Šroubek střenky

Původní i klony


glock-22
Příspěvky: 12

Příspěvek#1 » čtv 17. srp 2017, 20:30

Mám Colt 1911 a při čištění jsem chtěl povolit šroubek, ve kterém je závit, do kterého se šroubuje šroubek střenky. Viz foto. Je ale utáhlý dost na fest, když jsem zabral, trošku jsem rozbil hlavičku. Když zaberu znovu, a budu to zkoušet takto, zničím ji úplně a už s tím nikdo nic neudělá. Máte někdo nápad, jak tohle vyřešit? Je tam hlavička na klasický rovný šroubovák.

Díky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



glock-22
Příspěvky: 12

Příspěvek#2 » čtv 17. srp 2017, 20:31

Foto je ilustrační, je to teď složené, a nechce se mi to rozdělávat a fotit. Jsem líný :-(

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#3 » čtv 17. srp 2017, 21:00

Asi myslíš tu vložku co je v rámu, ne šroubek co drží střenky....?
Většinou je v závitu zalepená ale správným šroubovákem by měla jít povolit, případně ohřát a pak půjde určitě.
Otázka zní proč? Pokud na zbrani neděláš nějaký zásadní úpravy tak není důvod ji vyndavat. A když ji při vyndavání zkurvíš tak si prostě objednáš novou.

třeba tady



glock-22
Příspěvky: 12

Příspěvek#4 » čtv 17. srp 2017, 21:02

Ano ano, myslím tu vložku. A odšroubovat ji potřebuji právě proto, že už je poškozená ta hlavička. Objednáno už je. Jakým způsobem ji mám ohřát? Aby to bylo šetrné k povrchu a černění?



glock-22
Příspěvky: 12

Příspěvek#5 » sob 19. srp 2017, 20:07

Nevíte o někom nejlépe z Brna, kdo by mi s tím uměl pomoci? Zbrojíř?

Děkuji.

Uživatelský avatar
tormans
Příspěvky: 56

Příspěvek#6 » ned 20. srp 2017, 04:30

Do trafopáječky dáš místo hrotu kus měděného drátu (ne licny) a uděláš kolem hlavičky šroubu smyčku.



glock-22
Příspěvky: 12

Příspěvek#7 » ned 20. srp 2017, 12:16

Tak zkoušel jsem i nahřívat tou pájkou... Bohužel, absolutně nic. Akorát se stále více ničí hlavička. Už není ten šroubek ani kde uchytit. Napadlo mě vzít pilku na železo, a proříznout hlouběji drážku na šroubovák. Co myslíte?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mlok
Příspěvky: 72

Příspěvek#8 » ned 20. srp 2017, 12:24

Já bych to namočil na den do nějakého uvolňovače šroubů, pak bych to podložené poměrně silně poklepal a vzal na to nabroušený šroubovák nebo sykovky, je-li za co vzít.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#9 » ned 20. srp 2017, 16:15

nepras to dál a odnes někomu kdo to umí :roll:



glock-22
Příspěvky: 12

Příspěvek#10 » ned 20. srp 2017, 16:24

Bohužel nikoho neznám... Doporučíte mi? Krnov, Olomouc, Brno?



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#11 » ned 20. srp 2017, 18:01

Já bych asi napřed proříznul hloubější a širší drážku na pořádný šroubovák a vyšrouboval bych to silou a pořádným nářadím.. Po vyšroubování bych to pouzdérko se závitem vyrobil nové, pokud by nebylo k sehnání jako náhradní díl.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#12 » ned 20. srp 2017, 19:03

Ja bych to vubec neresil. Zapiloval bych otrep, ktery vznikl odlomenim materialu, nasadil strenky a zapomel na to. Pod strenkama to neni videt. Pokud mas nahradni dil objednany, tak ponechat pro pripad, ze by pri pripadnem prodeji zbrane kupujici frflal a pridal onen dil ke zbrani.



glock-22
Příspěvky: 12

Příspěvek#13 » pon 21. srp 2017, 18:21

Vyřešeno - pan Zendl si dokázal poradit. Uvolnit nešel vůbec, muselo se to odvrtat.



nitro
Příspěvky: 13

Příspěvek#14 » čtv 24. srp 2017, 15:55

Zdavim, potreboval bych radu, chtel jsem vymenit na svem kimberovi strenky, srouby sem mel zakaple strednim pojistovakem, bohuzel jsem srou vytocil i se sloupkem, nevim jak to od sebe vysroubovat aniz bych nezkurvil zavit sloupku v klestich...., prosim pomoc :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



nitro
Příspěvky: 13

Příspěvek#15 » čtv 24. srp 2017, 16:21

tak sem to nakonec chytl do klesti pres gumu proste, trochu sem ten zavit na sloupku zmacknul ale trochu tesneji to slo utahnout do ramu v pohode, zavit se tam zase trochu udelal a zavit v ramu to jak se zda neposkodilo tak asi dobry :-D, jak se maze tema na foru ?? :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů