Springfield Hellcat

Glock a spol.


wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#61 » čtv 9. dub 2020, 23:29

S tou fotkou jsem se překliknul. Ano, to je opravdu single stack, takže bývalé XDS, nově pojmenované S7. Řada XDM se jmenuje SF a i bývalá řada XD MOD 2 (dvouřadá) se pořád vyrábí, akorát se teď jmenuje HS G2.
Podívej se, je to všechno tady: https://hs-produkt.hr/pistols
A ano, tohle je všechno HS Produkt pro EU. Pro US se to pořád vyrábí s logem Springfield, ale pravděpodobně na stejné lince a věřím, že zásadní rozdíl v kvalitě tam není. Akorát ty Springfieldy dostávají víc příslušenství v luxusnějším kufru, zásobník navíc, pouzdro atd. Rozdíl v ceně je dle mě hlavně kvůli dovozu z US.
Vím, že se už opakuju, ale mě šlo čistě jenom o to zmínit, že mě překvapilo, že se rozhodli takhle přejmenovat svoje populární pistole, které už jsou na trhu několik let a stihly si vybudovat nějaké jméno, tak jen jestli je to dobrý tah a co je k tomu vedlo..... toť vše.
Jinak se omlouvám adminům za OT, možná by se to mohlo všechno přesunout do vlákna 'Springfield/HS XD/XDM' kde to dává větší smysl. Díky



cartmann
Příspěvky: 18

Příspěvek#62 » pon 20. dub 2020, 09:49

HS S7 je ale puvodni XDS v devitce
HS S5 je puvodni XDS v 0.45ACP
Takze i jine oznaceni pro ruzne raze.
Mozna kvuli licenci to museli prejmenovat, aby zamerne to neslo zamenovat se Springfieldem.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#63 » pon 20. dub 2020, 10:20

Nechcete někdo napsat do Chorvatska maila? , proč značení změnili na zcela nové, je to zmatené, nemá to konsekcenci na Springfield ani náznakem, jistě jim to uskodi marketingove.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#64 » pon 20. dub 2020, 11:11

@cartmann: jediné logické vysvětlení je, že to pojmenovali podle počtu nábojů v zásobníku (!!!) Hellcat je H11, bývalé XDM v devítce je SF19 a proto je XDS v devítce S7, ale v pětačtyřicítce S5... což je docela na hlavu...



Thomas_cz
Příspěvky: 16

Příspěvek#65 » pon 20. dub 2020, 11:30

Ahoj všem, 9.4. jsem psal takový provokativní mail do HS Produktu, že bych měl zájem o koupi jejich pistole a že nechápu proč oficiální distributor je rakouská firma, která u nás nemá zastoupení atd. Upřímně jsem nečekal, že tento mail bude mít nějakou odezvu. :lol: Nicméně v pátek se mi ozvali z firmy KOZAP Uh.Brod (https://www.kozap.cz/), kteří moji zprávu dostali z RUAGu. Údajně chystají první menší objednávku do ČR, která by měla sloužit jako předváděcí vzorek pro prodejce. Doufám tedy, že se jim toto úsilí podaří a že cena pistolí bude konkurenceschopná.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#66 » pon 20. dub 2020, 12:35

@Thomas_cz: palec nahoru! :)



matkoo
Příspěvky: 186

Příspěvek#67 » pon 20. dub 2020, 20:34




Ondřej
Příspěvky: 1

Příspěvek#68 » ned 28. čer 2020, 20:04

Zdravím, už se někomu podařilo koupit??



Thomas_cz
Příspěvky: 16

Příspěvek#69 » pon 29. čer 2020, 10:44

Ahoj,pokud vím, tak ta první várka je na cestě. Já jsem dělal závaznou objednávku u Kozapu začátkem června. A pistole by mi mela dorazit v druhe pulce nebo koncem cervence.
Bral jsem H11 OSP - cena pro konečného zákazníka, vč. DPH, je 15 830,- Kč



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#70 » pon 29. čer 2020, 11:27

Tak ta cena je pecka. Na našem trhu je cca podobná akorát P365XL za 25 nebo možná P-10s OR za 18, ale ta je mnohem větší.

Můžu se zeptat, jak to s Kozapem funguje? Je to distributor a bude to tedy rozesílat prodejcům (ale po tom se hned zapráší..)? Když bych si to objednal u nich, tak pak musím dojet do Brodu? Díky



Thomas_cz
Příspěvky: 16

Příspěvek#71 » pon 29. čer 2020, 12:50

Ta moje byla v podstatě objednaná na zakázku a musel jsem složit zálohu. Kolik a jakých pistolí z té první várky bude volně dostupných u prodejců bohužel netuším. Ale tipuju, že toho asi moc nebude. Já jsem to řešil přímo s paní Petráňovou z Kozapu. Zbraň můžeš objednat u nich a vyzvednout si jí u nějakého jejich smluvního prodejce, takže do Brodu jezdit nemusíš :-) Já jsem z Kladna a bylo mi nabídnuto vyzvednutí v Zbraně Jirkovský Praha (https://www.zjj.cz/).
Takže doporučuju v případě zájmu kontaktovat buď kozap[zavinac]kozap.cz nebo pokud jsi z Prahy muzes zkusit info[zavinac]zbranejirkovsky.cz



Gwin
Příspěvky: 35

Příspěvek#72 » pon 29. čer 2020, 14:56

Nevíte náhodou, jestli se dá najít tato pistole někde na střelnici k zapůjčení?



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#73 » úte 30. čer 2020, 08:15

V USA určitě někde k zapůjčení bude...



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#74 » stř 1. črc 2020, 05:22

Do USA nejedu, tam bych špatně dopadnul. Slyšel jsem, že tam bijou bělochy.

Ale vážně - jestli to Kozap doveze, tak je to super, ale kupovat zajíce v pytli už zas tak super není. Zrovna u pistole dost záleží, jak komu padne. Taková P10M je leckým chválená, ale třeba mě zrovna nesedla.

Nebojím se, že bych ji v případě nespokojenosti nemohl zase prodat bez větší ztráty, zrovna na tomto fóru by asi byla pryč hned. Ale kupovat, přihlašovat, zase prodávat a odhlašovat mi přijde trochu složité, v porovnání s normálním vyzkoušením za stovku...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#75 » stř 1. črc 2020, 06:47

Je vidět, kde máš prioritu. Pak se smiř s tím, že si ji nevyzkousis. XD-S před 3 lety taky nikde nebyl k půjčení ani od nikoho zde na fóru.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů