Remington 1911 R1 .45 ACP 5"

Původní i klony
Uživatelský avatar
studna20
Příspěvky: 15

Příspěvek#31 » pát 19. čer 2015, 09:22

Zdravím příznivce Remingtonu 1911 R1,

Mohl by mi někdo poradit s problémem zasekávání zbraně při střelbě?
Asi tak, zbraň jsem dlouho vybíral a nenašel jsem na R1 žádnou kritiku, spíše chvalozpěvy, a proto jsem se do ni rozhodl jít.
Čistím pravidelně po každé střelbě a zbraň má nastříleno cca 500+ ran.

Bohužel jsme se setkal s problémem, že při serii cca 100 až 150 výstřelů mám 4 až 5 závad (záseky zbraně).
Používám originální zásobníky, které přišli se zbraní a náboje .45 AUTO Sellier & Bellot.
Situace vypadá následovně: závěr pootevřen, náboj viditelný a zaseklý v půli cesty náběhu do nábojové komory.
Je nutné vyndat zásobník (jde to ztuha), protože druhý následující náboj je povytažený ze zásobníku.
Nyní pracuji na tom, abych zjistil, který ten zásobník to dělá, ale v podstatě pokud nabiji do obou zásobníků pouze 5 nábojů, tak problém není = pouze jedná závada na cca 100 výstřelů (ale přesto?), ale pokud nabiji 6 nebo 7 nábojů, tak vždy předposlední náboj má tento problém:(.
Rukama by to být nemělo, protože střílelo více lidí a pokaždé to samé:(. Kontrola zbraně byla provedena v krámě, kde jsem kupoval a zkontrolováno, že hlaveň a skluzavka jsou v pohodě, ale bylo doporučeno skluzavku vyleštit, ale zbraň je v záruce, tak nevím, jestli se do něčeho pouštět.

Druhá teorie říká a potvrzují US fóra, že to může být munící samotnou a také bylo poukázáno v obchodě na to, že zbraň byla poměrně suchá... jenom velmi lehce naolejovaná a že to může být způsobeno suchými hranami na uzamykacích ozubech = tedy jedna z možností, že to je.

Mohl by mi prosím nějaký zasvěcený majitel R1 poradit či podělit se o své zkušenosti s podobným problémem?
Budu velmi vděčný za jakékoliv rady a podporu.

S pozdravem a poděkováním J.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#32 » pát 19. čer 2015, 09:55

studna20 píše:..... protože druhý následující náboj je povytažený ze zásobníku. .....


Tady máš chybu, dělají to zásobníky respektive vývodky. Jestli je to nová zbraň tak bych ji asi reklamoval ale jinak stačí si s vývodkama pohrát případně zásobníky vyměnit.

Uživatelský avatar
studna20
Příspěvky: 15

Příspěvek#33 » pát 19. čer 2015, 20:54

Tak to mi spadl minimalne 230grainovy kamen ze srdce. Uz sem mel strach, ze to je pistoli samotnou, protoze sem s ni jinak naprosto spokojen a at hledam jak hledam, jinou bych nechtel. Takze zasobniky do reklamace a Vam Sir Sided, tisicere diky za rychlou odpoved a vrelou pomoc.

Uživatelský avatar
Oilman
Příspěvky: 77

Příspěvek#34 » pon 22. čer 2015, 07:42

Taky si myslím, že je třeba reklamovat zásobníky. U mojí R1 se tento problém vyskytl asi 2 x na začátku s náboji SB, teď používám desetiranné zásobníky Chip McCormick, výhradně přebíjené náboje s olovem 200, 230 a 255 grs a náboj se mi zasekl jen jednou. Vytáhl jsem zásobník, cuknul závěrem, vyhodil náboj, znovu jsem ho dal do zásobníku a vše bylo OK.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#35 » pon 22. čer 2015, 10:56

Studna
kdybys měl v podpisu lokalitu, třeba by se našel ochotník a půjčil Ti k vyzkoušení i jiný šuplata

když výrobce dodá k nerampovanýmu GI kveru šuplata s WC vývodkama .......... :lol:
wilson to umí a EB taky (jenže když dva dělají totéž,.......)

btw. nepřesahuje spodek skluzavky laufu v odemčeném stavu přes zás. šachtu a to ani když zepředu zatlačíš na ústí ???

Uživatelský avatar
studna20
Příspěvky: 15

Příspěvek#36 » úte 23. čer 2015, 06:36

IMG_20150620_212250_916[1].jpg
IMG_20150620_212317_341[1].jpg


Zdravím a děkuji za rady.

Situace je, ale v podstatě vyřešena, neboť jsem volal i do Cairo CZ (oficiální distributor Remingtonu) a dle informací od zbrojíře toto není první případ a zbraň šla na reklamaci.
Popsal jsem závadu se zasekáváním předposledního náboje při náběhu do nábojové komory a vypadá to na výměnu zásobníků.

Jsem z Brandýsa a v dojezdové vzdálenosti mám Prahu, ale určitě dám na Vaše rady a přikoupím zásobníky.
Dle ohlasu jsou velmi dobré Wilson Combat, ale kde je koupit za rozumnou cenu a mají je skladem?

Ohledně posledního dotazu s přesahem: na tento bod jsem se zaměřil a v krámě, kde jsem kupoval jsme to prohlídli a je to slícováno naprosto dokonale...takže tím to nebylo, ani případem, kdyby skluzavka laufu nedosahovala na hranu zásobníkové šachty a tvořila tak hranu, o kterou by se ty náboje mohli zasekávat.

Pro ilustraci přikládám obrázky viz výše, ale problém již snad bude vyřešen výměnou zásobníků.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Oilman
Příspěvky: 77

Příspěvek#37 » úte 23. čer 2015, 08:45


Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#38 » úte 23. čer 2015, 12:37

Naposledy upravil(a) 4mike dne úte 23. čer 2015, 12:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Oilman
Příspěvky: 77

Příspěvek#39 » úte 23. čer 2015, 12:44

Není zač. Mě je poslali, asi jsem jim byl sympatický...

Uživatelský avatar
studna20
Příspěvky: 15

Příspěvek#40 » sob 7. lis 2015, 21:57

Zdravim priznivce R1 a hlasim dalsi problem:( Byl jsem na kondicnich strelbach kde jsem mel na 30 vystrelu 9 selhani, proste se zbran zasekla, protoze se zaver o par milimetru nedovrel a toto mi udelala zbran 9x:( a vzdy to zacalo po druhem vystrelu. Strelivo byly prebijene aquily, ktere jsem drive pouzival bez problemu a po tech 9 selhanich jsme je vyzkouseli v jine 45 a problem nebyl:(. Zbran koupena jako nova v 2015, cistena pravidelne po kazde strelbe, najeto cca 800 ran. Streliva od aquil po sb a magtech. Uz byla jednou na reklamaci kvuli zasekavani naboju a vymeneny zasobniky-viz muj prispevek vyse. Pak zkouseno s SB strelivem a opet zaseky, ale s aquilama nebyl vubec problem:) a zbran jela v pohode. Zbran mam v zaruce a uprimne k ni ztracim duveru a vubec to nechapu, protoze vsude R1 vychvalovali do nebe za kvalitu atd. Mate nekdo nejakou radu ci nazor na mou situaci!? Popripade podobne spatne zkusenosti s R1?

Asi ji poslu podruhe do reklamace...coz sem mel udelat uz po tech zasekach s sb...



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#41 » ned 8. lis 2015, 00:33

Mně to dělalo s přebíjenýma od Limitu, prostě se nedovřel závěr a nešlo to bez mírného násilí tam ani zpátky. Těsnější komora. S továrníma bez problému.

Uživatelský avatar
studna20
Příspěvky: 15

Příspěvek#42 » ned 8. lis 2015, 20:24

To ja mel problemu vice nez dost s Selliet Bellot, kde mi treba posledni naboj v zasobniku sel do komory, ale zaver zustal ve strelecke pohotovosti jako bych uz vystrelil posledni naboj, kterej byl pritom teprve v komore. A o zasekavani naboju viz vyse....asi sem fakt smolar:( No nic, zbran dam podruhe do reklamace a uvidime. Uprimne sem necekal, ze s 1911 made in US budou takove trable...:(



BGun
Příspěvky: 14

Příspěvek#43 » pon 9. lis 2015, 06:51

Než ji budeš dávat na reklamaci, tak zkus jiné náboje. Nejlépe originály. Protože tohle fakt vypadá že ty přebité jsou buď dlouhé, nebo nafouknuté. Přebíjíš sám? Mě do Remiho stačí aby byla střela usazená o desetinku míň a udělá mi to samé. A že ty náboje jdou v jiné zbrani bez problémů? Asi má volnější komoru :-)

Uživatelský avatar
studna20
Příspěvky: 15

Příspěvek#44 » pon 9. lis 2015, 10:56

Díky moc za info,

ale jak jsem avizoval, střílel jsem vícekrát a vícero typů, včetně továrních SB a chyby to házelo stejně, takže raději to dám do reklamace at mi prostě se na to pořádně podívají, protože to není jenom těmi přebíjenkami, ale mockrát děkuji za Vaše názory, protože mám svou R1 opravdu rád a nerad bych šel do nějaké jiné...prostě je to super zbran, ale mám s ní problémy od samého začátku.:(.

Uživatelský avatar
studna20
Příspěvky: 15

Příspěvek#45 » úte 10. lis 2015, 15:17

Mimochodem, pokud bych šel do nové zbraně typu 1911, jakou byste mi doporučili?
Limit cca 30 000,-
Použití: občasná mířená střelba na střelnici,nošení pouze v prostoru střelnice
Zvažuji: Kimber Custom Target II, Ruger SR 1911 CMD, Sig Sauer 1911 (je jich více, ale tady je cena trochu jinde).

Nevím jestli to sem úplně patří, ale děkuji za Váše názory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů