G43 9 mm Luger

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1221

Příspěvek#76 » pon 8. úno 2016, 08:12

Mě to až zas tak mimo mísu nepříjde. Ono jde totiž o to, že když si někdo pořídí tak malou pistolku a střelba z ní mu bude stále nepříjemná, tak jí po čase přestane nosit na střelnici (a časem i na osobní ochranu, protože proč nosit něco, k čemu nemám kladný vztah). Kdo by taky chtěl střílet z pistole, ze které ho střelba nebaví a jde spíše o to ji "přetrpět", než aby z ní měl dobrý pocit, že ? No a pak časem taková pistolka bude trávit dlouhé časy v trezoru. A nebo "půjde do světa".
Kdysi v nějakém ČESKÉM střeleckém časopise představovali dva malé, lehké revolvery na náboj .357 Mag. + .38 Spl. Nějaké "ultra lighty". Super malá velikost a váha na nošení, ale střelba z nich už byla vyloženě utrpení. Při střelbě z G 43 jsem si na to vzpomněl. Zde však musím uvést, že z G 43 by v porovnání s nimi byla střelba určitě příjemnější.
Jak jsem kdysi psal při výběru obranné pistole: výběr zbraně je vždy o kompromisech. Je to vždy individuální, kdy na úkor jednoho obětuji druhé. Na druhou stranu je tu však určitá hranice, kterou má každý posunutou jinak a za kterou už není ochoten jít. Pro mne osobně ta hranice u G 43 byla překročena právě tím velkým zdvihem, čímž se střelba z této pistolky pro mne stala již ne zrovna příjemnou. Z toho důvodu bych byl schopen obětovat několik málo gramů a pár milimetrů a koupit si "jejího předchůdce" (G 26).
Tímto nechci G 43 jakkoliv hanět, či ji pomlouvat. Své příznivce si určitě najde a já jí to přeju. Popsal jsem pouze své první dojmy. Vzhledem k tomu, že si ji jeden střelecký kolega pořídil, doufám, že si z ní ještě vystřelím, abych si pak na tuto pistolku názor poupravil, nebo se v něm utvrdil.



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#77 » pon 8. úno 2016, 08:55

@Georg Jasně, každý to vidíme jinak :) Podotýkám, že já z téhle zbraně zatím nestřílel. Ale G43 je prostě zbraň pro ty, kteří preferují komfortní nošení před komfortní střelbou. V tom se asi oba shodneme.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1221

Příspěvek#78 » pon 8. úno 2016, 09:58

pajapety - opravdu ti (samozřejmě všem ostatním, kteří se o ní byť jen okrajově zajímají) doporučuji si z této pistolky vystřelit. Je to dobrá zkušenost, rozšiřující náhled na tuto pistolku. Jinak s tebou souhlasím, že v tomto případě je zde u G 43 na prvním místě hlavně ta "nositelnost".



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#79 » pon 8. úno 2016, 10:11

Možná se lehce opakuji, ale až si jí půjdete testnout, střílejte s botkou.. případně zkuste obojí, ale soudit jen na základě střelby bez, je mi jasné jak to dopadne :)



jees
Příspěvky: 32

Příspěvek#80 » úte 9. úno 2016, 01:46

@pajapety: Komfortní nošení a komfortní střelba se nemusí zákonitě vylučovat. Já mám G42, která je ještě o něco málo menší než G43 (takže perfektní nositelnost), a i na střelnici se z toho střílí velice příjemně. Dokážu si představit, že půjdu na střelnici klidně jenom s G42 a užiju si to stejně jako s full size pistolí.
Když jsem minulý rok v létě vybíral subcompact pistoli na nošení, měl jsem možnost obě zbraně porovnat na předváděčce v Plzni v Leiku a pro mě osobně byl zpětný ráz G43 natolik nepříjemný, že jednoduše G43 z výběru diskvalifikoval. Přesně jak píše Georg, mělo by to pravděpodobně za následek "zanevření" na tuto zbraň. Rozhodl jsem se tedy pro G42 a vůbec toho nelituji. A to že to není zrovna 9mm Luger mě osobně moc netrápí.



