Glock 43X

Glock a spol.
Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#16 » stř 2. led 2019, 18:07


Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#17 » stř 2. led 2019, 18:09

Ano pardon. P365 (na těch svých 10 až 12 nábojů) je stejně široký jako g43.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#18 » stř 2. led 2019, 23:55




charlie007
Příspěvky: 1

Příspěvek#19 » čtv 3. led 2019, 00:08

Zdravím. Rozměry s okótováním jsou např. zde https://www.ammoland.com/2019/01/glock- ... z5bURMEx00.
Zajímal by mě názor těch, co preferují EDC před střelnicí. Mám dojem, že "single stack" pistole jsou tak trochu poplatné módě, podobně jako malé přeplňované motory u aut. Když vezmeme v úvahu např. rozměry kydexových pouzder, kde i renomovaní výrobci zbytečně přidávají na šířce, tak se šířka stává relativní. Například P365 má závěr širší o páku k uvolnění závěru a ta se u holsteru promítne v celé délce.
Mě osobně nejvíc vadí při nošení délka pažby/zásobníku. Na to je perfektní G26. G43x je na výšku o 2 cm delší než G26 nebo G43. A to už je "pahýl" co je pod trikem vidět, pokud to neschová zavalitější břicho:) G43 se pravda kvůli šířce nosí o trochu lépe než G26 (spíš možná jen kvůli hmotnosti), protože jinak má podobnou výšku. G43x na výšku zazdili, 2 cm je moc. Ideální by byli nějaké dlouhé zásobníky ke G43, ale nošení se základním. Mám za to, že i po všech inovacích je stále G26 nejuniverzálnější a i nejlepší jako EDC.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » čtv 3. led 2019, 06:39

Za mě je 43X paskvil, jako 19X.

Pokud už chci "velkou" pažbičku, proč to zabít zkrácením závěru, hlavně a záměrné?

U EDC je to přesně tak, jak píše charlie, rozhodujícím parametrem je delka pažbičky, 26/43 je super, protože nikde netrčí ani při pohybu.

Já mám 43 a na střelnici mám +2 botky, tím dosáhnu držení jako 43X, ale na nošení mám orugo zásobník bez botky, se kterým často trenuju i na střelnici.

Jedinná výhoda u 43X vs 43+2 bude v přebíjení, nebude se stávat, že si člověk drží zásobník dlaní a bude hezky vypadávat.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#21 » čtv 3. led 2019, 09:08

Kdo nezkusi, nepochopi. Opravdu je to vyrazny rozdil nosit dvouradak a jednoradak. Pouzdro sice neco prida,ale prida vsude stejne, takze zadny rozdil v sirce se nesmaze.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#22 » čtv 3. led 2019, 21:51

SlashKO píše:Jedinná výhoda u 43X vs 43+2 bude v přebíjení, nebude se stávat, že si člověk drží zásobník dlaní a bude hezky vypadávat.


A nebude náhodou výhoda i ty dvě rány navíc oproti G43 6+2? :lol: Já G43 nosím rok a určitě kvůli tak drobné výhodě nebudu kupovat novou zbraň (ale nový rám, to už možná jo...). Ale pokud někdo teprve vybírá, možná to bude lepší volba. Možnosti jsou vždycky dobrá věc.



Commando.tn
Příspěvky: 96

Příspěvek#23 » sob 12. led 2019, 08:32

Může mi Glock vysvětlit, proč bych si měl jít koupit Glock 43X a neměl bych si raději koupit levnější Glock 43? U 43 si mohu dát zásobník s botkou a mám pak na výběr mezi krátkým a dlouhým tělem, kdy naopak u 43X mám jen a jen možnost dlouhého těla, což je to, co se nejhůře schovává. Jediné pozitivum jsou přední zářezy na závěru. Stovnání se Sig P365 je mimo mísu, ten je stále o několik levelů jinde. Srovnání je na snadě se SW Shield, kde je výška zbraně podobná.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#24 » sob 12. led 2019, 09:06

Když mně připadá, že je to pistole vážně na míru místům, kde je maximální kapacita zásobníku 10 ran. Jinak to podle mě smysl nemá. Alespoň do kydexu na G43 by se to hádám vejít mělo, ale stejně mi připadá lepší řešení G43 s prodlouženými záložními zásobníky. Za mě s G43 naprostá spokojenost.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#25 » sob 12. led 2019, 10:11

Ako uz bolo pisane vyssie, vyhoda je ze "mozes", mas na vyber. Co sa tyka ceny, ludia co aj trocha strielaju cenu par stokorun neriesia a je kopa ludi co ma viac zbrani a beru si tu, co im prave vyhovuje. A ze Glock konecne zacal robit placate jednoradaky je dobre. Trh si taketo pistole ziada, tak preco si neodkusnut z kolaca?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#26 » stř 10. dub 2019, 12:11

Zajmava recenze :D


Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#27 » stř 10. dub 2019, 15:32

k tomu videu, takže výhoda 43X je, že při výměně zásobníku stačí zmáčknout "tlačítko zásobníku"
a zásobník vyletí ven a hned se dá zasunout plný
jenže u zásobníku s botkou u G43 musíte zásobník po stlačení tlačítka ještě druhou rukou vytáhnout
a až pak zasunout plný zásobník

Uživatelský avatar
lebi
Příspěvky: 60

Příspěvek#28 » čtv 11. dub 2019, 13:34

Shlednul jsem nekolik videi na Youtube ohledne teto pistole a nikdo nemel tak negativni postrehy. Mno uvidime snad zitra. Mam ji objednanou, tak budu moci porovnat. Krom strelby ovsem ...

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#29 » čtv 11. dub 2019, 14:43

ja mam stejny pocity jako on zatim castecne, kdyz ji vezmu do ruky tak je to vazne super... ale nestrilel sem zni jeste

Uživatelský avatar
lebi
Příspěvky: 60

Příspěvek#30 » čtv 11. dub 2019, 16:28

Mas koupenou svoji nebo jsi si ji zkousel nekde v obchode? Ja do ted jenom v obchode, kde byla moznost vyzkouset 43X a 43 s botkou +2. Jelikoz mam vetsi pazouru, tak mi 43X padla do ruky lepe a to nakonec rozhodlo, ze jsem si ji objednal. Jak jsem psal, zitra treba budou dalsi pocity a postrehy. Video me neodradilo :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů