Walther PPX

Glock a spol.
Uživatelský avatar
jzcz
Příspěvky: 21

Příspěvek#16 » čtv 16. kvě 2013, 08:11

F6

Uživatelský avatar
ataman
Příspěvky: 29

Příspěvek#17 » čtv 16. kvě 2013, 08:15

Ahoj, jak hodnotíš střelbu - mířená, rychlopalba? Jaký máš pocit z ergomie při manipulaci, tasení? Já ji měl v ruce jen chvilku a tři rány toho moc neřeknou, ale líbí se mi.

Uživatelský avatar
jzcz
Příspěvky: 21

Příspěvek#18 » čtv 16. kvě 2013, 09:04

Vše v normalu. Mě osobně se drží skvěle. Úchop je pložší než u PPQ. Mám jí krátce, takže zatím není o čem psát. Zbraň dělá to co má :-) střílí bez závad a je přesná. Lehce menší zpětný ráz něž u PPQ.
Nemate mě hlavně to vypouštění zásobníku jako u PPQ. Mimo jiné Walther začal vyrábět PPQ Model 2 s "normálním" vypouštěním zásobníku. Nechci oba walthery srovnávat, každá pistole má jistě svoje přednosti i zápory. Já osobně jsem s PPX spokojenější kvůli vypouštáku a robustnímu (military) vzhledu. PPQ je takové, no... policejní (pro ně taky dělané).
Rozborka u PPX je jednoduchá a hlaveň se nešprajcuje u vyndavání jako u PPQ. Co dodat... jsem spokojenej až do tý doby než vyleze další model :-)

Uživatelský avatar
ataman
Příspěvky: 29

Příspěvek#19 » čtv 16. kvě 2013, 09:35

Díky za odpověď. No na ten nový model už začni šetřit :D ono to PPX nebude mít označení M1 jen tak. Tak pevnou ruku, dobrou mušku a tisíce ran bez závad

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » pát 17. kvě 2013, 15:43

Že by Walther PPX byl lepší, než jejich dražší model? To je rozhodně zajímavé a možná trochu nešťastné tvrzení ;) . Proti tomu, že ti víc vyhovuje ovšem nejde říct ani popel.

1. 300 ran je NIC. Ještě bych být tebou vydržel minimálně dalších 1000 ran, pár hodin suchého tréningu. Pak už se pravděpodobně chod nevylepší.
3. Možná se pletu, ale měl jsem za to, že pro rychlé opakování výstřelů je lepší mít spíš lehčí závěr namísto těžkého. Nebo se u sportovních zbraní pro dynamické disciplíny závěr odlehčuje pro nic za nic?
4. Co je to vyhlazovací pružina?

PS: alespoň takhle z fotek se zdá, že má PPX osu hlavně podstatně výš, než PPQ, je to tak? Tak to by potom mohlo vysvětlovat zmiňovaný menší zpětný ráz. Ovšem vykoupený výraznějším klopným efektem...

Každopádně díky za porovnání a fotky :)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#21 » čtv 10. říj 2013, 10:50

Tak PPX, už je v nabídkách prodejců cca za 13.900 Kč, zatím jsem ho ale neviděl, prý se po nich za tu cenu jen zapráší !
Máte ho někdo doma, podělte se o první poznatky ?

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#22 » čtv 10. říj 2013, 14:10

Měl bych jeden možná trochu hloupý dotaz a snad mě za něj omluvíte. Zajímalo by mě, jestli někdo neslyšel nebo někde nenašel informaci, jestli bude verze PPX i s vypouštěním zásobníku jako u PPQ páčkou u kořene lučíku. PPQ si půjčuji občas na střelnici a za pár ran jsem si na tohle vypouštění skvěle zvykl. Díky za odpovědi.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#23 » čtv 10. říj 2013, 23:04

Je ke zbrani v ceně nějaké příslušenství, když se jedná o ekonomický model ?

Uživatelský avatar
jzcz
Příspěvky: 21

Příspěvek#24 » ned 13. říj 2013, 19:40

2 zásobníky a pocit "už bych jí nedal" :-)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#25 » úte 15. říj 2013, 22:05

V USA tvrdí, že to je nejlepší spoušť v DAO, kterou měli v ruce, máš již nějaké zkušenosti?
Viděl jsem na netu rozborku zbraně, jinak velice pohodová, tam byla v plastovém kufříku pouze s jedním zásobníkem.
Jak jsi to zakoupil u nás, kufr + 2 zásobníky ?
Jinak zásobníky jsou již v nabídce za 970 Kč. Na PPQ jsou odlišné.

Uživatelský avatar
jzcz
Příspěvky: 21

Příspěvek#26 » pát 18. říj 2013, 19:48

Chod spouště je o proti PPQ lehčí a nedrhne. Mě se střílí lépe než PPQ a to říkal i kolega co jsem mu PPQko prodal. Zatím vystříleno ca. 500 Alsa devítek a absolutní spokojenost.
V balení je kufr, návod (nástřelák ne) pistole a dva zásobníky.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#27 » pát 18. říj 2013, 21:51

Já jí mám objednanou, ale asi jich po naší vlasti moc neběhá, prostě vše jde do černé díry USA. Jsem domluven, že pokud padne do ruky, tak jí beru, jinak jí koupí ihned daší čekatel. Mám velkou ruku a tak si myslím, že ten úchop bude vyhovovat. Líbí se mně na tom, že tento typ nepůjde do žádných tendrů a tudíž jich nebude vyrobeno určitě tolik kusů.

Uživatelský avatar
Infidel
Příspěvky: 91

Příspěvek#28 » pon 21. říj 2013, 21:39

jzcz: slo by nekdy vyzkouset prosim?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#29 » čtv 24. říj 2013, 23:29

Tak už je doma PPX. Na první pohled opravdu zajímavá zbraň. Prodejce mně říkal, že momentálně v ČR není už žádná, že by prodávali, ale není co ! Do mé vetší ruky padne jak ulitá. Nemůžu porovnávat moc s PPQ, z které jsem sice střílel, ale nevlastním jí. Rozborka naprosto jednoduchá a zvládne to i křehká děva. Dva zásobníky Itália, nejdou do jiného Walthera. Střelecké zkušenosti budou bohužel asi až za 3 týdny, neb je v pondělí státní svátek a tudíž se protahuje o týden samotná registrace + 2 týdny, běžně v Praze.



tomas fuk
Příspěvky: 838

Příspěvek#30 » stř 30. říj 2013, 15:57

Dnes jsem si ji otlapkaval u nas ve Zline v Ewaxu, maji ji tam za 13800 kc. Kdyz jsem ji videl na obrazcich, tak jsem si rekl, ze tohle bych si v zivote nekoupil, ze ten kdo delal design, si frcel na nejakem dobrem matrosi, nebo ho vyhodili z vyroby aku vrtacek. Ale na zivo je to hodne pekna zbran a krasne se drzi. Ona ta rukojet, pazbicka je designove zvlastni, ale do ruky padne hned na prvni uchop. Aspon tedy me. Maji tam i sig sauer sp2022, ktery se mi strasne libi, ale spokud bych si mel vybrat, tak opravdu nevim. Timhle se Walther PPX zaradil do uzsiho vyberu devitky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: KarelSmid a 14 hostů