Springfield Hellcat

Glock a spol.


vava
Příspěvky: 56

Příspěvek#1 » pon 7. říj 2019, 08:05

Nová pistole v kategorii Microcompactů a s kapacitou větší než Sig P365 a o "chlup" menší
Obrázek
https://www.springfield-armory.com/hellcat-series/
https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/h ... u-20191002



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 7. říj 2019, 10:42

Vypadá to suprově :-)

Dokonce by měl být menší, než G43 a s větší kapacitou. A dělají rovnou i OR verzi.

https://www.handgunhero.com/compare/glo ... ro-compact



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#3 » pon 7. říj 2019, 12:13

Vypadá to zajímavě, ale z fotek mi prijde, že hlaveň je výrazně výš nad rukou než na P365, nebo se mi to jen zdá?
Další věc je, kdy to k nám dovezou, popř. jestli to nedoveze třeba Rudolf přes ZS, i když mi přijde, že ten má sortiment produktů HS dost omezený.

Uživatelský avatar
ErikCartmen
Příspěvky: 54

Příspěvek#4 » pon 7. říj 2019, 12:37

může být zajímavá cena proti 365 20000,-




Shinnare
Příspěvky: 52

Příspěvek#6 » stř 9. říj 2019, 07:01

Tak me, jako majiteli SIGu 365 todle nepride nejak prevratny - o chlup sirsi grip = o jeden naboj vic...
Co je ale pozitivni, ze s timhle nikdo nehlasi zadny pocatecni problemy (narozdil u SIGu), takze pro ty, co maj teprv v planu neco na noseni koupit a nechtej riskovat nakej spatnej kus, tak todle bude asi jasna volba...

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#7 » stř 9. říj 2019, 09:00

Tak Sig už to dávno vyřešil a kupovat úplnou novinku je naopak větší riziko, že se nějaký problém objeví.
U Hellcatu se trochu zapomíná na to, že je kratší přední hrana pažbičky, takže na úchop všemi prsty bude třeba také botka a v tu ránu je ve všech rozměrech větší než P365. Také cena bude podobná (aktuálně je v USA vyšší než P365).
Za mne je spíše než +1 zajímavé to lůžko na kolimátor... rozhodovat ale bude reálný pocit z úchopu.



vava
Příspěvky: 56

Příspěvek#8 » stř 9. říj 2019, 14:04

Ví někdo, kde je u nás SIG P365 ke koupi?

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#9 » stř 9. říj 2019, 15:08

beareka? ale ptáš se ve špatném vlákně



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#10 » čtv 10. říj 2019, 22:13

Zaujalo mě:

The Hellcat also features a textured stand-off device at the muzzle that ensures the pistol will fire when pressed against a target.

O takové funkci jsem ještě nikde neslyšel... To je pro boj nablízko místo bajonetu? :-)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#11 » čtv 10. říj 2019, 22:23

nevím jak to vyrobce a jeho text myslí.
každopádně pistole tlačena proti cíli vždy vystřelí. A dle povahy tlačení po přebití možná řádně neuzavře závěr. Toť vše.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#12 » čtv 10. říj 2019, 22:58

Je to o tom zdrsnění na přední části vodítka vratné pružiny. Při střelbě na kontaktní vzdálenost a nějaké přetlačované by to mělo zajistit, že ústí zbraně nesklouzne z "terče". ;)



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#13 » pát 11. říj 2019, 06:53

Není to o klouzání, ale udržení uzamčeného závěru - stand-off device se takovým udělátkům běžně říká. Jako stand-off device funguje třeba už jen přečnívající baterka, ale vyrábí se i extra nástavce do railu. "Hellcat also features a textured stand-off device at the muzzle that ensures the pistol will fire when pressed against a target." Jak to ale má fungovat "vestavěné", to si zatím neumím moc představit ... i kdyby vodítko pružiny bylo hodně robustní, pořád tam je dost místa pod úhlem závěr dozadu zatlačením na cíl posunout a odemknout... snad to bude vidět v nějaké recenzi.



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#14 » pát 11. říj 2019, 06:57

Ano je to tak, prostě jen robustní vodící tyčka - v téhle recenzi je to vidět od 7:30: https://www.youtube.com/watch?v=8yVtDfLkjPo

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#15 » pát 11. říj 2019, 07:09

Ano, asi tak. Ale výrobně to stojí málo a dá se to dobře prodat jako "fíčura". :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti