Noseni 1911

Původní i klony


Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#1 » čtv 4. zář 2014, 15:32

Zdravim,

nastudoval jsem, ze 1911 se nosi s nabojem v komore obvykle ve stylu cocked-and-locked.

Mam zkusenosti spis s CZ SA/DA spoustemi, a 1911 jsem jeste nestrilel vubec. Je mozne 1911 nosit s nabojem v komore decocked s tim, ze holt pri vytazeni je potreba natahnout kohout?

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 4. zář 2014, 16:01

Subjektivně mi to připadá horší, než prázdná komora. Na spartanu mi třeba nejde při rozumném úchopu natáhnout kohout palcem jedné ruky - to už spolehlivěji nadrcnu o kalhoty.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » sob 6. zář 2014, 12:05

Nošení 1911 s nábojem v komoře, ale se spuštěným kohoutem se nedoporučuje z několika důvodů:

1) pohotovost - viz ladajův příspěvek. Naproti tomu pojistku při správném úchopu odjistíš zcela automaticky.
2) bezpečnost - spousta 1911 nemá úderníkovou pojistku. Pokud je tedy spuštěný kohout a pistole by nešikovně spadla, může vystřelit. Když už, tak nechat kohout na pojistném ozubu.
I po střelbě je jednodušší zajistit, než manuálně vypouštět kohout na ostrý náboj.
3) C&L je vyzkoušený a bezpečný způsob nošení - pokud k tomu nemáš důvěru, můžeš zkusit nějakou dobu doma nosit pistoli v condition 1 ale bez náboje v komoře.
Jinak asi nezbývá, než náboj v komoře oželet.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#4 » sob 6. zář 2014, 13:18

Mám 1911 a nosím v komoře a kohout na bezpečnostním ozubu...



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#5 » pon 8. zář 2014, 09:05

Johnnyjak - při zcela vypuštěném kladivu na mé 1911/2011 - kladivo posune úderník, tudíš kladivo leží celou plochou na destičce fixující vytahovač a úderník. Jak tedy může dojít k nechtěnému výstřelu ? (kladivo leží celou plochou na destičce a nemá kam a do čeho narazit !!!! ) Navíc je za kladivem bobřák ! Naopak, některé zbraně ( CZ 75 ) jsou schopny iniciovat zápalku, pokud spadne kladivo z ozubu....

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pon 8. zář 2014, 11:29

ianraider: máš úplnou pravdu, neuvědomil jsem si, že 1911 má inerciální úderník :roll: .

Argumenty pro jednoduchost ovládání a pohotovost však platí nadále. Kdybych někdy měl 1911 použít při opravdu velkém stresu, určitě bych se nechtěl prát s relativně silnou bicí pružinou. Stejně tak po skončení situace manuálně sklápět kladivo na ostrý náboj. Při pokusu o jednoruční manipulaci je tohle všechno navíc ještě komplikováno zpravidla velkým bobřákem (pokud se nebavíme o holé A1).



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#7 » pon 8. zář 2014, 12:56

johnnyjak - pokud jsi psal o tom,že při zcela vypuštěném kohoutu, při ,,nešikovném,, pádu může 1911 vystřelit, považuji to za sci-fi :lol: Na úderník nic nemůže narazit - tudíš nedojde k výsřelu.Teoreticky je možné všechno..........Panna Marie také počala neposkvrněná

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » pon 8. zář 2014, 14:10

Podle české terminologie je řeč spíš o zápalníku. Čistě teoreticky může při při pádu na ústí zápalník klepnout na zápalku jen vlastní vahou. Při pádu "na zadek" mě ještě jako hodně divoká fantazie napadá samovolné ponatažení kohoutu, taktéž rázem vlastní vahou. Momentálně nemám kvér na rozbití, abych to testoval ;-)

Každopádně hlavní nevýhodou spuštěného kohoutu je špatná pohotovost, zejména jednoruční natažení.

Jak píše johny, odjištění při nacvičeném úchopu je automatické. Jedním z rizik nošení C&L může být velká páka pojistky a/nebo lehký chod v kombinaci s měkkým pouzdrem, pak se může sama odjistit (nechtěně ověřeno ve vnitřní dastě). V koženém nebo plastovém pouzdře nejde odjistit ani cíleně, zvlášť když je kydex upečen na míru páčce v poloze "zajištěno".



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#9 » pon 8. zář 2014, 14:38

Nosit vypuštěný kohout při náboji v komoře v singl režimu - bláznivá myšlenka,která nemá opodstatnění...



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#10 » pon 8. zář 2014, 21:21

Proč? Tys neviděl v tolika filmech, jak jeden druhému namíří na hlavu, pak mu půl hodiny něco vysvěluje a pak bravurně natáhne kohout? A u 1911 to není o nic těžší než u DA zbraní... Dokonce jsou schopni takhle natahovat i závěr... to i někoikrát po sobě... A dokonce bez zráty náboje... Lidi... učte se více z hUSA filmů... :-DDDDDD

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů