GP K100

Glock a spol.
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#556 » úte 2. kvě 2017, 19:50

Doporučuji speciální průbojníky/vyrážeče, imbus nech v šuplíku. Mám dva a jeden stojí cca80,-Mají to v Hornbachu a pod.
http://www.extol.cz/naradi/rucni-naradi/sekace-prubojniky-a-dulciky/prubojniky-a-dulciky/8801823/



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#557 » úte 2. kvě 2017, 21:33

Pěkný. Mě to šlo nakonec pěkně nerez trnem co jsem náhodou objevil doma. Přesně tam sedí.
Ale na ty průbojníky kouknu.
Dik



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#558 » stř 3. kvě 2017, 06:10

Teď tato sada byla v Lidlu. Počkej si, časem se určitě zase objeví.
Jen z celé té sady použiješ na zbraně jen ten nejmenší vyrážeč a to ještě ne na všechny kolíky. Chtělo by to asi ještě průměr 1 mm a 2 mm.

Odesláno z mého ONEPLUS A3003 pomocí Tapatalk



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#559 » stř 3. kvě 2017, 06:34

nejlevnější sadu vyražečů si uděláš tak, že vezmeš sadu hodinářských šroubováčků a ubrousíš jím špičky ;)



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#560 » stř 3. kvě 2017, 19:55

Šroubováky budou tepelně zpracované na jinou tvrdost než vyrážeče a v případě kolíků s větším přesahem hrozí jejich roztemování.

Odesláno z mého ONEPLUS A3003 pomocí Tapatalk



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#561 » stř 3. kvě 2017, 21:28

No vyměnil jsem jen přední muchu.
O víkendu zkusím výsledek.
Jinak nehodlám nic víc vyťukávat apod.
Zbraň nová, takže s ostatním k prodejci=puškaři.
Ale dík za rady.



redear
Příspěvky: 15

Příspěvek#562 » pát 5. kvě 2017, 08:13

Tak tu máte čerstvého nováčka, jako první zbraň pořízená K100 Mk12 Target. Úplně nová. Čeká na registraci, tak se těším. Ale mám dotaz, pardon možná úplně hloupej...
V obchodě jsem jí zkoušel nasucho vždycky bez zásobníku. Včera večer když jsem si zkoušel rozborku,sborku tak jsem zjistil že když jí chci natáhnout s prázdným vloženým zásobníkem, chytne se závěr sám o záchyt a nejde shodit žádným způsobem, je jakoby zablokovaný, při povytažení závěru vzad nespadne a nejde ani stlačit. Musím vyndat zásobník, pak to jde. Jsem jen blbej že zkouším něco co jít nemá a je to vlastnost nebo je tam něco špatně? Jasně, po vystřelení posledního náboje zůstane závěr vzadu, ale měl by jít shodit, nebo se pletu? Doteď jsem měl před zkouškama i na zkouškách v ruce akorát CZ75/85, tam to shodit šlo...

Jinak je zbraň absolutně super.

A tyhle stránky taky, pomohly mi se dobře připravit na testy, zkoušku i na to co mne potom čeká na ouřadech.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#563 » pát 5. kvě 2017, 09:18

Nové zásobníky majú silnú pružinu, ktorej tlak musíš prekonať, ak máš prázdny zásobník v zbrani. A kačena má dosť malé páčky záchytu, takže - posnaž sa a daj do toho trochu sily. Pri náboji v zásobníku to samozrejme ide ľahko, ak máš dobrý kus, tak záver spadne aj pri silnejšom zarazení naplneného zásobníka - "it´s not bug, itś a feature".



redear
Příspěvky: 15

Příspěvek#564 » pát 5. kvě 2017, 10:36

Dík za odpověď. Když vím že je to tak správně tak mi to nevadí :) šlo o to že mi to překvapilo a nevěděl jsem jestli tam není chybka. Jako feature je to dobrý :)

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#565 » pát 5. kvě 2017, 11:34

Kadekto tu už nadával na tuhosť pružín, že dostať do kačacieho zásobníka viac ako 12-13 nábojov je riadny záhul na prsty... takže potom http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=49&t=5167 8-)



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#566 » pát 5. kvě 2017, 15:38

Vítej nové K100 kařu.
Ten závěr je jasný.
Prostě s prázdným zásobníkem to nejde a mělo by to tak být u každé zbraně ne. Většinou.
Jak jinak by jsi poznal, že nemáš střelivo?

Já do zásobníku nacpal sotva 10..
Nechal den dva v něm a po pár nošení a střílení jde v pohodě dát oněch 15kousků.



RadekR
Příspěvky: 1

Příspěvek#567 » sob 6. kvě 2017, 12:16

Stačí stlačit záchyt závěru dolů. Jako u mé Q100 a dalších jiných značek.



PosmrkanyKapesnik
Příspěvky: 74

Příspěvek#568 » sob 6. kvě 2017, 17:53

WMartin: Prostě s prázdným zásobníkem to nejde a mělo by to tak být u každé zbraně ne.

:twisted: to jsou rady a uvahy hah. S prominutim, to je uplna blbost co pises, proste u Kaceny tady hraje podstatny fakt to, ze paka vypousteni zaveru je pomerne plocha a tak na ni nejde poradne zatlacit prstem, jak u jinych zbrani. Samosebou + to, ze jsou zasobniky nove a maji silne pruziny jak tu uz zaznelo.

Shodit pujde kazdy zaver, jen to chce ocividne vetsi silu na stisknuti a taky zabehnuti hran na zachytu a zaveru dost pomuze casem ;)

A to jak pises, ze jak bys jinak poznal ze nemas strelivo ??? No to je taky dobry vtip, treba tak, ze ti zustane zaver v pohotovosti = vzadu zachyceny ne :lol:

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#569 » ned 7. kvě 2017, 19:57

Proč by kdokoliv potřeboval shazovat závěr na zbrani, ve které je zasunutý prázdný zásobník? Buď tam vrazím nový napáskovaný zásobník, nebo prázdný zásobník vytáhnu a po shození závěru jej případně můžu vrátit zpět...



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#570 » ned 7. kvě 2017, 21:39

Johnyjack
Tak nějak jsem to myslel i já.
Jen to asi tak nevyznělo.
Když už sušit doma, tak s cvičným školním nábojem. Ať cvičím i plynulé spouštění.
A netrápím uderník.

Protože když dostřílím, nechám závěr v zadu.
Vyndám prázdný zásobník. Dojdu k terči.
Pak zase po zavelení střílet. V klidu napáskuju hodím do kvéru a střílím.
Pak mě přijde zas naprd ho shodit a pak zase znova kontrolovat jestly nemám v komoře, páč jsem nebyl u zbraně.
Se závěrem vzadu to vidím hned a líp.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů

cron