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#81 » úte 9. úno 2016, 07:55

Ano? to je opravdu překvapivé, že G42, která je v jiné ráži s nižším výkonem kope míň :D Nééé, teď vážně - tohle vlákno je o G43 v 9mmL, takže tu nehodlám rozvíjet debatu o G42 a srovnávání výkonu náboje .380 Auto vs 9mmL.



jees
Příspěvky: 32

Příspěvek#82 » úte 9. úno 2016, 10:20

Není třeba se hned rozčilovat. Zkoušel jsem obě zbraně a pouze jsem zde napsal svůj názor na G43 a proč mi nevyhovuje. Přečti si ještě jednou pozorně můj příspěvek - já tam nic o srovnávání .380 Auto a 9mmL nevidím.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#83 » úte 9. úno 2016, 22:26

Tak jsem si "otlapkal" G42 a G43 a musím říci paráda, alespoň co se nositelnosti týče. Nemohu zatím soudit chování při střelbě. Osobně mi subjektivně více sedla G42, váha, velikost, ráže (neřeším výkon a cenu střeliva). Na denní nošení naprosto ideální. Sice jsem z důvodu jednoduchosti a spolehlivosti zatím revolverový, avšak tyto subkompakty se mi opravdu zalíbily.

Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#84 » čtv 11. úno 2016, 20:03

Tak jsem dneska provetral na strelnici g19/g43. Lepsi pocit ze strelby a i z manipulace mam z 19.
43 proti 19 celkem dost kopala, drzeni urcite lepsi u 19- neni potreba asi vic rozvadet. Mam vetsi ruce a pri vypousteni zasobniku mi ten zasobnik zustaval zadrzenej o dlan, ze nevyjel z pistole ven..
jeste me prekvapila takova drobnost.. Celkem blbe mi sel mackat tlacitko zachytu zaveru na 43. Mate nekdo moznost porovnani ? Jestli jde treba na 43 hur mackat nebo jestli to ma jit stejne jako na 19 a mel jsem jenom smulu na blbej kus?



Frankie
Příspěvky: 23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#85 » čtv 11. úno 2016, 20:09

Mackat myslis kdyz shazujes zaver?

F.



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#86 » čtv 11. úno 2016, 20:19

Souhlasím, že se s 19 lépe střílí i manipuluje.. Je jasné že při stejném výkonu a o třetinu menší hmotnosti bude 43 víc kopat.. Argumentem pro 43 pro mě ale byla hmotnost a tloušťka - nositelnost.. 19 nejsem schopen bez problému nosit..
A samo pro mě akceptovatelné chování.. Co se shození závěru týče, také mi to jde jen palcem blbě..

Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#87 » čtv 11. úno 2016, 20:39

Jo jo myslim shazovani zaveru ..
Me to prave nekdy slo dobre a pak jsem to mackal jak o zivot o nic.. Az z toho mam otlacenej palec :-))

A da se s tou 43 strilet presne? Mel jsem jeste pocit, ze mi to lita kam chce :-D

Proste vsechno spatne :-D

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#88 » čtv 11. úno 2016, 20:56

Zkuste ho mačkat ne bříškem palce, ale palcem mezi prvním a druhým článkem a víc jakoby mačkat směrem k rámu. Pak to jde jedna báseň. Bříško palce je na ten glockáckej záchyt moc měkké...



addi
Příspěvky: 11

Příspěvek#89 » čtv 11. úno 2016, 21:54

Taky mi jde hure schazovani zaveru za pomoci zachytu. Mozna jen ta43 nedozrala. Vyroba leden 2016 , kup tento tyden. Uvidim az se ochodi. 43 je famozni, ze se da nosit jako druha zalozka a vubec vo ni nevite .... To jen pro nekoho, komu je jedna malo....



Frankie
Příspěvky: 23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#90 » čtv 11. úno 2016, 23:07

Schazovani zaveru se ochodi nebojte ;) 1000 ran a budete schazovat jak divy.

Co se presnosti tyce nemam problem. 15-20 metru strilim do cernyho na pistolovym terci. Bezne 7-9. Na 10 metru jsem jen v 9 a 10. Presnost je podle me dobra.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host