Springfield/HS XD/XDM

Glock a spol.


haito
Příspěvky: 112

Příspěvek#721 » sob 18. led 2020, 19:56

glock69: zasobnik je i na 7 nábojů. coz pokud nosis v komoře tak je 7+1. doporučuju si zkusit.prece jen je to .45 v prckovi.



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#722 » sob 18. led 2020, 22:35

Souhlas se vším co napsal Václav. Ten zásobník na 7 nábojů je sice super na úchop, ale mně přijde že je pod oblečením fakt vidět ( což teda z hlediska zákona nevadí, ale já to nemám rád ). Nosím ji ve vnitřním kydexu vlastní výroby spolu s náhradním zásobníkem. S přesností souhlasím, a dokonce i spoušť je docela fajn. Plastové pouzdro se dá koupit na Ali, má ho kámoš a je spokojený. Povrchovka drží, spolehlivost 100%, střílel jsem z toho Black Mamby, tovární SB a vlastní přebíjenky a žádná závada. Rail pod hlavní je příliš blízko lučíku, takže tam nejde skoro nic nasadit, myslím že svítilna tam snad pasuje jenom Viridian, ale to je daň za velikost. Jinak na nošení je fakt parádní.



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#723 » ned 19. led 2020, 16:20

Co se týče světýlka tak Valkyria mini 2 tam pasuje.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#724 » ned 19. led 2020, 22:54

Mel jsem xds v 45. Na strileni nic moc. 45acp v tehle velikosti je uz proste moc. Na noseni fajn, nejlepsi byla dlanovka, o ktere ani nevis a oproti 1911 funguje bezvadne. Muj(a nejen muj) mel problem vyhodit nevystreleny naboj treba pri vybijeni-male vyhazovaci okenko nebo dlouhy vyhazovac. Fmj od S&b sel ven,ale clovek musel vic zabrat. Black Mamba proste ven nesla a musel si s tim clovek hrat tak dlouho, dokud naboj nevypadl zasobnikovou sachtou ven. Vymenil jsem ji nakonec za Siga p365, ktery je v mnoha ohledech mnohem lepsi zbran a navic rozdil mezi 45acp a lugerem z takle kratkych laufu je co se tyce vysledku v terci mnohem mensi, nez si lidi mysli. Daleko vic to vyvazi dvojnasobna kapacita sigu a polovicni cena streliva.



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#725 » pon 20. led 2020, 14:17

vaclaff: kruci to jsi mi neměl říkal, mám tu větší verzi ( PL-mini ) a ta tam nejde, tak teď potřebuju i tu menší :)



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#726 » pát 24. led 2020, 12:59

Truchu čumí, ale jinak Ok. Jo, páčka je na fotce opačně .-)
xds.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#727 » pon 6. dub 2020, 20:53

Mně se dneska poštěstilo a splnil dávný sen. 5 roků jsem šmejdil po všech bazarech a prodejnách. Až se jednou jeden kámoš ze střeleckých závodů zmínil, že ji má doma. Tak jsem mu okamžitě řekl, že kdyby ji někdy chtěl prodat, tak ať nejdřív řekne mně, že ji okamžitě koupím. Slovo dalo slovo a on nezapomněl. Dneska jsem si toho mazlíka přivezl domů. Zajímalo by mě, jestli je tu někdo další co má taky Springfield DX MOD 2 Sub-Compact 3,3" .45 ACP?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#728 » čtv 23. dub 2020, 13:38

Hezčí grip a vypadá že je vyšší. Nebo to klame?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#729 » čtv 23. dub 2020, 13:44

Co mas konkretne na mysli? S cim to porovnavas?



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#730 » pát 24. dub 2020, 08:41

S jedničkou, viz. foto nad. Závěr se zdá vyšší.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#731 » pát 24. dub 2020, 09:10

Horní fotka je XDS (mod1) což je single-stack. Dole je XD sub-compact (mod2) což je double-stack.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#732 » pát 24. dub 2020, 09:23

Bohuzel tohle jsou dve rozdilne pistole. XDs je jednoradak a XD je dvouradak. Takze cela pistole je ve vsech smerech vetsi, byt maji obe hlaven 3.3". Takze si myslim, ze i vyska zaveru bude vyssi, nez u XDs
Ja osobne bych to XD ani nezaradil do skupiny subcompact, je to spis compact, nebo aspon ja to tak vnimam. V me ruce je to vcelku poradny kus pistole. Jinak to bude vnimat nekdo, kdo ma ruce jak lopaty.
XDm .45 acp, 3,8" compact ma jen o pul palce delsi hlaven a zaver, jinak je rozmerove stejny a pouziva stejne zasobniky na 9 ran.
Ja osobne bych to zaradil tak, ze XDm 3,8" je semicompact, XD je compact, XDs subcompact.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#733 » sob 25. dub 2020, 06:50

Kdysi jsem nad tim premyslel, dokud jsem nekde nevidel velikostni porovnani s g30s a bylo vybrano.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#734 » sob 25. dub 2020, 08:41

Tak ono ani nic jineho nezbylo, dkyz tady tyhle Springfield XD MOD 2 v razi .45 ACP nesly nikde koupit. Jedine kusy sem privezl Proarms v roce 2015 a bylo jich jen do 5ti kusu. Dotazoval jsem se primo Hofmana pred 14ti dny. Ja jsem ji marne shanel 5 let, mel jsem i objednavku u Proarms a dostal jsem se k ni uplnou nahodou, kdyz jsem na jednech zavodech kupoval nejake veci na prebijeni od jednoho strelce a jak jsme se tak bavili, tak prisla rec na pistole a na konkretne Springfield XD-45 ACP MOD 2 Subcompact 3,3". Tak jsem mu hned rekl, ze kdyby ji nekdy chtel prodat, tak at prvni rekne mne, ze ji okamzite koupim. Obcas jsem mu poslal mail, ze mam stale o tu pistoli zajem a vyplatilo se mi to.
Nezamenovat s pistolemi HS-Produkt, ktere sem privezl Zeleny sport. Ten sice privezl stejny model pistole, jen mely znaceni HS-Produkt XD-9 MOD 2 Subcompact 3,3". MOD 2 zadnou nedovezli v razi .45 ACP coz je/byla skoda. V razi .45 ACP privezli jen HS-Produkt XDs, tu co jsi mel Ty.
Ja osobne, co jsem patral po tom Springfieldovi, tak vim jen o dvou kusech. Jeden mam ted ja a druhy se pohybuje nekde v okoli Zlina. Kde se potuluji zbyle 3 kusy asi nezjistim, na zadnem streleckem foru jsem na jejich majitele nenarazil.
Jeste si brousim zub na Springfield DXs MOD 2 3,3" Single Stack .45 ACP. Ale neverim tomu, ze ho sem nekdo priveze, takze pockam, az Kozap zacne prodavat pistole HS-Produkt a vezmu HS-S5. Coz je vlastne ta sama pistole, jen jinak znacena.
Porovnani s Glock 30S jsem videl jen YT, docela rad bych je porovnal osobne, ale v mem okoli neznam nikoho, kdo by mel G 30S.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#735 » ned 3. kvě 2020, 18:05

vaclaff píše:Pokud ti jde o rozdil velikosti pro noseni, tak neni co resit. Ja mel naprosto stejné dilema. Ale jak je pocasi na mikinu, nejradsi stejně nosim fullsize. Jeste foto ze strany clipdraw.
IMAG0513.jpg

Ahoj taky premyslim nad XDS.Jsem levak,pujde ten clip dat na druhou stranu?I treba s nejakou mensi upravou?Diky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů