Springfield Hellcat

Glock a spol.


Harry1
Příspěvky: 17

Příspěvek#541 » pon 24. led 2022, 16:03

Grey.man a Benu,
na obrázcích z června 2021 vidím, že oba nemáte pod Holosunem 507 podkladní destičku. Takže jste oba pilovali výstupky?
Chystám se zakoupit na H11 Holosun 507k a pátrám, zda se něco nezměnilo. Takže asi pořád jen 2 možnosti. Bud upilovat nebo Holosun + destičku. Je to tak? Chystám objednávku, ale raději ještě prosím o info. Ještě prosím o rozdíl zelené a červené barvy tečky. Je to opravdu jen otázka zvyku a vnímání jednotlivce? Nebo má prokazatelně některý z nich navrch?



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#542 » pon 24. led 2022, 16:48

Není se čeho bát, upilovat. Jinak bych dneska vybral spíše 407k než 507k...2 MOA tečka pro Hellcat mi přijde moc malá a ten druhej obrazec stejně nepoužiju. Barva individuální, no, v různém světle můžeš vnímat malinko jinak, měl jsem obě barvy a ve finále...marginální rozdíl.

https://www.holosun.cz/produkt/otevreny ... hs407k-x2/



Harry1
Příspěvky: 17

Příspěvek#543 » pon 24. led 2022, 22:51

Díky za objasnění. :thumbup: Zítra to rozhodnu.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#544 » pát 28. led 2022, 00:51

Harry1 píše:Grey.man a Benu,
na obrázcích z června 2021 vidím, že oba nemáte pod Holosunem 507 podkladní destičku. Takže jste oba pilovali výstupky?
Chystám se zakoupit na H11 Holosun 507k a pátrám, zda se něco nezměnilo. Takže asi pořád jen 2 možnosti. Bud upilovat nebo Holosun + destičku. Je to tak? Chystám objednávku, ale raději ještě prosím o info. Ještě prosím o rozdíl zelené a červené barvy tečky. Je to opravdu jen otázka zvyku a vnímání jednotlivce? Nebo má prokazatelně některý z nich navrch?

Taky jsem chtěl zelenou, ale díky tomu, ýe je to prcek, tak se vleze jen červená. S tou jsem sice spokojený, ale nemohl jsem srovnat.
Více tady .... viewtopic.php?f=47&t=9102&p=258279#p258279

Stran pilování nevím, montoval mi to tam Hawk (děkuji) :mrgreen:
Když si ten Holosun objednáš u něj, tak ti ho i namontuje.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#545 » pát 28. led 2022, 08:03

No 507k se dělá i se zelenou :)



Harry1
Příspěvky: 17

Příspěvek#546 » ned 30. led 2022, 12:13

Díky všem za návody a odpovědi. Vše je vyřešeno. Zakoupil jsem Holosun HR507K X2 GR + destičku. Bylo mi jedno, zda bude tečka zelená nebo červená (z optiky na vzduchovce jsem zvyklý na zelené doty), ale nedalo mi spát, proč je cenový rozdíl mezi červenou a zelenou a hlavně, proč je optika se zelenou zařazena do třídy Elite a červená do Standard. Tak jsem se s nimi spojil a bylo mi řečeno, že to je takto výrobcem dané. Toto ale znamená jednu důležitou věc, kterou mi dodavatel potvrdil, že na třídu Standard je záruka výrobce 3 roky a na třídu Elite (v tomto případě se zelenou tečkou) je záruka 10 let. Toto byl tem jazýček na misce vah.
Destička je tenká, bohužel jsem musel zakrátit dodané šroubky. Sedí vše perfektně. Šroubky jsem zakápl Loctite 243. Chci co nejdřív otestovat v praxi.



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#547 » ned 30. led 2022, 19:06

LordSalix píše:Problém je v tom, že u této geometrie nejde domáčknou spoušť, pokud jazýček není stisknut jako první. To znamená, že pokud stisk je nejprve trošku mimo jazýček, spoušť jde kousek dozadu, zarazí se o rám a pak teprve prst dolehne plně na jazýček a stikne ho, tak už je pozdě a spoušť se zasekne. Čili potenciální obránce je v situaci, že tiskne spoušť včetně pojistky a ono to nestřílí.

Úplně stejný problém jsem měl u P10s a v obou případech stačilo to trošku líznou pilníkem. Určitě bude enormně záležet na prstu každého soudruha, ale u glocka se mi to nepovedlo ani cíleně nasimulovat. Mimochodem podle US fór má druhá verze spouště už toto opraveno, ale v ruce jsem ji neměl.


Líznul jsi to pilníkem po vzoru nové spoustě? O kolik zhruba?
Někde jsem četl, že pilovali půloblouček...



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#548 » ned 30. led 2022, 21:54

V podstatě ano, oblouček - srazil jsem hranu rovným pilníkem dohranata (to je popis jak prase, co), tím mi vznikly dvě nové menší a tenhle x-uhelník jsem takhle opakovaně udělal do oblouku. Dělal jsem to takhle, protože tam není moc místa a nechtěl jsem poškrábat okolí. Stačí maličko, to se bavíme o desetinách milimetru, hlavně je snadné během pilování neustále průběžně zkoušet, jak to chodí. Stále to má obrovskou rezervu normální funkčnosti (několik milimetrů).

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#549 » pon 31. led 2022, 03:04

grey.man píše:No 507k se dělá i se zelenou :)

Fčil už jo, když jsem vybíral já, tak nebyl ... :roll:



Harry1
Příspěvky: 17

Příspěvek#550 » pon 31. led 2022, 11:29

Ještě prosím dotaz, drží ti ty šroubky? Nepovoluje se to?



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#551 » pon 31. led 2022, 17:13

LordSalix píše:V podstatě ano, oblouček - srazil jsem hranu rovným pilníkem dohranata (to je popis jak prase, co), tím mi vznikly dvě nové menší a tenhle x-uhelník jsem takhle opakovaně udělal do oblouku. Dělal jsem to takhle, protože tam není moc místa a nechtěl jsem poškrábat okolí. Stačí maličko, to se bavíme o desetinách milimetru, hlavně je snadné během pilování neustále průběžně zkoušet, jak to chodí. Stále to má obrovskou rezervu normální funkčnosti (několik milimetrů).


Můžu poprosit o fotku upravené spoustě?
Děkuji



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#552 » pon 31. led 2022, 17:33

No dokonce jak to vidím zvětšené, tak to není oblouček, ale spíše ohlazený něcouhelník :D Ale přestal jsem hned jak to začalo chodit uspokojivě, takže to zbytečně zlepšovat nebudu. Jak je vidět, tak tam není skoro nic vidět a rezerva funkce pojistky je pořád obrovská.
H11 trigger.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#553 » pon 31. led 2022, 19:27

Díky, o víkendu se budu hrát...



Skipy
Příspěvky: 6

Příspěvek#554 » úte 8. úno 2022, 23:34

Jsem čerstvý majitel H11 a přemýšlím nad svítilnou. Může mi prosím někdo něco doporučit? Případně i s fotkou ať vidím jak to na zbrani vypadá, jestli to moc netrčí dopředu?
Díky



Standak
Příspěvky: 16

Příspěvek#555 » stř 9. úno 2022, 00:09

Já na ní mám Streamlight TLR-6..
např.: https://www.t-12.cz/Takticka-svitilna-S ... -d1500.htm
tlr_6_w2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host