Springfield/HS XD/XDM

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#556 » pát 30. bře 2018, 09:21

A celou řadu modelů řady 1911, samonabíjecích pušek M1A a řadu Saint AR-15 tedy pro něj vyrábí kdo ?



Lestat13
Příspěvky: 2

Příspěvek#557 » pát 30. bře 2018, 18:55

Zdravím borci, jsem uplnej amatér, který vybírá první zbraň. Původní tip padl ne Glocka, ale z posledních dvou zkuseností se střelnice tíhnu k HS9 SC. Chtěl jsem se jen zeptat jaký je rozdíl mezi HS9 SC a XD Mod. 2 SC 3. A jaké máte s nimi zkušenosti, popřípadě kterou by jste mi doporučili a proč? A jestli je to vůbec dobrá volba???

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#558 » pát 30. bře 2018, 19:15

pistole HS/Springfield jsou dobrá volba. Spolehlivé. Spokojenost po celém světě vč. USA. Nevysoká cena.
Oproti konkurenci mají navíc automatickou dlaňovou pojistku. Funguje automaticky bezchybně. Střílel jsem ze dvou modelů této značky (XD-s 9, XDm 9 4,5"). Prima, spokojenost, komfortní střelba, dobrá spoušt akorát (nedlouhá, netěžká). Stránky výrobce s informacemi jiste znáš https://www.springfield-armory.com/products/

Pistole označené " XD mod. 2" je nový (inovovaný) model (rok 2016 nebo 2017). České zkušenosti s ním zatím nejsou. Ze zahraničí o stížnostech nevím. Nebál bych se toho a koupil novinku. Mně se líbí. Předchozí model má název "XD" a řekl bych, že je stejně dobrý. Předchozí model (úplně první) se jmenoval HS2000, ale ten není důvod shánět a stejně neseženeš.

Druhá produktová řada se jmenuje "XDm" (oproti XD jiné délky hlavní, zásobník až 19 nábojů, drobně jiný vzhled, konstrukce asi stejná, možno se závitem).



Lestat13
Příspěvky: 2

Příspěvek#559 » sob 31. bře 2018, 15:55

Děkuji za odpověď, ještě bych se chtěl zeptat jestli ji tu někdo ma XD mod2 případně v jakém ji nosí pouzdře protože jsem na ně na netu nic nenašel... Jestli by třeba seděla v pozdře na HS9 SC??

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#560 » sob 31. bře 2018, 17:03

obecně: Pouzdra jsou o penězích a pro jaký účel to nosit.

nejlepší pouzdra pro celodenní skryté nošení uvnitř kalhot (= IWB) jsou kydexová. Jsou drahá (1000 až 2000 kč). Jsou to pouzdra na míru dané zbraní. na českém netu kydex pro XD mod. 2 nevidím. Třeba málo hledám. Nebo počkat, protože v CŘ je mod. 2 novinka. Možná je bude pasovat pro mod. 2 pouzdro i pro starší model (bez mod.2) - vyzkoušet. V zahraničí jsou kydex na mod.2 v prodeji např. https://www.amazon.com/Concealment-Expr ... B00UIOQJ3U

Na střelnici pro vnější (OWB) nošení lze mít kydex nebo plast (např. Fobus). také drahá. I plasst lze nosit IWB, ale poudro má mírně větší tlouštku (větší boule uvnitř kalhot, větší nepohodlí). Jsou to pouzdra na míru dané zbraní. Plast má též svoje výhody, neumím popsat, pro mě to není.

Pro IWB a OWB při nedostatku peněz (nebo nechci investovat, nebo dočasné řešení) lze koupit nylonová univerzální pouzdra (Dasta). Zde jen vybrat vhodnou velikost jako ponošky. V tomto případě bych koupil raději v číně (dočasné řešení, nižší cena, větší výběr, nelze ošahat před koupí). např. https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... r+glock+19 Není to tak zdaleka účelné a pohodlné jako kydex, ale stojí to 1/10 nebo 1/20 ceny. Sám s jedním za 100 kč funguju pro nošení pár krát za týden.

také jsou pouzdra kožená (výběr dle velikosti zbraně jako jiná rozměrově podobná zbraň nejčastěji připodobnit na Glock jako ponošky, nebo občas na míru).

Také existují taštičky. Bud přímo na zbraně , nebo obecně dokladovky a mít zbrań v jedné z kapes.

Doporučuju se zeptat v tématu o pouzdech http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopi ... ra#p158813



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#561 » úte 3. dub 2018, 13:13

Petzold píše:A celou řadu modelů řady 1911, samonabíjecích pušek M1A a řadu Saint AR-15 tedy pro něj vyrábí kdo ?


Tak se přiznám, to nevím a dost možná se pletu, ale takto jsem to pochopil, že vývoj šel po lajně: Státní zbrojovka Springfield, pak hej koupíme jméno a budem předělávat M1A a hej koupíme firmu co předělává M1A a začnem se zaměřovat na import zbraní, přičem na zbraně prásknem "since 17xx" Další kvéry uděláme v Mexiku a tady to dopasujem.

Podobně jako Colt, který drží (drželi) při životě státní zakázky na M16/AR15 rodinu a a jakási sentimentalita na značku, Colt SAA a prodej předražených 1911. Tak špatně na tom byli, že jim málem bouchačky dělala CZ. Silně tak pochybuju, že nový Colt DS dělají na vlastních in house mašinách.

Ale rád bych se pletl, stejně bych ale volil jiné značky, kdybych tedy chtěl cenově dostupnou 1911 třeba. (Byť se mi líbí a kdysi v dobách svého děctví, kdy jsem o zbraních věděl kulový považoval 1911 s logem Springfield Armory za jakýsi etalon a nejklasičtější klasiku)



matkoo
Příspěvky: 186

Příspěvek#562 » ned 8. dub 2018, 21:30

inak mam xd9 mod 2 zatial ziaden problem
vnutorne puzdro od falca
vonkajsie od BlackHawk
ak mas niaku otazku napis

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#563 » ned 8. dub 2018, 21:40

Jak to střílí? (délka hlavně a ráže? ) ve srovnání s jinými známějšími pistolemi?

Uživatelský avatar
Xstalkerx
Příspěvky: 36

Příspěvek#564 » pon 9. dub 2018, 07:00

Matkoo xd mod 2 vypadá ok. Kolik z ní už máš ? Černá už není v zelenemsportu...asi SS :-)



matkoo
Příspěvky: 186

Příspěvek#565 » pon 9. dub 2018, 11:59

to audis
3,3 raz 9mm,porovnatelne z glock 26 ,drzania u mna super a strelbu si kazdz pochvaloval treba skusit
https://www.youtube.com/watch?v=qoI-TWmYWDE

cena cca 576E nie nutna dalsia investicia do mieridiel



cortes.79
Příspěvky: 4

Příspěvek#566 » ned 15. dub 2018, 13:26

Přemýšlím nad koupi xds 9mm a chtěl bych se zeptat na dlouhodobější zkušenosti, díval jsem se na YouTube (na několik videí) a tam se mi zdá že jsou uživatelé rozdělení na 2tabory (Best nebo failed) je tam toho dost o zasekavani při přebíjení ale vypadá to že se to týká jen u ráže 45acp ne 9luger. Mám XDM 4,5 v 9mm a zatím velká spokojenost, (ale na to nošení to moc není, tak přemýšlím nad něčím menším)

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#567 » pon 16. dub 2018, 09:20

cortes: psal jsem to nějakou stránku zpět, velké XDM dokážu slabým úchopem (limp wristing) přimět k závadě, ale XDS se mi seknout nepodařilo... obojí 9Lug.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#568 » pon 16. dub 2018, 09:56

Xd-s 9 200 ran ve dvou lidech, závad 0.



cortes.79
Příspěvky: 4

Příspěvek#569 » ned 22. dub 2018, 20:44

Tak jsem ji v pátek koupil (xds 9mm) ve Vracově, odzkoušel jsem jak g43 tak xds a úchop a cena rozhodli (padla jak prdel na hrnec 13,700,-☺️) zítra ji přihlásím a v týdnu tradá na střelnici. Porovnám s XDM 4,5 9mm co mám a pak napíšu dojmy ☺️

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#570 » ned 22. dub 2018, 21:06

Gratulace. Super cena. Já kupoval za 14,6 kKč v říjnu 2017 jak to konečně dovezli.
Ps: xd-s 9 3.3 400 ran ve dvou lidech, střelivo Sb a limit přebíjené, 0 závad.
Ps2: Sním o Xdm-9 5,3". :oops:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: pufik007 a 21 hostů