"Optic ready"

Glock a spol.


M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#1 » čtv 12. zář 2019, 19:03

Čaute,

už dlouho uvažuju nad pořízením "optic ready" pistol. Respektive, přemýšlím nad tím, ale ne a ne se k tomu dokopat, něco načteno mám, stejně tak mám něco vyzkoušeno, ale rozhodnutí co konkrétně vzít ještě nemám.
Využití čistě rekreační a trénink (ne sport). Uvažoval jsem nad tím, že bych nechal upravit svého Glocka, ale nakonec se mi do toho nechce rýpat a raději bych koupil něco přímo z výroby. Navíc, glock už mě nudí, chci zkusit něco nového.

Chtěl bych ale tak trošku zjistit, jaké má vlastně člověk možnosti při výběru.
V první řadě zbraň (uvažuji čistě v rovině plastu, chci to sem tam i na nošení a jak jsem uvedl, ne na sport). Zároveň by se mělo jednat o "striker"
Pokud budu uvažovat v tom, co je běžně u nás dostupné (je skladem) a zároveň jsem měl možnost zkusit (něco v provedení OR, něco v klasickém), tak mi vychází P10C OR ( + ergonomie, chování při střelbě), HK VP9 SFP9 (viz předchozí, - je nejdražší), SIG P320 M17 (- pojistka k ničemu pro mě), zároveň mě ještě zaujal Canic TP9 Elite Combat ("papírově" vychází ze všech v základu jako nejlepší, ale neměl jsem možnost na rozdíl od ostatních vyzkoušet, navíc v základu jsou k němu destičky pod kolimátor, což u ostatních není a závit na hlavni - třeba se po novele zákona bude dát využít). Totéž se týká i Waltheru PPQ M2 Q4 TAC (PPQ není uživatelsky marné, přímo ale provedení M2 Q4 TAC jsem v ruce neměl, trošku jako minus beru, že asi není možnost použít zároveň hledí a kolimátor). Chtěl bych se tedy zeptat, do čeho byste doporučili jít? Je mi jasné, že každý majitel nějaké konkrétní zbraně bude kopat za svůj tým, ale pokuste se to brát prosím aspoň trošku nezaujatě. Mimo uvedeného Canika (od této značky jsem měl možnost vyzkoušet pouze jiný model - nemyslím, že byl špatný, ale přece jenom to nebyl tento konkrétní model), jsem zkoušel všechny uvedené pistole a prakticky bez vyjímky mi vyhovují.

Druhá věc je kolimátor.
Do jakého kolimátoru na pistoli jít? Je mi jasné, že čím víc, si zaplatím, tím bude kolimátor lepší, ale dát 20k za Trijicon RMR mi přijde moc, už z důvodu, že nevím, jak mě tato "OR" sranda chytne. Je Holosun Micro, popř. Vortex Viper do začátku OK nebo jít rovnou do něčeho dražšího? Měl jsem možnost vyzkoušet společně se zapůjčenými pistolemi různé kolimátory, problém byl, že každý majitel doporučoval vždycky jen tu svou sestavu a to jak kolimátor, tak pistoli. To se dá ale čekat. :lol:

Pokud mi tu doporučíte ale HK + trijicon jako fakt tu nejlepší volbu (cenově tato konfigurace vychází nejdráž, proto ji zmiňuji), samozřejmě radu neodsoudím, zamáčknu slzu a třeba to i koupím (cenovka nehraje až tak roli, znám lidi, co kupují ročně X zbraní a utopí v tom mnohem víc než já, který si kupuje něco jen občas a chce, ať ho to prostě nějakou dobu baví a je s tím spokojený). Ale zase nechci vzít něco ukvapeně a hledám i jiné možnosti.

PS: Vím, že je možnost drážku vyfrézovat prakticky do čehokoliv, ale rád bych tovární provedení - ono pokud bych prodával, tak to bude lépe prodejné než úprava.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#2 » čtv 12. zář 2019, 19:19

M1911 píše:Měl jsem možnost vyzkoušet společně se zapůjčenými pistolemi různé kolimátory, problém byl, že každý majitel doporučoval vždycky jen tu svou sestavu a to jak kolimátor, tak pistoli.

no, jestli jsi měl možnost vyzkoušet, tak na co se ptáš? sám musíš nejlépe vědět, co Ti ne/vyhovovalo, to Ti přece nikdo neporadí

osobně bych nekupoval, co jsem nevyzkoušel alespoň nasucho, i kdyby to vychválil sebelepší střelec... udělám si prostě cestu do Prahy, zadju k Hawkovi otestovat Canika a možná i HK s Holosunem a Vortexem, do podnikovky P-10 OR s Trijiconem a Shieldem, popř. ještě do Armedu na Walthery se Shieldem (mimochodem Q4 Tac má i hledí, jakkoliv u Shieldu je možné použít drážku na kolimu)
...určitě někdo přidá i skladový sortiment dalších prodejen :arrow: a hned mám představu



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#3 » čtv 12. zář 2019, 19:29

Ještě máš možnost XDM.

Taky koukni jestli se OR nedělají nějaký SA/DA pistole, všechno máš strikery :)

Já to měl o něco těžší protože jsem chtěl vyloženě strikera a chtěl jsem ho v .45 což výběr hodně zúžilo.

Vortex Viper 3MOA mám, není špatný ale kdybych vybíral znovu jdu do něčeho jiného - Automatické nastavování intenzity mi přijde vždy přepálený a po 8 hodinách se tlačítkem + i - vypne a teprve dalším stiskem tlačítka + se zase zapne.



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#4 » pát 13. zář 2019, 06:48

no, jestli jsi měl možnost vyzkoušet, tak na co se ptáš? sám musíš nejlépe vědět, co Ti ne/vyhovovalo, to Ti přece nikdo neporadí


No šlo mi o to vytipovat z uvedeného tu nejlepší volbu, sice jsem z uvedených střílel, ale jak jsem psal, ne vždy šlo o provedení OR. Takže se mi jedná o to, abych něco nekoupil a pak nepřišel na nějaký zádrhel. Konkrétně vOR provedení jsem zkusil P10C a SIG (tady mi přišla zbytečná pojistka), ostatní jsem zkoušel jen ve standardním provedení.

XDM jsem v provedení OR nenašel, existuje to vůbec? Strikery jsem zvolil záměrně.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#5 » pát 13. zář 2019, 08:32

a měl jsi při zkoušení pocit, že OR provedení jsou dramaticky odlišná od základních? promiň, ale moc špekuluješ, není žádná objektivně "nejlepší volba", jen ty subjektivně nejlepší a pak prostě vyber tu pistoli, která Ti vyhovuje nejvíc a kolimátor, který Ti vyhovuje nejvíc

být tebou, vezmu P-10, které jsou na každém krámě (v podnikovce se dá domluvit i verze se závitem) a zaměřím se na výběr kolimátoru
anebo Canik, pokud bych chtěl naopak s kolimátory experimentovat

nějaká fakta, která nemusí hrát roli: HK má nevýhodu mělkého lůžka, Walther se prodává s RMSc přímo na závěru bez destičky, takže záleží, jestli Ti vyhovuje nejmenší dostupný kolimátor, Caniky mají nejhlubší lůžko, ale také nejtlustší montážní destičky (ovšem všechny v ceně), P-10 je nejdostupnější, jen jsou montážní destičky extra, což ale nevadí, pokud si vybereš vyhovující kolimátor
a nevím proč si pořád někdo stěžuje, že M17 má pojistku - P320 RX ji nemá, je tam snad nějaký dramatický rozdíl?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#6 » pát 13. zář 2019, 10:00

Xd-m OR existuje, název je xd-m osp
https://www.springfield-armory.com/prod ... arrel-9mm/
Zda je v ČR dostupná poptej u zelenysport.cz. Já bych si vybral XD-M.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#7 » pát 13. zář 2019, 10:09

Nejlevnejsi uprava glocka by byla v nasich krajinach ho prodat a koupit mos verzi. :-) jinak pokud si v praze nebopardubicich v Leru delaji i drazky pro montaz. Holosuny se mi taky libi a chci ho koupit. Rmr ma unikatni konstrukci a je superodolny ale ostatni znacky mu zacinaji utikat cistotou optiky a dalsima funkcema.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#8 » pát 13. zář 2019, 10:57

Mac.42 díky, řeším to samé, co vkladatel, právě jsi mi vyřadil Walther. P10 se závitem jsem ještě neviděl, ani na webu CZUB, nevíš prosím o kolik to navýší cenu? Mohlo by to být řešení. Turka bych ještě určitě rád vyzkoušel, jen musím počkat, až se naskytne cesta do Prahy, kam to mám 400 km.
U toho XDM to vypadá z fotky, že je kolimátor až zbytečně moc vysoko.
Kupovat Glocka nechci, nesedli jsme si.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#9 » pát 13. zář 2019, 11:03

jde to bez navýšení ceny, ale nejsou skladem (protože nejde o oficiální produkt, ale customizaci), takže si počkáš až Ti ji ve fabrice poskládají sčíslovanou = rám a závěr z C + hlaveň z F (a navíc nelze uplatnit slevu pro OS)



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#10 » pát 13. zář 2019, 13:00

MAC.42: Tak už takovýdle kulišárny vymýšlejí ale že by ji udělali v .45ACP to ne :( A tak mám doma Mlocka MOS



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#11 » pát 13. zář 2019, 13:22

Použít delší hlaveň, na kterou se vytočí závit je jednodušší, než celou zbraň prekonstruovat na jinou ráži...

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#12 » pát 13. zář 2019, 13:26

mam par pistoli s kolimem
Canic Elite Combat s Vortex Venom ...zapinani tlacitkem ..nevhodne na noseni ... nastaveni nuly s aretaci bez kliku tedy obtizne nulovani
G19 gen 5 MOS s Holosun HS507 ...zapina se automaticky a da se zrusit automaticky rezim intenzity bodu ..nastaveni nuly s citelnym klikem co 1 MOA
Walther Q5 Match Combo ..je tam RMS Shield ..... zapina se automaticky ..
A Shadow 2 s Burris Fastfire II ........ zapinani tlacitkem..nevhodne na noseni ..nastaveni nuly s aretaci bez kliku .... obtizne nulovani

G19 nosim .... Holosun se zapina pri pohybu, baterka drzi 50 tis. hodin ma hodne betelnou konstrukci , tecka nebo obrazec
Ted jsem poridil druhy Holosun ...se zelenou teckou a pujde na Shadowa .

Za me ...kupovat cokoliv jineho nez Holosun vyhazovani penez . Je odolony, sam se zapina i vypina , mimoradna vydrz baterky , pomerne velke zorne pole - vetsi nez u Trijiconu .

bacha na M17 .... ma montaz na armadni kolimator jiny nez klasicka 320ka !

jo a.... a strili se mi nejlip z G19 s Holosunem ;-)



matkoo
Příspěvky: 184

Příspěvek#13 » pát 13. zář 2019, 14:05

ked chces len skusi
kup si
https://www.aliexpress.com/item/4000120 ... 704dwGrE9Q
kolim podla svojej chute ked chces
alebo aj takute one..
https://www.aliexpress.com/item/3286978 ... e7bc9cff05



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#14 » pát 13. zář 2019, 15:38

pri vyberu kolimatoru dam jedno doporuceni - profici IPSC strili s velkou moa teckou - klidne 8MOA.
na mirenku to uplne neni, ale na cokoli dynamickeho to je vyrazna pomoc pro akvizici cile.
mam 4MOA RMR a mel jsem asi koupit vetsi, nic by se nestalo.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#15 » pát 13. zář 2019, 17:39

Jj idealni je alespon 6MOA . 3MOA verze jsou spis na dlouhe..



.....a pochopitelne nevyhazuj penize na kolimy z aliexpresu nebo wishe ....hodi se max na airsoft ( nedrzi to nastrel )

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů