co je to 1911?

Původní i klony


Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#61 » čtv 5. dub 2018, 19:45

No hnus velebnosti! :D



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#62 » čtv 5. dub 2018, 22:24

Taky to není zrovna můj šálek kávy :)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#63 » pát 6. dub 2018, 10:16

nefunkční designový kudrlinky, to už mi připadají smysluplnější sedačky Recaro v trabukovi :-)
celý ten zdvojený systém je konstrukční schýza, prostě jen dokázali že to dokážou

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#64 » pát 6. dub 2018, 11:30

Dyť fklidu. V bondovce v ruce zaporaka to vypadalo filmově pěkně.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#65 » stř 25. črc 2018, 10:49

Raguji tady na diskuzi z téma Konec dovozu DW.
Jako majitel uz 4 DW si troufám poupravit některé nesmyslne komentáře.
1. DW je nejlépe zpracovana sériová 1911/2011 co jsem videl, a to včetně Kimbra a STI. Takový Poitman nine je celkově lépe zpracovaný než 2011 DVC. Aby nedošlo k mýlce DVC je ve funkčních plochách spasováno stejně jak DW, ale v detailu i u nefunkcnich ploch je na tom lépe DW...U Valora ktery poladil Zendl mam spoušť lepsi nez u toho DVC...

2. DW se pyšní vysokou přesností kdy u některých modelů je garantovan rozptyl 50mm, to neni na prvni pohled zadny zázrak, dokud si člověk neuvědomí ze to je na vzdálenost 50m... Pochopitelně s prislusnym strelivem. Z toho ovsem plyne extremne tesne vule a mlsnost na strelivo.
3. Z kazdeho DW se ma nejprve vystrelit 500 ran a pak se muze nosit. S tovarnim strelivem po zabehu jsem nemel jedinou zavadu. Pokud k nejake došlo bylo to mými naboji, bez kalibru se proste pro DW prebijet neda...jinak pro DW delam 9mm (ECO) a 45 ACP (Valor) na D650. Je potreba vice pečlivosti ale neni to žádný problem...

3. Troufám si tvrdit, že po zabehu je DW stejne spolehlivá zbraň jako jina 1911 a to včetně komoleho kuzele u 45ky nebyl problem ani semi WC. Navic proti tem opevovanym krumplum ji muzu dat opravdu kouř. Jeste jsem neslyšel o sériovém Norincu co vydrželo závodní nasazení u IPSC, ale třeba se mýlím, nepocitam ale výběrové kusy co kdysi ladil Zendl tady je ale cena byla nekde jinde.
U takoveho ECO je na jeho velikost presnost v mych rukach na 25m lepsi nez u G17 5gen. Troufam si tvrdit se stejnou životností. Aby ne kdyz spoušť je pri stejnych 2kg krasne kratka a nadherne se láme. Je ale pravda, ze na noseni to je zároveň nevýhoda.
Je jen velká skoda ze dovoz DW končí...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#66 » stř 25. črc 2018, 11:12

po cca 10 000 přebíjenek z dvaceti různých šuplat bez jediný zádržky z PM9 ji nemůžu nic vytknout
koupil jsem ji jako záložku k "závodní" STI RM a v ničem nezaostává, ta fabrika si zaslouží každý cent

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#67 » stř 25. črc 2018, 12:35




Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#68 » pát 9. lis 2018, 08:24

Mám jeden možná blbý dotaz (nejsem strojař, tak snad odpustíte :) ).
Jak zkontrolovat co nejjednodušším způsobem (aby to poznal lajk, bez měření apod.), zda je hlaveň u 1911 správně uzamčena? Podle mého by se hlaveň neměla u zbraně v nataženém stavu při zatlačení přes výhozní okýnko pohnout (v opačném případě je problém s řetízkem).
Je to tak nebo na to jdu špatně?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#69 » pát 9. lis 2018, 08:44

takhle nepoznáš, jestli není uzamčena řetízkem
ono nejde o to aby byla uzamčena jen při dopadu úderníku (to zajistí i zamčení přes řetízek),
ale cca 2,5-3mm dráhy zákluzu, což koresponduje s dobou, než opustí střela hlaveň,
tudíž aby celou tuto dráhu držel uzamčení čep záchytu po dráze kulisy.
(orientačně tomu odpovídá řetízek min č3 lépe č4)
Celkem snadná kontrola je, když prohlédneš čep záchytu,
buď je na něm shora jedna stopa uprostřed od řetízku nebo symetricky od středu dvě od kulisy



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#70 » pát 9. lis 2018, 09:05

Díky.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#71 » úte 20. lis 2018, 12:40

a1a.jpg

na obrázku se vždycky líp vysvětluje
čili tohle je exemplární příklad, kdy kulisa nemá s uzamykáním nic společného, poněvadž na ni čep vůbec nedosáhne
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#72 » úte 20. lis 2018, 22:08

4mike píše:....Celkem snadná kontrola je, když prohlédneš čep záchytu,
buď je na něm shora jedna stopa uprostřed od řetízku nebo symetricky od středu dvě od kulisy



A kdyby na záchytu byly tři stopy?Od řetízku i od kulisy?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#73 » stř 21. lis 2018, 08:14

OK, můžou být ale nevznikají pod stejným zatížením a ve stejný moment, čili nebudou úplně stejné krajní jako ta střední

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#74 » stř 21. lis 2018, 09:47

Teď mi to nějak nejde do hlavy... 4mike píše:
" nejde o to aby byla uzamčena jen při dopadu úderníku (to zajistí i zamčení přes řetízek),
ale cca 2,5-3mm dráhy zákluzu, což koresponduje s dobou, než opustí střela hlaveň, "
Já měl za to že v ideálním případě by to mělo fungovat tak že uzamčení drží pohromadě až do chvíle než opustí střela hlaveň (?) a pak až zafunguje odemčení a následné děje... Schválně jsem teď ještě hledal nějaké ty "Slow motion" na Tubě a je to tak.. Nebo (otázka) když dojde k zákluzu (bez odemknutí ty 2 až 3 mm) tak to není na závadu… řekněme že je to nic proti ničemu ??

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#75 » stř 21. lis 2018, 09:54

Oprava: vyňadřil jsem se blbě (ne úplně přesně)... Jasný že k odemčení dojde až po tom co střela opouští hlaveň ale do té doby by ani nemělo dojít k zákluzu... Nebo ano ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů