Glock 43X

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#31 » čtv 11. dub 2019, 16:31

Nemam, koupil sem p10c... tuhle sem si jenom osmataval, 43 je na me moc mala a nejsem priznivec botek, a nechci stribrnyho glocka

Uživatelský avatar
lebi
Příspěvky: 60

Příspěvek#32 » pon 15. dub 2019, 09:09

Mno tak je doma.
https://ibb.co/xs6RCrF
Dnes jsem ji byl zaregistrovat, ale na policii maji nejaky problem, takze prukaz bude snad do konce mesice.
Jinak nestrelecke pocity jsou prozatim pozitivni. Kritizovany "brousivy" zvuk ve zminovanem videu pri pohybu zaveru tezko posoudim, protoze nemam jineho Glocka, nicmene pri porovnani s GP P1 nevidim nejaky extra rozdil.
Co mi trochu vadi, tak je zadni ukos na spodu rukojeti, ktery ji na strane dlane zkracuje a tim trochu tlaci. Ale neva, zjistil jsem, ze kamarad si poridil 3D tiskarnu, tak uz zkousime tvorit zaslepku.
https://ibb.co/9NjhNQY
https://ibb.co/zPkdNXy
V tomto ohledu ergonomie spodni casti zbrane mezi rukojeti a zasobnikem ma dle meho nazoru Glock hodne rezervu. Nechapu, proc spodky zasobniku u Glocku vzdycky trci ven... Vice snad az bude prukaz

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#33 » pon 15. dub 2019, 09:27

Je to tak zvláštní Glock až se mi líbí víc než ty klasické. Kdybych vybíral nějakou plastovou zbraň, šel bych do 19x a 43x...ta klasika co má každý mě nějak nebere. Jsem zvědavý pak na pocity že střelby a z nošení.

Uživatelský avatar
lebi
Příspěvky: 60

Příspěvek#34 » čtv 18. dub 2019, 09:23

Tak prvni nedostatek a to jsem jeste nevystrelil :shock: Prehodil jsem si vypoustec zasobniku pro levoruke ovladani a prazdny zasobnik prestal vystavovat zachyt zaveru. Po chvilce prohlizeni jsem zjistil, ze obraceny vypoustec tlaci na zasobnik ve smeru od zachytu a pri prazdnem zasobniku se podavac naboju mine se zachytem (viz obrazek).
https://ibb.co/m0zgbsL
Vyvstava otazka, zda-li je to neduh pouze tohoto kusu, tohoto modelu nebo s levorukym ovladanim maji problem vsechny Glocky? A jak to resit?

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#35 » čtv 18. dub 2019, 09:50

Glock 43 bez problémů.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#36 » sob 20. dub 2019, 15:39

Dneska sem měl možnost vystřelit si z Glocka 43x a 26 a jakožto někomu kdo střílel z Glocka podruhý v životě mám dotaz na "kované Glockaře"...

U obou mi přišlo že spoušť je opravdu, řekněme, velmi průměrná. Např. proti Walther PPQ M2 opravdu o dost horší podle mě. Nejde mi ani tak o odpor spouště, jako spíš o celkový pocit z jejího chodu, jestli to dává smysl.

Dá se na to reálně zvyknout a střílet přesně i s tou z výroby, nebo to fakt chce vyměnit za něco lepšího? Jinak pocit hlavně ze 43x sem měl velmi pozitivní, ale ta spoušť mi to trochu zkazila. A mířidla, ty fakt taky nic moc ale ty bych asi akceptoval.



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#37 » sob 20. dub 2019, 15:58

Spúšť na akomkoľvek Glocku nie je žiadna sláva. Ak si strieľal z nových zbraní, chod spúšte sa môže mierne zlepšiť po pár tisíc ranách.

Zvyknúť sa na to dá, keď s tým budeš dlhšie trénovať prestaneš to vnímať.

Skôr by som odporúčal zvážiť výmenu mieridiel, ale to nie je nutné spraviť okamžite po kúpe.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#38 » sob 20. dub 2019, 16:04

No ty mířidla fakt nic moc nebyly, tam spíš nechápu proč tam nedaj něco lepšího už z výroby. Spoušť chápu že snadno nejde ani z výroby lepší, třeba s ohledem na bezpečnost.

Zrovna tyhle 2 věci má prostě např. ten Walther co sem zmiňoval o třídu nebo 2 lepší, ale zase teď nemá nic adekvátní velikosti a kapacity zásobníku.

Mám prostě z tý 43x tak nějak rozporuplný pocity. Chci aby se mi líbila, ale nemůžu přehlídnout nedostatky. Kdyby šlo o levnou pistolku tak to neřešim. Ale za 17500,- Kč bych čekal od výrobce o kousek víc snahy.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#39 » sob 20. dub 2019, 21:15

ToF: a co ti konkrétně vadí na těch mířidlech?



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#40 » ned 21. dub 2019, 13:59

Henry: Ty mířidla my připadaly celkově "laciný" a zvýraznění mířidel tim "U" tvarem pomocí obyč. bílý barvy dosti podivné. Ale jak řikám, třeba je to prostě jen tim že na Glock nejsem zvyklý a je v tom nějaká výhoda.

Na druhou stranu i vzhledem k zamýšlenému použití sub-compact zbraní to tak moc nevadí. Pro mě osobně byla mnohem větší problémem ta spoušť. Nevim, tam sem si připadal jako kdybych mačkal pomeranč.

Ostatní aspekty toho Glocku se mi nicméně líbily.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#41 » ned 21. dub 2019, 14:39

za me muzu rict ze 43x a 45 maji o tridu lepsi spoust nez modely generace 4, klasicky 5ky sem nezkousel



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#42 » ned 21. dub 2019, 15:30

ToF asi máš pravdu to bílé orámování mě moc nesedí tak jsem si to hledí otočil a hned je to lepší. Spous jsem vyřešil stojinou 3.5 lbs.

Uživatelský avatar
lebi
Příspěvky: 60

Příspěvek#43 » úte 23. dub 2019, 15:31

Tak druhy prototyp prodluzovaci zatky rukojeti z 3D tiskarny. Ted jsem s uchopem zcela spokojen. Komfort drzeni mnohem lepsi. Nyni uz jen dodelat kosmeticke upravy v CAD modelu a zkusit to nekoho nechat vyfrezovat.

IMG_0094.JPG

IMG_0095.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#44 » úte 23. dub 2019, 15:36

Pekny :)



MontyCZ
Příspěvky: 20

Příspěvek#45 » ned 26. kvě 2019, 20:01

Tak jsem si mazlika poridil, pote co jsem vyzkousel 43 a 26ku. Poradite mi nekdo nejake pouzdro at neexperimentuju. Diky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů