Springfield Hellcat

Glock a spol.


Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#511 » úte 28. pro 2021, 14:04

Tak jsme si vyslechli OT výstřik o nesmyslnosti RD a mohli bychom se vrátit k tématu Hellcat. Ať již ověšený jak stromek, nebo úplně holý, ideálně vybroušený do hladka, aby něco nedrhlo:-D



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#512 » úte 28. pro 2021, 14:10

Mate nekdo tu verzi RDP? O co tam jde vlastne? Jenon o prodluzenu hlaven se zavytem aby se na ni moch nasrubovat ten kompenzator ?



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#513 » úte 28. pro 2021, 14:20

Nemám, ale časem dokoupím jako druhý Hellcat pro blbnutí s tlumičem. Liší se jenom prodlouženou hlavní se závitem. Vychytaný kompenzátor je v ceně, krytka na závit taky. A má novou verzi spouště, která se nezasekává, jak se zde řešilo. Prý má i lepší chod a další reklamní kecy, naživo jsem nezkoušel, může někdo potvrdit? No a pak taky existuje i ve verzi s pojistkou, ale ta se do ČR nedováží, stejně kdo by to chtěl. Jinak se od běžné verze s lůžkem pro kolimátor neliší.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#514 » ned 2. led 2022, 22:11

A ta nova verze RDP ma novou spust ale ta klasicka (ted vyrabena) nema novou spust? Jenom ta RDP?



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#515 » pon 3. led 2022, 00:15

Do klasické verze se pak ty nové spouště začaly dávat taky, je potřeba se v obchodě podívat na konkrétní kus. Na straně 32 jsem dával fotku s porovnáním, tak si všimni jak vypadá nová spoušť. Vizuálně má tedy upravený jazýček a potom pod ním to "kolečko" se liší. Na staré spoušti je tam schod, kdežto na nové je kolečko zarovnané se zbytkem spouště. Podle toho jde snadno poznat. To kolečko nevím co je, vypadá to jako overtravel stop, ale až k rámu to stejně nedosáhne.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#516 » pon 3. led 2022, 00:54

Ja se ptam hlavne proto ze ta RDP verze s tym kompenzatorem ma zase delku uz temer jak muj Walther PDP tj by sem byl opat na "velke" pistoli. A mne prave ten Hellcat zaujal tym jak je malej. (Cize umele ho zvacsovat na 180mm asi nema zaden zmysel) ... a hlavne... Zacal sem to moje PDP nechavatt doma kuli jeho parametrum (a to neni dobre) a uz uz sem temer 100% rozhodnuty pro hellcat. Uz jenom si ji osahat, (idealne zastrilet).
Dnes sem ukazoval moji zenuske ten rozdil na tom webe kde se porovnavaji parametre a bola z toho totalne mimo jak muze byt tak mala pistolka (oproti PDP) rovnako silna (mysleno kaliber) a pri tom mat tak vysoku kapacitu naboju a byt tak malinka. :thumbup:

PDP sem na obrazku trocha zpruhlednil aby bol videt hellcat a rozdil medzi nima

Obrázek

Obrázek



meconium
Příspěvky: 40

Příspěvek#517 » pon 3. led 2022, 08:24

Kup si glock



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#518 » pon 3. led 2022, 08:34

Hellcat je uvnitř skoro úplně zkopírovaný Glock a to se mi na něm taky líbí. Žádné experimenty, ale desítky let ověřená řešení.



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#519 » pon 3. led 2022, 10:12

Hellcat doporučuji, dokonce jsem ho vyměnil za G43X, protože ač s 43X velmi spokojen, na nošení kratší pažbička je prostě pro mě na po půl ročním nošení nejdůležitější parametr.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#520 » pon 3. led 2022, 13:15

meconium píše:Kup si glock

To prave nechci. Mne se strasne libi to ze hellcat ma original zasobnik na 13 nebo 15 naboju coz je super na kurz. A na noseni to dela z toho plnohodnotnou / plnokapacitni sebeohranni zbran. Glock 43x super co se tyce uchopu (podle videii) nemel sem v ruce.
Nemel sem ani hellcat v ruce ale je mi vic sympaticky nez glock. Hlavne si to musim osahat , ideal zastrilet a pak se rozhodnu. Zatim moc prace. Tady mi kolega jeden z fora nabidl ze mi ukaze svoji hellcat tak mozna to vyuziju, mozna se snim i domluvim na zastrileni (ja mu dam naoplatku zastrilet z PDP).
Takze az se mi to trocha v praci uvolni tak si to pudu pak strelit minimalne osahat. Maji ji aj v starem meste v uherskem hradisti u Reznika.

Hlavne doufam ze mi sedne do ruk. Mam velke ruce ale hubene ( nejsem macek.) Ale predpokladam ze s 13 rannim zasonikem nebo 15, to bude uplne v pohode.
A ze by to mohla byt ta prava kterou budu vsude sebou tahat a nebudu o ni ani vedet.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#521 » pon 3. led 2022, 13:21

LordSalix píše:Hellcat je uvnitř skoro úplně zkopírovaný Glock a to se mi na něm taky líbí. Žádné experimenty, ale desítky let ověřená řešení.

To je temer kazda zbran "kopie glocka" ale mozna je to dobre. Ono asi tam neni asi moc co vymyslet jine. Na druhe strane kdyz je to osvedcene jak pises, tak proc to mnenit ze jo?

Ma uz tady nekdo nastrilene z hellcat nekolik 1000 ran? A zere to vsechny naboje nebo je troch rozmazlena?



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#522 » pon 3. led 2022, 13:38

No já nemyslím obecně kopie ve smyslu "striker plasťák", ale opravdu téměř totožné konstrukční uzly.

Spoušť má pojistku jako glock a žádné kolíbky jako M&P nebo FN nebo debakl jako SIG. Blokace úderníku je stejná jako u Glocka, tam je to odlišné už mnohem častěji. Buď jsou vzadu a nebo jsou tam různé kolíbkové výmysly, které fungují jen silou vůle. Blokace a vytahovač jsou do sebe stejně zakleslé a podpořené pružinou na tyčince zezadu jako má glock. Vzadu je to sice mírně odlišné, ale pod searem je zase kopie gločího kříže v pádové pojistce který je součástí táhla spouště.

Spousta těch uzlů je opravdu naprostá kopie a já jsem za to rád. Spousta pistolí má kolikrát hrozné výmysly (polofunkční blokace, vytloukací rollpiny, přístup k blokaci pod zadním hledím a podobná zvěrstva). Takhle je všechno maximálně jednoduché, osvědčené a dá se během chvilky dokonale rozebrat na prvočinitele jenom jednou kovovou tyčkou bez speciálních nástrojů nebo rizika poškození.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#523 » pon 3. led 2022, 14:24

Zatím jsem nenarazil na problém se střelivem v H11...S&B 124gr, AlsaPro 124gr, STV Scorpio 124gr, Magtech 115gr JHP



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#524 » pon 3. led 2022, 14:30

Mimo uvedené ještě SB JHP a Speery chodí v H11 také bez problémů, alespoň u mě.



cipis
Příspěvky: 2057

Příspěvek#525 » pon 3. led 2022, 15:07

LordSalix:
Hellcat je striker a ne single action, jak jsou XDM a XDSka?

Edit: Aha, píšeš, že vzadu mírně odlišné, tak asi také single action.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti