Springfield/HS XD/XDM

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#406 » sob 28. říj 2017, 07:47

Omlouvám se za chybu, XD cca 2002, XDM 2009, XDS 2012, XD Mod2 2014, novinkou 2017 je XDE.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#407 » sob 28. říj 2017, 08:00


Uživatelský avatar
cz97b
Příspěvky: 11

Příspěvek#408 » ned 29. říj 2017, 15:42

tak mám na cestě k mému obchodnikovi v regionu XDs 45 SS a objednával jsem u něj až den dva po zveřejnění na stránkách ZS o naskladnění a doplnění SS. Rudolf držel menší obchodníky v nejistotě ještě v pátek, ale zároveň ve čtvrtek je nabízel osobně k okamžitému odběru v ZS. Asi lepší objednávat u něj, ale ty cesty... Z druhé strany jsem zažil i to, že ani u něj žádné pořadníky neplatí a kdo má ramena a čas tak uspěje... Přes region zase jiné problémy... Je to další článek a to je často problém..Nicméně pravdou je, že ZS má zajímavé věci a vracím se i párkrát do roka...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#409 » pon 30. říj 2017, 18:17

Aktualita zelenysport.cz dne 30.10.2017
XDS 9mm jsou momentálně vyprodané, pokusíme se do konce letošního roku ještě o jeden dovoz

Uživatelský avatar
cz97b
Příspěvky: 11

Příspěvek#410 » úte 31. říj 2017, 11:00

Tak už je doma a spokojenost, jen mohli dát někam jinam ten CIP - ne nahoru na závěr excentricky před logo...
Jinak 45 jsou ještě k mání... možní i 9mm v nerezu, tam o vyprodání nic není, ale to je jen můj dohad... většina lidí chce černé verze..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#411 » úte 31. říj 2017, 11:12

Gratulace. Ta muška je tritium nebo něco jiného nuceně sviticiho?

Viděl jsem youtube porovnání xds 9 mm luger vs. 45acp a hlavně mají stejný vnější průměr. Čili tloušťka stěny je u luger mnohem větší, plus vyšší hmotnost. Škoda, kdyby byla hlaveň tenká jako u 45acp, mohla celá zbraň být tenčí.



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#412 » úte 31. říj 2017, 11:22

To by obě verze asi prodražilo. Takhle mužou sekat všechno na jedný mašině a jen do hlavně u .45 udělat větší díru a změnit pár střev.

cz97b, jsi z Prahy?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#413 » úte 31. říj 2017, 11:27

Já to chápu že ekonomika, to je jasný.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#414 » úte 31. říj 2017, 13:40

Spíš že .45ACP pracuje se zhruba polovičním tlakem, než 9mmL.

Uživatelský avatar
cz97b
Příspěvky: 11

Příspěvek#415 » stř 1. lis 2017, 09:51

Muška je jen klasická se světlovodným vláknem (náhradní a zelená v balení jako od Springfieldu pochopitelně není)
Jinak ta 9mmLuger verze bude zas díky těžší hlavni klidnější při střelbě. Ta 9 byla právě pro stabilitu dost chválena
Podle mého názoru je to skutečně jen ekonomikou výroby motivovaný krok...který se hodil ;)
Tenkých a malých 9mm plasťáků je vícero, ale jednořadé 45 jsou všechny bezkonkurenčně širší a celkově mohutnější než XDS - např. G36, Kahr PM45, SW M&P®45 SHIELD a to je vlastně s jednořadým zásobníkem asi vše co se dá vůbec koupit. :?
Není to zbraň primárně na střelnici, ale na nošení... nejsem příznivcem velkých kompromisů..

Uživatelský avatar
cz97b
Příspěvky: 11

Příspěvek#416 » stř 1. lis 2017, 09:57

PS: Testy všech malých .45 najdete na lince tohodle chapína hickok45 na youtube, třeba SW M&P®45 SHIELD https://www.youtube.com/watch?v=CV3HvFpYBX8 ale má tam i porovnání všech tří Glocků 30, 30S, 36 obou verzí XDS atd...



Hodo65
Příspěvky: 74

Příspěvek#417 » stř 1. lis 2017, 22:53

cz97b píše:Muška je jen klasická se světlovodným vláknem (náhradní a zelená v balení jako od Springfieldu pochopitelně není)
...

Od Springfieldu je ovšem přibalen návod k obsluze ;). Mně se povedlo pořídit 9 mm SS verzi, v kufříku (alespoň u mě) kromě samotné zbraně je výše uvedený návod k obsluze od Springfield Armory v EN, sedmiranný zásobník, osmiranný zásobník (oproti devítirannému uvedenému na stránkách ZS), druhý výměnný hřbet, druhé výměnné plastové zakončení většího zásobníku, plastová olejnička, plastový protahovací trn na čištění hlavně. Dnes požádáno o průkaz zbraně, takže holt bude nutno počkat nějakou dobu, než bude možno vyzkoušet (bohužel Praha).

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#418 » pát 3. lis 2017, 10:26

Xd-s9 3.3 první dojmy z této várky :
V balení delší zásobník opravdu na 8 nábojů + identicky v dalších 2 baleních. Škoda.
Hmatník vypouštění zásobníku jde ztuha u delšího zásobníku. U kratsiho jde perfektně, doslova vystřelí z šachty ven.
Hmatník vypouštění závěru jde dost ztuha, jedním palcem vypustit nemožné. Snad se to ochodi.
Spoušť mírně drhne (míněno nemá zcela hladký chod, identicky na dvou zbraních, vlastnost, ne vada!). Dlanova pojistka funguje perfektně, povolí stisknout posledních pár mm chodu spoustě až když je na 75 procent stisknuta, což je při držení zbraně zcela vyhovující.

Baleni: zbraň, zásobník 7 a 8 nábojů, prázdná olejnicka, červený plastový praporek do komory, menší grip + nástavec na delší zásobník pro menší grip, plastová tyčka, anglický návod, kufřík.

Vypadá to pěkně.



Hondista
Příspěvky: 40

Příspěvek#419 » pát 3. lis 2017, 13:00

V podstatě souhlasím s audisem.Xds-9 3,3. Vypouštění zásobníků je oboustrané a nejlépe mi funguje z pravé strany.Do zásobníků dostanu o jeden náboj méně než je kapacita,takže jen 6 a 7 a i ty už jdou pěkně ztuha. To se časem podá. S vypouštěním závěru nemám problém.Co mě ale překvapilo je,že když vysunete zápalník tak se sám nevrátí. Asi to nevadí, při střelbě dostane impuls aby zajel zpět.Ale u PPQ se mi zápalník vrací přes pružinku zpět. Takže nevím .Mohl by jste to někdo u své Xds zkouknout jestli je to normální vlastnost ? Nerad bych z ní měl samopal :-)
Jinak jsem z XDs nadšený, krásná, malá, vše na pevno lícuje, nikde nic nerachtá i ve unitř je všechno krásně opracované beze stop po nástrojích. Ješte uvidíme na střelnici až budou papíry.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#420 » pát 3. lis 2017, 13:29

Zatím mám rezervované XDSko někde "na cestě", ale ten nevrácený úderník je třeba u Kahru normální, dělá to potom typický otisk na zápalce "kolečko s ocáskem".

Pokud někdo budete objednávat další zásobníky, Brownells CZ nebo jsou jiné zdroje? Případně nějaké tipy na baterku? (zatím jsem našel třeba https://www.at3tactical.com/products/at ... ght-cll-01 nebo https://viridianweapontech.com/reactor-rtl)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: KJ a 40 hostů