Walther PDP

Glock a spol.


Alesh31
Příspěvky: 113

Příspěvek#1006 » úte 16. led 2024, 11:52

Já Acro nevlastním, ale šel bych do P2 na PDP.



Paja7252
Příspěvky: 5

Příspěvek#1007 » úte 16. led 2024, 20:46

Ahoj, zdravím všechny...chtěl bych se zeptat...vybírám první zbraň a po pár návštěvách střelnice a výpůjčkách různých pistolí jsem vybral Walther pdp compact 4". Z toho jsem měl možnost i střílet, ale vzhledem k tomu, že mám kratší prsty, tak kvůli úchopu přemýšlím o variantě F-series.
Máte někdo zkušenost a porovnání, co se týče úchopu a chování těchto dvou variant PDP? Je to větší rozdíl, nebo zanedbatelný? Děkuji za odpovědi



Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#1008 » stř 17. led 2024, 08:09

Ahoj, já tu sice sonduji o kousek výš rady na výběr kolimátoru, ale tohle jsem před časem řešil taky. Dlaň mám poměrně velkou, ale prsty krátký. různě jsem laboroval s velikostma gripů, které k pdp compactu dostaneš tři a mě to problém vyřešilo. jako zelenáč mám sice stále dojem, že mačkání spouště v ose proti mě je malinko nekomfortní, ale je to v pohodě. S Fkem zkušenost nemám, tehdy tu ještě nebylo k sehnání a čekat jsem nechtěl, tak to máš složitější ;-)



Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#1009 » stř 17. led 2024, 12:24

Pajo, kdyby sis ho chtěl osahat (máš-li to v dosahu), tak tady by sis mohl osahat Fko i normální full size:
https://www.beareka.cz/pistole/pistole- ... komise.htm



Paja7252
Příspěvky: 5

Příspěvek#1010 » stř 17. led 2024, 16:32

Šaky: Děkuji za odpověď...jsem z Plzně, asi se zkusím domluvit třeba v Armedu, jestli by oba modely stáhnuli na plzeňskou prodejnu, abych se na to mohl pořádně podívat.
Na Leiku mají 4" compact, tak si ho ještě půjčím. Měli tam i 3.5" F-SERIES, ale jen funglovku na prodej...nedal se půjčit na střelbu.



Paja7252
Příspěvky: 5

Příspěvek#1011 » stř 17. led 2024, 17:32

Šaky, co se týče kolimátoru, tak se zkus podívat na Holosun EPS. Mají několik modelů...liší se barvou tečky(zelená nebo červená), velikostí tečky( 2MOA nebo 6MOA) a na výběr je i model pouze s tečkou, nebo s tečkou i obrazcem. Na subkompakty pak dělají i model EPS CARRY.



Paja7252
Příspěvky: 5

Příspěvek#1012 » stř 17. led 2024, 17:35

A je to uzavřený kolimátor, takže se do něj nic nedostane, případně otřeš sklíčko a je vyčištěno...



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#1013 » stř 17. led 2024, 21:40

Paja7252: Minulý týden byla na CampZero v Praze předváděčka Waltherů (která byla prodloužena do zítřka! https://www.facebook.com/campzero.cz), kde by měli mít různé verze k vyzkoušení (teď jsem tam nebyl, ale posledně měli všechny v prodeji).

Je to putovní výstavka, takže je možné, že se akce poté přesune na jinou střelnici. Zkusil bych se zeptat buď v CampZero, jestli ví, kam to půjde dál, nebo u distributora, což je tuším CBServis. Třeba bys to našel někde blíž, nebo pokud máš možnost zajet ještě do Prahy, tak bych toho využil.



Paja7252
Příspěvky: 5

Příspěvek#1014 » stř 17. led 2024, 22:09

Díky za tip



LK
Příspěvky: 23

Příspěvek#1015 » stř 31. led 2024, 20:27

Severní Morava.

Neví někdo kde se dá zkusit PDP 4, Compact a taky 4, F-Series?

Ošahat v obchodech ano, ale střelnici na zapůjčku jsem nenašel.

Děkuji.



Lonestar
Příspěvky: 196

Příspěvek#1016 » stř 31. led 2024, 22:12

LK - PDP 4" Compact mají k zapůjčení na střelnici v Petřvaldu u Karviné (https://strelnicepetrvald.cz/)
F-series jsem zatím leda ochmatával v Defendii...



LK
Příspěvky: 23

Příspěvek#1017 » čtv 1. úno 2024, 14:35

Lonestar píše:LK - PDP 4" Compact mají k zapůjčení na střelnici v Petřvaldu u Karviné (https://strelnicepetrvald.cz/)
F-series jsem zatím leda ochmatával v Defendii...


Super, moc děkuji.

Už jsem tam volal a dneska nebo zítra se tam stavím.



LK
Příspěvky: 23

Příspěvek#1018 » čtv 1. úno 2024, 19:45

Byl jsem rozhodnuti jit do PDP 4, Compact, grip na sucho super, proste perfektne padne do ruky, zbran pro mne akorat.

Kdyz jsem ji zkusil, tak po par vystrelech - jsem si rikal, to je ta prava. Po nekolika desitkach vystrelech, ale mne zacal tlacit prostrednicek, dole u spoje s dlani, nevim cim to je. A docela dost. Takze jsem zatim z nakupu vycouval.



JYbour
Příspěvky: 226

Příspěvek#1019 » pát 2. úno 2024, 06:43

Ruka si zvykne. Měl jsem pistoli, která se perfektně držela nasucho, dobře při střílení. Potom druhou, která nasucho nebyla tak dobrá, při střelbě tlačila do prstu. Ale po pár stovkách ta druhá je v mé ruce naprosto dokonalá a naopak ta první se mi drží blbě i nasucho :) To chce získat svalovou paměť a bude to ok.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2526

Příspěvek#1020 » pát 2. úno 2024, 07:11

JJ chvilkove drzeni pri suseni, enbo par tran na strelnici to proste nezjistis. Na celodennim kurzu, kde milionkrat tasis a zandavas, paskujes 200-500 naboju, který prozenes hlavni, teprve ukaze. :) Já to zvladl i s W P99, ale nebylo to ideálni, PDP mi sedlo paradne a nemám stim problem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 1 host