

Příspěvek#10 » pát 16. lis 2012, 06:30

Taky jsem sháněl nějakou 1911, potom co šel Spartan do světa. Měl to být Ruger, ale byl absolutně nedostupný (čekací doba několik měsíců) a tak jsem si objednal Rem. R1 Enhanced. Ten byl za dva dny doma.
Vystřílel jsem z něj zatím jenom asi 3 - 4 tis., takže jen pár postřehů:
Blokace jde lehce odstranit (cca 2 minuty), to bylo to první, co jsem po několika ranách udělal, ale pokud někdo vyžaduje pocit sucha a bezpečí, tak ji může nechat.
Spoušť jsem neměl potřebu ladit, díky absenci blokace je tak akorát na přesnou střelbu (ne, odpor jsem neměřil).
Vůle jsou minimální mezi rámem a závěrem, jinde prakticky nulové.
Vodítko vratné pružiny je krátké, ale nemá vliv na chování zbraně. Ha ha, minulý týden jsem si koupil dlouhé... Ale to jsem chtěl jen kvůli vzhledu.
Hledí je dobrým kompromisem mezi pohodlností při nošení (když vzpomenu na Spartana a roztrhané trička od mikrometrů, tak se osypu) a přesnou střelbou. Jsou dobře čitelné, výškově stavitelné šroubkem a stranově stavitelné poklepem, i když u mé pistole nebylo třeba stranové korekce. Muška je světlovodná.
Vyleštil jsem skluzavku, tohle se soudruhům v Americe moc nepovedlo. Ale i bez toho podávala pistole náboje dobře, bez závad.
A teď to nejdůležitější: Výjimečně jsem měl v ruce velkorážní zbraň, která by střílela tak přesně. Střílím už 27 let a zbraní jsem vlastnil desítky a střílel jsem ze stovek různých zbraní. Ale ještě se mi nestalo abych na 20 metrů vystřílel do terče jednu díru a na 25 metrů měl rozptyl asi 7 cm.
Tož asi tak, já jsem velmi spokojen.
Když si na něco ještě vzpomenu, tak napíšu, teď valím do práce



Radgost
Příspěvky: 5

Příspěvek#11 » pát 21. pro 2012, 11:29

Já pořídil Spartana. Po 1100 výstřelech mohu doporučit. Vůle žádné, spoušťák tak akorát. Prostě paráda.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » pát 1. úno 2013, 23:08

Doteď jsem byl nakloněný spíš Rugeru SR1911 - líbí se mi nerezové provedení (nemá se co ošoupat :D ), mířidla Novak a celkové pojetí zbraně. Ale protože mám zajímavou nabídku na téměř nového Spartana, začal jsem uvažovat i o trochu odlišném přístupu:
Za ušetřené peníze bych mohl Spartana vyladit k obrazu svému a výsledkem by měla být ještě lepší pistole, která navíc bude unikát. Takhle od stolu by se mi líbily kompaktnější, snad noční, mířidla; trychtýř zásobníkové šachty nepřesahující obrys střenek; kvalitní povrchová úprava, střenky z G10 a možná krátké vodítko vratné pružiny.
Teď váhám jestli se do zbraně této cenové kategorie vyplatí investovat. Na dražší bych šetřil dost těžko, ale nastrkat do pistole peníze postupně by šlo :)

Ruger je "made in USA" ; Spartan pochází z Filipín, drobné díly a kontrola kvality v STI Texas
Ruger má kovaný závěr ; závěr Spartana je lisovaný ("extruded")
Rám obou je odlitek.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » pát 1. úno 2013, 23:58

Taky jsem sparťana vzal proto, že byl za dobrou cenu a za rohem... :-) Osobně mi na něm vadí jediné a to ty příšerné mikrometry. Kvůli LPA hledí je dost "ohlodaný" závěr a případná pevná miřidla budou muset být protažená i před rybinu, aby to nevypadalo úpně blbě. Jestli bych je měl měnit, tak bych asi taky koketoval s tritiovkama. Jinak, ačkoli byl lehce zajetý, měl nějaké problémy se zasouváním do komory - lehká úprava vytahovače to, zdá se, vyřešila, už podá i prázdnou hilznu.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » sob 2. úno 2013, 13:18

Řešení na problém se mikrometrickým hledím jsou mířidla Harrison přímo určená do rybiny LPA ;) :
Obrázek
Jejich masivní provedení slibuje odolnost a na pistoli vypadají dost dobře: http://forums.1911forum.com/showthread.php?t=309014

Dál se mi moc nelíbí fosfátová povrchovka. Co jsem viděl používané Spartany, tak povrch jde na exponovaných místech do kytek rychle. I když to není levná záležitost, uvažoval bych ceracoatu - ten vydrží a dělá se v mnoha pěkných odstínech.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » sob 2. úno 2013, 15:28

Jo, tyhle miřidla jsem taky někde našel. Parkerizace by měla jít udělat (případně obnovit) doma v kastrůlku z dostupných chemikálií, hodlám to někdy otestovat. Oproti lesklému černění má výhodu, že na něm není tak vidět oťapkání.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů