Ruger LCP II

Glock a spol.


honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#1 » sob 10. lis 2018, 08:28

2C7AC523-798A-4DB4-9126-D27D5ECD333D.jpeg


Vase zkusenosti s touto super sub-kompaktni pistoli
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#2 » sob 10. lis 2018, 11:58

Je moc pěkná, ale na střílení to není. Radím vyzkoušet si někde na předváděčce sám. Co uživatel to jiná zkušenost. moje je taková, že na držení mám moc úzkou rukojeť, kope, kouše a celkově je to při střílení nepříjemný zážitek.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#3 » sob 10. lis 2018, 14:16

Mám jen LCP, které je ještě o malinko menší. Na svůj účel (nošení v kapse a v případě potřeby pár rychlých bez míření na vzdálenost do 5m) je perfektní. A to rozhodně nemám malou ruku.
Manželka s ním občas střílí i mířenku a je schopná s nim slušně nastřílat i na 15m.
Za mně super drobek na nošení a obranu v reálné situaci (se správným pouzdrem).
Jinak souhlasím, že nejlepší je zkusit si ho na předváděčce, kterých zrovna pro Ruger je docela dost.



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#4 » pon 12. lis 2018, 21:20

Jeden uz je doma. Jeste jsem s nim nestrilel :D
Jdu zitra. Budu s vami sdilet zkusenosti.

Kazdopadne jsem ho koupil s laserem Viridian R5 green.
Noseni luxusni. Nejlepe v original kapesnim pouzdre. Ma nevyhodu, ze nevypina R5 laser, ktery je na magnet. V samostatnem postu nize nasdilim, jak jsem pomoci magnetu za 15 Kc, jehly a nite ( sikovne manzelky) upgradnul a uz laser vypina :lol:

Prozatimni zkusenosti:
+ nosi se tak, že o něm člověk opravdu neví (v kapse u džínů, tmavých kalhot ke košili, apod.)
+ váží jako větší telefon
+ schováte ho prostě kamkoliv (kapsa kalhot, náprsní kapsa, kapsa malé taštičky, ledvinky, kabelky), kotník...
+ má nádhernou spoušť (přesná, předvídatelná, s krátkým resetem
+ drží se jen dvěma prsty, ale solidně

- nemá blokaci úderníku. Drop safety řešeno bezpečnostním ozubem, jako u SA/DA zbraní.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#5 » pon 12. lis 2018, 22:10

No a teď k úpravě originál kapesníku pro R5 laser.

1. Koupit magnet https://e-shop.magsy.cz/neodymovy-magnet-valec-pr-15x1-n/
2. Vypárat stehy na místech označených červenou linkou
3. Vybitou zbran umístit do pouzdra, přiložit magnet viz. Foto (chytne se sám na správné místo)
4. Tužkou obkreslit magnet
5. Strčit magnet dovnitř lemu, viz. Foto
6. Obšít magnet a zašít dle zelené linky na fotce

Teď pouzdro funguje s Viridian R5 laserem :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#6 » pon 12. lis 2018, 22:41

Gratuluju ke koupi a díky za skvělé info! Taky po LCP2 pošilhávám, protože i G43 někdy překáží. Těším se na pokračování recenze po střelnici.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#7 » úte 13. lis 2018, 13:39

Porovnával jsem LCP (původní) a G42. Když pominu spoušť, kterou na dvojce vylepšili, tak z LCP jsem nemohl střílet - nejde mi pořádně chytit, takže jsem měl omlácený ukazovák po dvou ranách. G42 byl mnohem klidnější a do ruky mi šel dobře. Pravda, je také větší. Než jsem to zkusil, tak jsem chtěl LCPII, teď chci G42:)



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#8 » úte 13. lis 2018, 20:41

Takze dnes jsem ji odpanil.. :D

Celkem vystrileno 50 S&B a 50 Magtechu.
40 ran padlo na kalibraci laseru.

Strilel jsem na 10m. Je to zbran na bezprostredni obranu, ne na mirenku nebo IPSC.

+ velmi presna (jak otevrena miridla, tak laser)

+ opravdu predvidatelna spoust a tvrda tak akorat (oproti strike-fired pistolim pro me lepsi chod)

+ uchop pro me nad ocekavani kvalitni. Je potreba trochu silnejsi a co nejvyssi. Prestoze mam velke (ale hubene) ruce, drzi se mi zbran dobre. Po 100 ranach zadna bolest, zadne skripnuti, zraneni, modriny.

- Pri slabsim uchopu ma tendenci “vyskakovat z ruky”. S pouzitim botky to bude lepsi.

- hilzny litaj hodne nahoru, takze obcas trefi palici. Pri nizkem drzeni (strelba s laserem) jsem dostal hilznou i do xichtu
- zhruba kazda 10. hilzna “kominkuje”. Jak SB tak Magy. Na Youtube je US video, jak zavady odstranit. Zkusim dle navodu a v sobotu zkusim znovu.
https://youtu.be/L9L9QVXXftQ od 6. Minuty

Suma sumarum: nebyt zavad vyhazovani, jsem naprosto nadsen!
Na obranou zbran je toto neprijatelne.
Dam vedet, jak to dopadne pri dalsi strelbe.

Niže střelba na 10m.
Pistolový terč - nahoře a dole ladění laseru. Po vyladění střelba otevřený a laser.
Terčíky - 6 nábojů v zásobníku. Rychlopalba s laserem. Tři do jednoho, tři do druhého. U druhého 1 střelecká chyba.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#9 » stř 14. lis 2018, 12:40

Bezva testík, určitě dej vědět jak jsi dopadl s “laděním”.
Jinak s původním LCP podobný problém nemám



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#10 » pát 16. lis 2018, 19:43

Díky za upřímnost, je o tom na USA forech spousta diskusí. Kolik stála? Uvažoval jsem o koupi, ale ne za 13 tisíc. Kdybych měl cestu na slovensko, tak ji vezmu z principu tam, přirážka MPI 3000kč je zuviel. A mají verzi s laserem http://www.zbraneastrelivo.sk/ruger-lcp-ii-3758-lcp-ii-vl-s-laserovym-zameriavacom-kal-380-auto/, je to hned za hranicema, jejich policajti vydají papíry hned, pak pro zbraň a přihlásit domů. Ale jestli nepřebíjí, tak počkám na jiného výrobce.



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#11 » pát 16. lis 2018, 21:13

Stala 13.000 na Motole.
Nikdy jsem v SK zbran nekupoval. Predpokladam, ze potrebujes povoleni k vyvozu/dovozu a kdo vi co jeste. Nebo ne? Pravda, ze ta cena je mnohem priznivejsi.
Zitra jdu znovu strilet. Trochu jsem vylestil nabeh do komory a levou hranku, celou pistoli vycistil a lehce promazal. Ozvu se s vysledkem.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#12 » pát 16. lis 2018, 21:45

Jsem na výsledek zvědav. Tohle téma pilně sleduju.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#13 » pát 16. lis 2018, 21:57

Pánové, ať ty či ony problémy existují. Ale vzhled tohoto výrobku je pro mne nádherný. Kéž by Glock někdy věnoval víc času vzhledu...



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#14 » pát 16. lis 2018, 22:00

Souhlas. Ale pistole, ktera zavadi je k hovnu. Hodne se mi libi, takze doufam, ze to vyresim.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#15 » pát 16. lis 2018, 22:17

Hele, to se určitě "usadí". Možná i po vystřílení více ran a "záběhu" zbraně. Přeji hezké užívání...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů