Springfield/HS XD/XDM

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Kondrik
Příspěvky: 47

Příspěvek#601 » ned 3. čer 2018, 11:32

Mně teda paradoxně víc vyhovuje ten kratší zásobník. Ale je pravda, že tam dostanu všechny prsty. Malíček mi nevisí pod pistolí :)

Manipulace se záchytem se pro mě zlepšila už po nějakých 150 ranách. Jak se všechno oběhá, jde to líp.

Já dost bojuju s úchopem. Respektive s pozicí palce pravý ruky. Když mam palec pod záchytem v tom zvýraznění, je to pro mě nepohodlný. Když ho dám vejš a opírám ho o hřbet levý ruky, tak si záchyt přidržuju a po poslední ráně nezůstane závěr vzadu. A už se mi i dvakrát stalo, že jsem si palcem lehce přibrzdil závěr samotnej a ten mi zůstal cca 1mm vzadu a nedoskočil.

Měnit zažitej úchop je horzně těžký :D



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#602 » ned 3. čer 2018, 17:17

Njn, je to tak prťavý, kazdej milimetr posunu prstů je znát.
Supr je, ze ji schovám do kapsy, do tasky na doklady, za pasem nedela bouli pod trikem, v létě je tahle velikost tak akorat. A diky tomu talongripu se i ve spoceny ruce ani nehne.



romv
Příspěvky: 29

Příspěvek#603 » ned 3. čer 2018, 19:53

Díky Kondrikovi (za čož mu tímto ještě jednou děkuji) sem měl tu možnost si z XDS 9mm vystřelit. Na to, že jsem Glockař (skoro 12 let služební zbraň), tak se mi z ní dobře střílelo. Sice sem měl stejný problém se závěrem v zadní poloze, ale to bude tím, že mám naučený úchop z G a tady je potřeba jej trochu upravit. když jsem si dával pozor závěr mi v zadní poloze zůstal. Jde s ní pěkně nastřílet. Hlavní důvod proč jsem si chtěl tuto zbraň vyzkoušet byl srovnání s G19 na nošení v létě.. Stále jsem se nerozhodl jestli si ji pořídím....ale nelze na ní říct něco špatného.



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#604 » pon 4. čer 2018, 09:46

Pokud ti jde o rozdil velikosti pro noseni, tak neni co resit. Ja mel naprosto stejné dilema. Ale jak je pocasi na mikinu, nejradsi stejně nosim fullsize. Jeste foto ze strany clipdraw.
IMAG0513.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Kondrik
Příspěvky: 47

Příspěvek#605 » pon 4. čer 2018, 12:09

Zajímalo by mě, na co jsou u toho Talon gripu ty dvě vyřízlý okýnka... já si jdu dneska na poštu pro rubber grip. Už se na něj těšim, protože ty výstupky jsou na moje dětský ruce dost agresivní.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#606 » pon 4. čer 2018, 12:28

Hlavne mi ten talon prijde strasne odflaklej, ostrej roh atd. Prijde mi takovej dost nedodelanej.
A na fotkach ze stranek ty okenka nejsou.



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#607 » pon 4. čer 2018, 19:19

Fotka se divne leskne, v realu je to super. Ty okynka jsou prece cool, to jste nepochopili zamer autora? :-)

Uživatelský avatar
Kondrik
Příspěvky: 47

Příspěvek#608 » stř 6. čer 2018, 18:31

Myslíš cool jako ve smyslu chlazení? :D

Já konečně vyzvednul na poště ten rubber grip a naštěstí tam chladicí okýnka nemám. Každopádně úchop je teď v porovnání s původním stavem nebe a dudy.

IMG_20180606_185633.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



romv
Příspěvky: 29

Příspěvek#609 » stř 6. čer 2018, 20:29

Vypadá to dobře.



puntik
Příspěvky: 69

Příspěvek#610 » stř 6. čer 2018, 20:39

Vážení kolegové, obdivovatelé americko-chorovatských krásek,

po nedělních závodech jsem se rozhodl, že si svoje 5,25" XDM nechám. Chtěl jsem si jen dokonce krapet "potunit". Tedy v IPSC se 5,25" XDM nevejde do divize Production, takže spadá do divize Standart, jestli jsem správně pochopil, v této divizi jsou povoleny úpravy zbraně. Takže jsem začal shánět trychtýř na šachtu, botky, pružiny (ne DMPS) apod. Vzhledem k tomu, že od začátku roku je problém s dovozem dílů na zbraně z USA a brownells nic nemá... byl jsem nucen koukat "po" Evropě, šel jsem přes chorovatské stránky výrobce a došel k italskému distributorovi Defense technology group... Na jejich stránkách je nepřeberné množství doplňků na XD(M,S) ... Naneštěstí mají napsáno, že komunikují, prodávají a sdělují ceny distributorům, nikoli koncovým zákazníkům. Tak jsem s nimi komunikoval přes FB. Hlavně mne překvapila vstřícnost komunikace. Výsledkem je, vzhledem k byrokratické náročnosti státních aparátů nadsazených eu nařízeními, vytvoření odkazu na eu distributory, přes které půjde dané díly objednat... Odkaz se na jejich webu objeví v příštím týdnu...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#611 » stř 6. čer 2018, 21:11

výborně. Šikovnej! Dal bys link na italského distrobutora, kde najdeme seznam EU distributorů?



puntik
Příspěvky: 69

Příspěvek#612 » čtv 7. čer 2018, 05:52

Omlouvám se -
http://www.dt-group.it/

A jinak koukám, jak kostrbatě jsem to napsal - i když - italský distributor pistolí XD(M,S), který se zabývá prodejem příslušenství pro tyto pistole... pro prodej koncovým zákazníkům bude mít "síť distributorů" :-D

Jedná se de facto o podobný subjekt jako ZS :-D

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#613 » čtv 7. čer 2018, 06:20

Zasílá Ital do Čech? (třeba 1 ks zboží)



puntik
Příspěvky: 69

Příspěvek#614 » čtv 7. čer 2018, 06:23

Ted ne - bude tam vytvořena sekce EU distributoři a přes ně pujde objednat...
Je třeba vydržet :-/ :-D



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#615 » čtv 7. čer 2018, 10:21

Kondrik : ten grip vypada hezky. . Ja mam podobnou gumu na G19 a pri spoceny ruce nic moc. Ten talon prave resi tu mokrou ruku. Porovname to v reálu. :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů