Springfield Hellcat

Glock a spol.


LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#496 » pon 27. pro 2021, 17:35

Já třeba na EDC subkompakt chci kolimátor protože je to nejdůležitější zbraň, kterou vlastním. Je to s drtivou pravděpodobností taktéž jediná zbraň, kterou budu mít v krizi u sebe a proto chci, aby byla co nejuniverzálnější a nejschopnější. Patří to do jiné diskuse, ale opravdu nerozumím tomu, když někdo říká - vždyť to je "jenom" EDC pistolka a když budu potřebovat něco "pořádného", tak na to mám doma jiné zbraně! Ano .. doma. V trezoru. Totéž platí o tréningu. Často vídám - "to je jenom EDC pistolka, z toho dám občas pár ran, na pořádné střílení mám jiné zbraně" ... stejná logika.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#497 » pon 27. pro 2021, 17:56

LordSalix, :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: presne jak si to napsal to beru aj ja. v ramci toho ze na co su mi dve pistole kdyz vim ze nebudu chodit na suteze. nepotrebuju jednu na mirenku, druhu na combat a tretu na inu tercovku na strelnici.... Ja chci jen jeednu piistolu a to EDC, ta je zatim walther PDP. takze kdyz se rozhodnu mit hellcat tak PDP pude z domu, uz ju nebudu potrebovat, protoze v pripade konfliktu by boli ostatne v trezore, (cize k nicemu).. Nasledne s hellcat budu trenovat a rozvíjet sve schopnosti v strelbe.. ale coraz vic se mi zamlouva ta hellcat. maji ji u nas v obchode pudu se na ni podivat.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#498 » pon 27. pro 2021, 19:21

To si mame uzit, az zjisti, ze zachyt se da ovladat ukazovakem leve ruky a tak se nemuze stat, ze by si ho clovek pridrzel a pri posledni rane nehrozi nezachyceni zaveru.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#499 » úte 28. pro 2021, 07:17

Že oni se vůbec ten Hellcat s výřezem pro optiku otravujou vyrábět...kdo by tam ten krám chtěl montovat. No, třeba já. Tečka na Hellcat patří, značně rozšiřuje možnosti takhle malé zbraně.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 844

Příspěvek#500 » úte 28. pro 2021, 10:20

Můj názor, který nikomu nevnucuju, je ten, že EDC subkompakt má být co nejjednodušší, na povrchu nejhladší bez výstupků, drážek, FS a vnějších pojistek. Zato musí být spolehlivá, bez problematických dílů, citlivých na úchop nebo polohu prstu na spoušti.
Pokud mám zbraň pro sebeobranu, pak mám na její vytažení většinou velmi málo času a riskovat, že se mi kolimátor někde zasekne, že ho musím zapnout, protože nemám co-witness mířidla... Je samozřejmě na vkusu každého soudruha, jak si tu zbraň vymašlí, ale není lepší ty peníze investovat do drillu a střeliva? Stejně tak na sebeobranu nepotřebuju prodloužený zásobník na 15 nábojů. Stačí mi přece ten nejmenší, se kterým lze tu zbraň bezpečně a pohodlně ovládat, protože NO a KN není válka - podívejte se na případy NO a počet výstřelů. V drtivé většině padl jeden a následovalo volání Policie a první pomoc pachateli.
Ostatně i 1911 má magacín na 7 knedlíků a stačilo to.
A proč to Ustašovci vyrábí? Protože se najde dost hejlů, kteří si to koupí, protože potřebují tacticool zbraň na instagram ;-)
No war, make love 8-)

A pro Eagg: oběhni střelnice, vyzkoušej si maximum možného, co nenajdeš na střelnicích zkus vypůjčit od místních kolegů (thread Nechám vystřelit) a svou příští zbraň si vyber pro zamýšlený účel lépe a hlavně po dlouhé a zralé úvaze. Nefixuj se zase jenom na jednu zbraň, jako to bylo s PDP.

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#501 » úte 28. pro 2021, 10:28

Asi tak nějak...



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#502 » úte 28. pro 2021, 10:37

Četl jsem tvůj příspěvek v jiném vlákně ohledně kolimátorů, takže chápu, ty ho nechceš na žádné zbrani, protože ho nemáš, nejsi zvyklej, neumíš s ním. Neoceníš jeho výhody. Pak jsou tu tací, kteří i bez instáče chápou, nebrání se nový technologii, sami si ji vyzkouší na vlastní kůži a pak vynáší soudy. Pak zjistí, že je to rychlejší, intuitivnější, přirozenější činnost...aha...to jsou aspekty, které docela oceníš při stresové situaci. Hellcat s kolimátorem je taky přesnější, univerzálnější, zábavnější. Zpochybňovat výhodu vyšší kapacity zbraně (a že je v tomto Hellcat excelentní volbou ve své kategorii) mi přijde už teda pod úroveň inteligentní diskuze, nezlob se (make love not war, jak říkáš).

Ještě věcná - kolimátor se rozvítí sám pohybem, je nad úrovní opasku, fakt nevím, jak by se mohl zasekávat...



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#503 » úte 28. pro 2021, 10:40

Tak svého času stačila Rumcajsovi bambitka s jedním žaludem v laufu ;) , ale holt doba jde vpřed a tak do nižší pistole než je 1911 dnes mohu nacpat 2x tolik nábojů a nevidím důvod, proč se tomu bránit. Jinak mám RedDot který se aktivuje pohybem, takže nic nezapínám. Kdyby náhodou z nějakého důvodu selhal, vidím i mířidla. Ale rychleji se mi s ním míří(honím jen dva body místo tří), lépe se mi vnímá okolí, lépe se mi přenáší na cíle, vidím tu tečku na cíli za všech světelných podmínek. Takže pro mě víc kladů, než záporů.



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#504 » úte 28. pro 2021, 10:52

Já ti teda nevím ...

"riskovat, že se mi kolimátor někde zasekne, že ho musím zapnout, protože nemám co-witness mířidla" .. Kdo vypíná kolimátor na pistoli, který vydrží zapnutý třeba pět let v kuse? Nezamrzl tady někdo v roce 1990? A jakože každý den náhodně riskuju, jestli zrovna mám nebo nemám záložní mířidla?

"není lepší ty peníze investovat do drillu a střeliva?"
No ano, je to drahé. Z toho že je to drahé pak vzniká většina výmluv, proč je horší kolimátor navíc mít, než ho tam nemít. Pokud někomu po nákupu kolimátoru nezbyde na střelivo, tak je to samozřejmě velký špatný, ale jako argument je to zvláštní. Ono je totiž docela možné mít peníze na kolimátor a k tomu i na střelivo, čímž celý argument padá.

"na sebeobranu nepotřebuju prodloužený zásobník na 15 nábojů"
To je sice argumentace jako z dílny EU (určitě by se jim moc líbilo, že takové názory mají i někteří střelci!), nicméně většina lidí to určitě nekupuje na nošení ve zbrani, ale jako záložní zásobník a zásobníky na střelnici. Nevím, proč se to řeší pořád dokola.

"NO a KN není válka - podívejte se na případy NO a počet výstřelů"
Tak jeden příběh z praxe - https://www.police1.com/officer-shootin ... pnqqHxwMq/

Kolimátor prostě přidává možnosti, nepřidává váhu, stojí peníze. To je tak nějak celé. Tyhle diskuse za deset let zmizí v propadlišti dějin stejně jako zmizely u kolimátorů na puškách. Nebo třeba plastu na zbraních. Ale jistě, nejlepší je pořádná poctivá kilová 1911 se sedmi FMJ knedlíkama a drobnýma ocelovýma mířidlama. Vyhrála přece dvě světové války!



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#505 » úte 28. pro 2021, 11:45

Ohledně kolimatoru vždy říkám, že nikdy nevím kdy budu konfrontován se scénářem ala Vídeň...tj. manik s AKckem a potřebou se trefit ne jen na 5 m ale třeba na 50m...pak je kolimator a solidní spoušť velká výhoda.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#506 » úte 28. pro 2021, 11:56

Je super ze je moznost kupit zbran ktora umoznuje pouzitie rozneho prislusenstva. Ci uz lista alebo vybratie na kolim. Ak sa niekto rozhodne ze chce laser, baterku, kolimator, ma moznost. Ja osobne kolim pouzivat neplanujem, ale baterku pouzivam, takze zbrane mam s listou no nie OR. Nech si pouziva kazdy co chce. U skusenych strelcov je to vec toho co komu konkretne vyhovuje. U zaciatocnikov hrozi riziko ze si zbran ovesaju blbinami, mysliac si ze to z nich urobi strelcov. Ale pri strielani “skratky” moc nefunguju. Pocet hodin pri suseni a pocet ran neojebes.



KapitánPacička
Příspěvky: 297

Příspěvek#507 » úte 28. pro 2021, 12:21

Musim taky souhlasit, s tim co napsal : CzechJoker, MRBLUE :thumbup:

Ale vime jaka je doba, doba mobilu a vselijakych kktinek, hlavne at to sviti a hraje :lol: Takze se nedivim, ze nekdo misto male kompaktni zbrane, si potrebuje z pidipistolky udelat vanocni stromecek, oveseny nesmyslama. Mnohdy i z duvodu, ze s pevnyma miridlama netrefi ani stodolu. Takze hleda kompenzaci, svoji neschopnosti.

Tohle se da pochopit u lidi, kteri maji spatny zrak, a hledi a musku nevidi dobre soucasne. Tady kolimec je nutnosti.

Ale doporucovat lidem na noseni kolimator, ktery malou pistoli udela neohrabanou a zavyslou na elektronice, je zla volba. Pokud se da bavit o pouziti zbrane, tak to bude pravdepodobne na kontaktni vdalenost, pripadne takovou, kde samotne zapichnuti zbrane, je maximalne dostacujici. A clovek se nenecha rozptylovat tim, jestli mu sviti tecka, nebo se mu ten cely bazmek zachytnul pri taseni...
At uz ve valkach, ci tezkych dobach preziti...Platilo jedno: V jednoduchosti je sila. (toto ovsem NEplati o jednoduchosti nekterychl lidi zde na foru :twisted: ) Ale samosebou o mechanicke strance jednoduchosti a bytelnosti :mrgreen:

Uz jsem videl XXX u ruznych bud zkusenych strelcu, nebo mene zkusenych, ze i pri obycejnem treningu si nechtene zachytly hledim o kraj obleceni. Coz zpusobilo bud jejich uplne vykolejeni ze strelby, pripadne vytoceni zbrane v ruce, tim padem bez chteneho vystrelu. Tohle muze strelec trenovat XXX, ale to riziko je zde porad. Nikdy nebude mit strelec tak idealni podminky, jako kdyz si trenuje pekne v pohode na strelnici v idealnim obleceni a maximalne pripraveny :!:
Tenhle problem u noseni kolimatoru je mnohonasobne vetsi :!:
To ani nemluvim o tom, ze rozsypanych kolimatoru jsem videl uz hromady, a nebo takovych ktere bez varovani, prestaly fungovat :twisted:

Strelci, kteri tento prosty fakt prehlizeji a nebo si mysleji, ze se jim to nemuze stat, nejsou pripraveni...

Ale jak se rika, kazdy svim je strujce stesti.

edit: Beda: Ono i s pevnyma miridlama u subcompactu neni problem trefovat siluetu na 50m i vice ;)
Naposledy upravil(a) KapitánPacička dne úte 28. pro 2021, 12:28, celkem upraveno 1 x.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#508 » úte 28. pro 2021, 12:26

To uz ste nejak vsichni mimo tema. Presunte se resit takove veci do prislusne diskuse :twisted: :lol

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#509 » úte 28. pro 2021, 12:52

Kapitán Placička
Asi tak nějak... :)

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#510 » úte 28. pro 2021, 12:53

Sorry: Pacička

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti

cron