Springfield Hellcat

Glock a spol.


risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#481 » sob 25. pro 2021, 22:30

Teď jsem si vzal do ruky Walther PDP a když tu spoušť stisknu "správně" z boku, zasekne se taky. A tipl bych, že se zasekne každá, která má rovnou a dostatečně širokou spouštěcí plochu, aby se dala zamáčknout dřív, než pojistka. Na P-10 bych si tipl, že to možná půjde hůř díky tvaru. Každopádně, pokud to někdo považuje za tak zásadní problém, čekal bych, že si vezme spoušť bez pojistky.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#482 » sob 25. pro 2021, 22:33

Sarkafarka.Loupeznik píše:Já ho neměl.:-D Vyměnil jsem a šlape to jak má. A nikde jsem nedohledal u Apexu tentýž problém, jako má sériová spoušť, krom zmiňovaného videa, kde to ale není doloženo samotným videem, ale jde o pouhé tvrzení.

Tak beru zpět, Apex to dělá taky. Ovšem vzhledem ke tvaru spouště a velikosti "jazýčku" je skoro nemožné to prstem nasimulovat, aby se mi to povedlo, už mi stejně prst sklouzne ze spouště. Pojistka svým tvarem v podstatě se tak "plete" pod prst, že jí namáčknu vždy a spoušť funguje.



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#483 » ned 26. pro 2021, 10:17

Je to opět velbloud z komára, tak typický pro českou kotlinu. Ta pistole je tak malá, že téměř nejde nezmáčknout spoušťovou pojistku později než spoušť i při sebehorším úchopu. Ještě bych to pochopil u ženských s hodně malýma rukama (krátkými prsty), ale chlap se standardní velikostí (ruky :D) by neměl mít problém to zmáčknout ve správném pořadí. Alespoň mě se to ještě nepovedlo zmáčknout tak, aby nevystřelila a to nemám žádné medvědí tlapy.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#484 » ned 26. pro 2021, 11:27

No vzhledem k tomu, že se to řešilo a řeší napříč střeleckými weby v USA, tak bych z toho žádnou Kotlinu nevinil. A že to jde namáčknout tak blbě, že to nespustí, je ale holý fakt, žádná divoká teorie.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#485 » ned 26. pro 2021, 13:26

risa2000 píše:Teď jsem si vzal do ruky Walther PDP a když tu spoušť stisknu "správně" z boku, zasekne se taky. A tipl bych, že se zasekne každá, která má rovnou a dostatečně širokou spouštěcí plochu, aby se dala zamáčknout dřív, než pojistka. Na P-10 bych si tipl, že to možná půjde hůř díky tvaru. Každopádně, pokud to někdo považuje za tak zásadní problém, čekal bych, že si vezme spoušť bez pojistky.

Kdyz uz spominas PDP
Skousel sem to take a ke spusteni dojde vzdy.
1. Doslova silne tlacim na spust z boka (je jedno ci do prava/ lava) zaroven taham ju do zadu bez zmacknuti pojistky
A spust se zasekne pochopitelne kedze neni zmacknuta pojistka.
2. Nasledne pridam namacknuti pojistky
A DOJDE KE SPUSTENI UPLNE BEZ PROBLEMU.
( ale pri tom dojde k divnemu zvuku spuste kedze se vsechno pod tlakem uvolni takze skusil sem to 3x za sebouz prava aj z leva) ale uz to delat nebudu lebo se to muze znicit.
Fakt to udela nehezkej zvuk.
V kazdem pripade funguje



JirkaCV
Příspěvky: 1465

Příspěvek#486 » ned 26. pro 2021, 13:35

Eagg: stejně tak se chová PPQ. Je třeba překonat docela malý odpor, pak se ozve takový divný křupnutí a spoušť povolí.
Taky už to zkoušet nebudu 8-)



samui
Příspěvky: 14

Příspěvek#487 » ned 26. pro 2021, 14:05

Spoušť mě nesere, vše v poho. Šílenství jsou ale zásobníky na 15 ran. Tohle napáskovat růčo je opravdu zážitek!!!



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#488 » ned 26. pro 2021, 14:21

samui: Jo, na tohle jsem taky, jako čerstvý majitel dvou patnáctek, koukal. Narvat tam první náboj je skoro horší než narvat 18. náboj do Walthera. Naštěstí mám uplulu od magluly :).



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#489 » pon 27. pro 2021, 10:16

No dneska mi dorazil balík se třema 15r zásobníkama a to je fakt šílenost. Opravdu už prvních pár nábojů je jako posledních pár nábojů u ostatních zbraní. Kolem desátého náboje bych si byl jistý, že je už plný :D Je to tak brutální, že mám obavu, jestli to není na úkor životnosti a spolehlivosti pružiny.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#490 » pon 27. pro 2021, 12:07

To je velice slusne na malu pistolku 15+1 to uz postrada zmysel mit meho walthera pdp :)
Chci se zeptat verze RDP je mozny u nas koupit
https://www.springfield-armory.com/hell ... -handguns/



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#491 » pon 27. pro 2021, 12:16




Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#492 » pon 27. pro 2021, 12:37

Eagg píše:To je velice slusne na malu pistolku 15+1 to uz postrada zmysel mit meho walthera pdp :)
Chci se zeptat verze RDP je mozny u nas koupit
https://www.springfield-armory.com/hell ... -handguns/


H11 a PDP jsou to jiné kategorie, ani jedna se nedá plně nahradit druhou.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#493 » pon 27. pro 2021, 14:13

Asi tak. Dobře se doplňují, mít obě má smysl, vybírat jen jednu z nich, tak vím proč ji kupuju.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 844

Příspěvek#494 » pon 27. pro 2021, 15:52

Eagg píše:...verze RDP je mozny u nas koupit...

Opravdu chceš na EDC subkompaktu kolimátor? A můžu se zeptat, proč?



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#495 » pon 27. pro 2021, 17:18

takto: jak ste zacali do mne "rejt" (v inych temach) ohledne toho ze nakonec skoncim u hellcat a podobne tak sem si rikal ze asi spis ne, protoze... ale je pravda ze sem si tuto pistolku vyhledal a kdyz jsou dostupne aj zasobniky na 15 naboju tak to s ni dela velice slusne EDC.
Zatim ale resim jenom vzhled, je moc hezka a ve verzi RDP se mi hodne libi
Konkuruje ji co se tyce "vzhledu" z meho pohledu uz jen jedna pistola ktera se mi take hodne libi. Ruger MAX 9. Kedze sem levou strilejici strelec tak je u mne problem nemit zacht zaveru na obou stranach, coz ani hellcat ani ta druha nemaji (skoda)
Takze z me strany nic konkretniho neresim, ale nebranim se do buducna prejit na tento "malej" druh EDC pistole. vypada rozhodne zajimavo a urcite by sem si ji rad strelil kdyz bude moznost.

CzechJoker, to nevim. z koli sem nikdy nestrilel. pride mi ale dost v trende a aj na PDP premyslim nad kolim, tak proc ne na hellcat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti