Springfield/HS XD/XDM

Glock a spol.


jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#286 » úte 16. kvě 2017, 13:26

ladaj: Děkuju, ale měl bych to vyjasnit - jsem amatérský tvarovač kůže :) Ale po lisu na kydex taky koukám.

Každopádně ať nejsem OT - přijde mi to, že zrovna na XDM se nedá nic pořádného sehnat, pokud člověk není ochoten někde nechat zbraň a nechat si vytvarovat pouzdro na míru.

Osobně mám docela problém s tím, že i když pouzdro mám dobré (zmíněné aliengear), tak pohodlí moc nemám, na moje celodenní sezení u PC nic moc. A to mám compact, který má hlaveň 3.8 a krátký grip, takže jediná výrazná společná vlastnost je velká tlouštka a váha. Udělal jsem si OWB kožené a povedlo se mi velice pěkně (trochu zbytečně velký sklon na mé nošení na 3:00, ale hezky kopíruje tělo a má dobrou retenci). Pohrávám si nyní s myšlenkou udělat kožené tvarované pouzdro, co nebude mít zvenku tvar zbraně, ale vevnitř to bude "klasika". Prostě abych mohl nosit pohodlně OWB i v kanceláři a přitom to bylo pořád skryté nošení. Dokonce si pohrávám s myšlenkou, že bych ta pouzdra časem nabízel, pokud se mi podaří vyladit tvar a prakticky ověřit, že jsou funkční a pohodlná.



Greywolf
Příspěvky: 7

Příspěvek#287 » úte 16. kvě 2017, 13:56

ladaj: Tazatel nespadl z Marsu, jen z vesnice :-), má týden průkaz zbraně a čerstvý zbroják a výrazy jako OWB a kydex jsou pro něj úplně nové. Každopádně zpřesňuji, že hledám vnější pouzdro (jak mi Google prozradil OWB) a ani ne nutně pro denní nošení, což u XDM 5.25 by asi ani nebylo ono... Na ježdění po republice a výrobě pouzdra třeba v Jablonci jsem líný. Takže jak tak čtu odpovědi, vypadá to buď na to si počkat nebo koupit něco v eshopu v US, díky.



Greywolf
Příspěvky: 7

Příspěvek#288 » úte 16. kvě 2017, 13:58

jhora: díky za doporučení AlienGear, Crossbreed a StealthGear, podívám se na to.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#289 » úte 16. kvě 2017, 15:06

Jen doplním, všechny co jsem jmenoval dělají hlavně hybridní pouzdra a jejich hlavní a nejprofláknutější produkty jsou pro nošení IWB (na vnitřní straně kalhot). Pro nošení OWB to najdeš ještě podstatně víc a to jak kydexové, tak kožené. Hybridní bývají většinou IWB.

Ještě Milt Sparks dělá krásná kožená pouzdra, OWB i IWB a mají dobré reference. Osobní zkušenost ale nemám.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#290 » úte 16. kvě 2017, 15:37

Futrál přímo na přerostlé XDM:
http://copshop.cz/index.php?route=produ ... uct_id=181

Tenhle výrobec je levný a s celkem širokým sortimentem. Myslím, že devítkové i pětačtiřicítkové modely budou mít vnější tvar stejný, tedy i stejné pouzdro, pro jistotu si tam brnkni. A kdyby si nebyli jisti, objednej, zkus, máš 14 dní na vrácení.

jestě dodatek: ten obrázek je jen hrubě ilustrační, pouzdro na 5 1/4 závěr bude výrazně delší. A pokud chceš subjektivní tipy ke sklonu, 0st výhodnější pro sport kvůli ergonomičtějšímu tasení, 15st zase dělá menší siluetu pod oblečením. Ono stačí strčit bouchačku volně za opasek, sledovat při změně sklonu postavení tasící ruky a pozorovat před zrcadlem bouli na mikině při předklonu ;-)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#291 » úte 16. kvě 2017, 17:28

A hele, když jsem k nim koukal naposled, ještě nic na XDM-45 neměli. Děkuju i já :) Nicméně to vnitřní pouzdro co tam mají by bylo vhodné jen pokud člověk nenosí na 3:00, tam by bylo vidět.



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#292 » pon 22. kvě 2017, 09:18

Zásobník na XD-M 45 4,5 jsem kupoval ve Zbraneliberec.cz



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#293 » pon 22. kvě 2017, 09:28

Vidím u nich i ten krátký. Asi mi nezbude než se smířit s poštovným :) Díky za tip.



Greywolf
Příspěvky: 7

Příspěvek#294 » stř 31. kvě 2017, 11:13

to Ladaj: Mockrát díky, objednal jsem a čekám na dodání :-)

ladaj píše:Futrál přímo na přerostlé XDM:
http://copshop.cz/index.php?route=produ ... uct_id=181

Tenhle výrobec je levný a s celkem širokým sortimentem. Myslím, že devítkové i pětačtiřicítkové modely budou mít vnější tvar stejný, tedy i stejné pouzdro, pro jistotu si tam brnkni. A kdyby si nebyli jisti, objednej, zkus, máš 14 dní na vrácení.

jestě dodatek: ten obrázek je jen hrubě ilustrační, pouzdro na 5 1/4 závěr bude výrazně delší. A pokud chceš subjektivní tipy ke sklonu, 0st výhodnější pro sport kvůli ergonomičtějšímu tasení, 15st zase dělá menší siluetu pod oblečením. Ono stačí strčit bouchačku volně za opasek, sledovat při změně sklonu postavení tasící ruky a pozorovat před zrcadlem bouli na mikině při předklonu ;-)



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#295 » pát 2. čer 2017, 07:56

Můj poznatek. Do IMI pouzdra na XDM compact nepasuje 4,5 " pětašťoura, ač mi to prodejce tvrdil. Všechno spravila šetrná horkovzdušná pistole ;-)



Langi17
Příspěvky: 22

Příspěvek#296 » pon 5. čer 2017, 19:39

Zdravím všechny
Nebyl by tu nějaký dobrák z okolí Teplic (případně Ústí až Chomutov) co vlastní XDm 9 Compakt a nevadila by mu návštěva střelnice s možností si pár ran střelit a okouknout jí :) Měl jsem v hledáčku GP K100 (P1), ale co jsem teď koukal, tak se začínám přiklánět spíš k téhle krásce :)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#297 » ned 11. čer 2017, 18:00

Dostupnost xd-s zdroj zelenysport.cz na přímý dotaz : Jsou na cestě, ale do prodeje nepůjdou dříve jak v srpnu.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#298 » ned 11. čer 2017, 18:14

Jo. Tuhle samou odpoved mi ze ZS poslali minuly rok. Takze s tim srpnem bych moc nepocital. Radeji jsem si XD MOD 2 minuly mesic predrezervoval u Proarms. Ale protoze ho zkousim sehnat uz vic nez rok, tak s tim taky moc nepocitam. Kazdopadne vim minimalne o 2 kusech XD MOD 2, ktere Proarms privezl, takze malinka nadeje je.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#299 » ned 11. čer 2017, 18:54

audis píše:Dostupnost xd-s zdroj zelenysport.cz na přímý dotaz : Jsou na cestě, ale do prodeje nepůjdou dříve jak v srpnu.

V dubnu na svých stránkách psali, že získali licenci a že dovezou 800 ks nějakých Springfield. Teď už bych tomu věřil.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#300 » ned 11. čer 2017, 19:03

No prave. To same psali minuly rok, jen misto 800 ks, psali 1000 kusu. Kdyz jsem jim napsal primy dotaz, tak jsem dostal odpoved tu samou co ty. Jsou na ceste, prodej bude v srpnu. Takze ja uz jim ani nepisu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů