Norinco 1911

Původní i klony


dave1354
Příspěvky: 100

Příspěvek#16 » čtv 17. zář 2015, 07:55

Norinco mám.

Nový bych jej už nekoupil -- ne tak kvůli tomu, že by to byla špatná zbraň ale kvůli tomu, že se jich spousta válí po bazarech za půlku s nalítanýma pár stama výstřelů a třeba ještě s poladěnou spouští od Zendla, lepšíma střenkama a vůbec. No a taky norinco se po pár stech výstřelech právě celkem rozhrká (setřou se ty prasácký stopy po nástrojích všude uvnitř), takže pokud koupíš jetý ne-moc-rozhrkaný, už tak nejspíš zůstane, než se rozletí (a to se stane málokdy).

Tvoje požadavky kvér v pohodě splní, budeš-li mít průměrný štěstí na kus (což je docela vysoká pravděpodobnost, vyloženě špatnejch kusů moc néni kór potom, co se dodělávaj v německé Norconii).

Obešel bych prodejny ve tvým městě, pokoukal co kde leží a dal si pozor na vůle -- ideálně zbraň rozložit, složit zpět bez vratný pružiny a shora zkusit stlačit hlaveň (přes okýnko) směrem dolů. Pokud se zůstane bezpečně v zamčená v ozubech, nebo ideálně se nehne vůbec (což je správný stav na 1911, nicméně na většině norníků to tak néni) tak do toho běž. Samozřejmě ještě vůle mezi hlavní a závěrem a to jak u ústí tak u výhozního okýnka je důležitá, hrkat by to rozhodně nemělo. Vůle závěr-rám je "štěrchací" a není to zásadní problém, pokud tam nejsou vyloženě milimetry.

Koroze moc problém není -- hlaveň je chromovaná a rám/závěr se celkem držej a to ho nosím nonstop i v létě. Trošku chytaj zásobníky (v pouzdře, ne ve zbrani) a malinininko začíná něco na spodní/zadní části pažbičky kde se přímo opírá o člověka, ale to ještě není rez, spíš takovej podivnej nelesklej povrch. Černění pomalu slejzá, ale jak říkám, nosím ho furt..je to spíš taková patina. Pokud bych to nenosil, dolů ji nejspíš vůbec nedostanu.

Pokud chceš prostě novou zbraň, kontrolu provést stejně. Železo jako takový v drtivé většině bláto není a těch pár menších desítek tisíc výstřelů vydrží..pak tě buď 11ka definitivně chytne a koupíš něco lepšího (protože srát tě to nejspíš začne stejně jako mě) a nebo ne:)



unknown1992
Příspěvky: 4

Příspěvek#17 » čtv 17. zář 2015, 15:45

Díky za rozsáhlou odpověď. Ještě bych potřeboval vědět jedno: Ty vůle - jaký vliv to má na zbraň? Předpokládám, že koupím novou zbraň, která bude v pořádku, budu střílet a střílet, a vůle se budou více projevovat. V čem konkrétně se to projeví při střelbě? Znamená to, že zbraň bude nespolehlivá, nepřesná, ...?

Díky za objasnění 8-)



dave1354
Příspěvky: 100

Příspěvek#18 » čtv 17. zář 2015, 18:23

Záleží jak který.

Vůle závěr/rám jsou porád víceméně nedůležitý, až dokud to nepřekročí nějakou mez, ale i tak se těžko stane, aby ti vylítl závěr z kolejnice..tam jde spíš fakt o kosmetiku (bude to hrkat ale nic víc).

Vůle hlaveň/závěr je hlavní ukazatel přesnosti; s tím, že vpředu se dá relativně levně spravit novou hlavńovou objímkou a vzadu se řeší těžko. No prostě to nebude lítat stejnou dírou :)

No a když se podělaj vůle v uzamčení, tak se může stát, že z uzamčenýho závěru bude odemčenej a to je průser. Ale toho bych se úplně nebál, to bude dlouhej proces a v průběhu si toho všimneš, že se to nějak vyžvejkává. Já mám zatím cca 1000 ran a jelikož jsem toto nevěděl, vůle tam byly a jsou pořád plusmínus stejný. Postupně ale ubejvá hran a nevím jak dlouho to vydrží..

Obecně vybereš-li dobrej kus, nebudeš tyto problémy řešit dřív, než tě ta zbraň omrzí..



dave1354
Příspěvky: 100

Příspěvek#19 » čtv 17. zář 2015, 18:43

Eště si říkám, že to celý vyznívá nejasně.

Ber to tak, že je to prostě kus železa, neco podobnýho co tahali bigoši do druhé světové. Něco jako Tokarev, zemědělský vůle, železo tak nějak, přesnost jak kdy, ale funguje to víceméně furt, pokud nemáš smůlu. Žádnej zázrak techniky. Něco jako kladivo, žádná láska na první ani druhej pohled ale ve štychu tě nenechá. Tak to beru já a už mě to pravda trochu sere a koukám po dražší 11ce a nebo něčem jiným:)



unknown1992
Příspěvky: 4

Příspěvek#20 » čtv 17. zář 2015, 19:21

Tak super. Při tom mém použití (jako hračky), mi nebude vadit, když to začne po nějaké době hrkat, nebo to bude tak nějak nepřesné. Měl jsem na mysli, jestli to nemůže být potom nějak nebezpečné, jako že mi to bouchne do obličeje, samozřejmě přeháním, ale neměl jsem v těch vůlích jasno. Na to vyblbnutí. Asi jsem tedy rozhodnutý, že to zkusím. Díky moc za informace! :-)

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#21 » pát 18. zář 2015, 17:58

Upřímně? Je to vergl. Když má člověk štěstí, tak je aspoň ze slušnýho materiálu. Občas to má blbě svrtaný díry a pak to můžeš hodit do řeky, protože holt to poladit ani nejde. Střeva je obvykle nutný buď dopasovat nebo vyměnit. Pokud chceš hračku do vitríny, tak na to je zase norník ošklivej a ražení s hvězdou a nápisem "China" na radosti u emerický krochny taky nepřidá. Osobně bych raději koupil jetýho Rema nebo třeba Rugera (ani nový nejsou o moc dražší - k tomu třeba i Spartan). Z norníka s původníma dílama (až na náhodu rovnající se zázraku) neuděláš pistoli s podobným chodem nemluvě o vzhledu... A kupovat si něco jen proto, že to je levný, z toho jsem vyrostl. 1911 má bejt pěkná a spoušť lehká, ani jedno většinou (při zachování spolehlivosti a bezpečnosti) číňani neuměj. A pokud toho chci docílit, tak se dostanu na cenu, za kterou mám slušnou 1911 už z krabice. Nicméně chápu, že pokud někdo nemá pořádné srovnání, tak mu 1911 "Made in PRC" stačí.



dave1354
Příspěvky: 100

Příspěvek#22 » pát 18. zář 2015, 23:46

Hm.. jetej norník se dá koupit za 5.. za tu cenu lepší 1911 IMO neseženeš. Jo, je to vergl a proto jsem psal, novej už bych nekoupil. O materiálu zrovna jsem přesvědčenej že funguje; kolik zkazků o špatným materiálu na norníkovi je? Docela málo, řekl bych spíš absolutní minimum -- a u jetý zbraně zrovna toto bezpečně poznáš.

Jde o to, že je to prostě hrubej nástroj. Mě momentálně stačí, ale sere mě a čekám, až si budu moct dovolit dát 30 a víc za pořádnou jedenáctku. Do té doby je to ale nejlepší varianta a původní tazatel myslím bude podobně spokojenej.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#23 » sob 19. zář 2015, 00:30

Za tu cenu si radši koupím flašku dobrýho koňaku. Když chci pistoli s SA, tak proto, že má skvělou spoušť, když navíc 1911, tak proto, že je krásná. Ale je to každýho boj. Já nemusím bejt přesvědčenej a nemusím hledat zkazky. Řídím se vlastní zkušeností a případně podloženejma informacema. A v tomhle případě mi stačí ta zkušenost. Ale pokud to někdo chce jako (polo)funkční maketu 1911 v životní velikosti, případně se cvičit v kutilství, tak klidně.



unknown1992
Příspěvky: 4

Příspěvek#24 » sob 19. zář 2015, 19:14

Jak jsem psal, nehledám spolehlivou ani moc přesnou zbraň. Hledám něco, čeho mi nebude líto. Něco, s čím si občas vystřílím krabičku nebo maximálně dvě. Kupovat takovou zbraň na "úrovni", nemá pro mě moc smysl, protože pro kvalitní 1911 bych asi neměl využití.

Biggles: Máš s Norincem vlastní zkušenosti? Co nejhoršího, se mi s ním může stát?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#25 » ned 20. zář 2015, 00:13

Nevím co nejhoršího se ti může stát. Práce je sice kovářská, to je fakt, ale materiál není podle mě tak špatný. Měl jsem Norinco 1911 v úpravě dual tone a že bych se s ním bál střílet říct nemůžu. Spoušť je u Číňanů fakt kopytózní ale pokud s tím nechceš střílet vyloženě na přesnost v soutěžích není to zas úplná tragedie. Prostě kvalita je poplatná ceně. Nevím jestli se toto "sportovnější" provedení co jsem měl já nějak zásadně liší kvalitou od klasického "vojenského" modelu ale dost o tom pochybuju.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#26 » ned 20. zář 2015, 15:57

Mám a nejednu. A co nejhoršího se může stát? Cokoli (ostatně jako s jinou zbraní). Důvody, proč jsou to hozený peníze do kanálu jsem popsal.



dave1354
Příspěvky: 100

Příspěvek#27 » pon 21. zář 2015, 08:09

Hele proč hozený do kanálu? Není to tak, že by se ten kvér rozpadl.. kór, pokud ho koupím jetej za 7, klidně za rok za dva ho zase za 5 prodám. 2000 Kč za dva roky bezproblémovýho střílení? Jasně, krumplem od čínskýho slepýho obráběče, ale bez problému..

Jak říkám -- sere mě, že jsem za něj dal ten necelej desetitisíc, protože za víc než 5 to pryč nepujde... ale na tyhle svoje úlety jsem zvyklej. Přesto ta zbraň funguje a to bylo to hlavní, co jsem po ní chtěl. Že bych teď už chtěl něco víc, to už je problém druhej :-)

unknown1992: sorry, zapoměl jsem ti na ty foto.. napravím!

edit:

http://dave1354.rajce.idnes.cz/norinco

tu "skorozi" se vyfotit nepovedlo, je to moc nejasný..prostě taková mapička nebo ztráta lesku na úplným levým rohu botky. Snad jsou tam patrný ty mikrožvejky na zámkách. Ty jsou prťavounký v setinách milimetru snad, je to jako když je tupej nůž a odráží se od ostří světlo..

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#28 » úte 22. zář 2015, 10:33

Hele mám to fakt opakovat? Prostě 1911 není jen krumpl, kupujou si to lidi pro parádu, pro dobrou spoušť a třeba na závody. Když budu chtít kopytózní krám, stačí cokoliv s DAO, když mi stačí šerednost, můžu mít třeba Géčko (taky ho mám, aby se zas někdo neurazil :-D )...ale nic z toho není důvod proč rvát prachy do chřtánu pohrobku velkýho Maa. Protože holt ta pionýrka to pořádně neumí a hlavně to má bouchat levně, nikoliv kvalitně.



qarter
Příspěvky: 12

Příspěvek#29 » stř 30. zář 2015, 14:18

Mám taky Norníka,mají ho i mí tři známí a je to spolehlivá bouchačka.Na "rekreační"střelbu a dělání dírek do papíru toho umí až až.Navíc je to nejpodobnější kopie válečnejm 11kám.Fakt je ,že zpracování a samozřejmě chod spouště je bída.Kdo měl v ruce originál,tak se zhrozí.Ale trefuje to a to je to hlavní.Ještě podotýkám,že mě nezajímají odlehčené spouště,děravý kohouty,bicí pružiny o síle xx liber a podobný pí....ny.Prostě to tu popelnici vyplivne s patřičným efektem a tam kam má.Toť vše.



qarter
Příspěvky: 12

Příspěvek#30 » stř 30. zář 2015, 14:22

jo a ještě takovou drobnost.Mám kvér,který nemá na pouzdru závěru žádnou hvězdu,ale jenom 1911A1, a pod tím na rámu výr.číslo.A to je opravdu všechno.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů