Walther PDP

Glock a spol.


bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#556 » úte 31. kvě 2022, 11:17

Dával si to do ruky někomu jinému? Z toho co píšeš mi není úplně jasné, jestli vinit zbraň.

> Soustřel takový jaký jsem u této zbraně očekával
Co to znamená? Pokud nemáš vadný kus, tak to stříli na rozumné vzdálenosti jednou dírou. Všechno ostatní je chyba ruky. Pokud jsi tohle očekával a taky toho dosáhl, pak ok.

> I ta vyměněná se musela posunout na limit tak jako standardní?

Nevím, jak "také". Pokud je máš z továrny stranou, srovnal bych je. Posouvání "doprava a nahoru" je dost podezřelý a spíš to zavání kompenzací strhávání u praváka.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#557 » úte 31. kvě 2022, 11:57

Z továrny byly mířidla hodně v pravo. Já jen posunul trochu a to už byl na doraze, a zvedl mířidla. U jiné zbraně G19, CŽ mi oko chodí.

Soustřel ne horší než mám jako u jiných zbraní, nejsem sportovní mířenkář, jen "občasný" střelec.

S tím posunutí mířidel jsem hodně četl v diskuzích, takže jsem to bral jako podivnou vlastnost, no možnost střelecké chyby je velmi pravděpodobná, ale u jiných zbraní mi to chodí dobře. Ještě si pohraju s úchopem atd...



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#558 » úte 31. kvě 2022, 12:07

Já bych právě zkusil ten úchop, dát to do ruky někomu jinému.. Jako možné je všechno, ale chyba úchopu je myslím mnohem pravděpodobnější, než že to střílí mimo.

Ty pistole se prostě liší, Glock, ČZ, PDP.. všechno se to drží trochu jinak.. mám to stejně - PDP, P01, nedávno G43X (u kterého by ses zrovna taky na internetu dočetl, že často střílí doleva dolů, ale reálně to asi pravda nebude.. :) )

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#559 » úte 31. kvě 2022, 12:27

No kdybych to nečetl na vícero diskuzích, tak bych byl rozhodně přesvědčen o mém špatném úchopu :-D ale tohle mne "zpochybnilo" :-D Takže možná jinými slovy řečeno, má střelecká chyba je v intencích mířidel :-D

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#560 » čtv 2. čer 2022, 06:21

Jinak jsem si všiml, že by měla být nová verze PDP určena přímo pro ženy:
https://www.all4shooters.com/en/shootin ... -shooters/



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#561 » čtv 2. čer 2022, 07:27

Jo, nedávno jsem to četl. Ta 3.5" vypadá s velkým trigger guardem už celkem ošklivě, ale třeba to bude praktické.
Ten branding úplně nevím no. :D Asi na to mají výzkum a proto to nepojmenovali "short frame" nebo něco. Mně by osobně pravděpodobně tahle "female" verze v ruce seděla taky líp. :D



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#562 » ned 17. črc 2022, 18:54

Kolegové, přátelé, po dlouhém a rigorózním studiu všech dostupných materiálů k pistoli jsem si ji vůbec ne impulzivně donesl domů též. Je to 5" full size, dneska první venčení.

Na první osah se člověk nemůže rozhodnout, jestli je více šokován checkeringem na pažbičce nebo hmotností. Vzorek na pažbičce je vcelku agresivní, ale extrémně chytlavý, moc se povedl. Hmotnost pak byla šokem nejen pro mě, ale i pro všechny na střelnici kde pocitově byla tahle full size pětipalcová pistole lehčí než 4" PPQ M2, 4" HK P30 nebo CZ P10 - a přitom výrazně větší. A říkám POCITOVĚ, já vím, že na váze lehčí není.

Grip na zbrani je silně návykový. Těm kteří mají problém přestat kouřit vůbec nedoporučuji pistoli "jen osahávat". Koupíte si ji a manželka bude nasraná. PDP má oproti PPQ výraznější bobří ocas, méně agresivně tvarovanou pažbičku, lepší checkering a s tlačítkem vypouštění zásobníku provedli nějaký podivný druh černé magie, díky kterému se těšíte na každé vyhození zásobníku. Celkový dojem ze sahatelnosti završují hluboké zářezy do zadní i přední části závěru. Jsou dost hluboké na to, aby člověk spolehlivě přetáhl závěr i v rukavicích. Nebo hráběmi.

Mířidla jsou u téhle zbraně zřejmě jen doplňková a počítá se s osazením kolimátoru a nebo výměnou za něco lepšího. Nejsou marná, prostě tři bílé tečky, ale není to ani světlovod ani tritium ani to nejsou takové ty luminiscenční co ve dne nasvítíte a v noci září. Meh. Trochu mi to připomíná out of the box AR15 - též bez mířidel.

Spoušť je od výroby dvoufázová (při mačkání zeď-zeď-cvak) a velmi velmi dobrá. Skoro se chce říct že na mainstream plasťáku aby člověk pohledal lepší tovární spoušt. Reset je kraťoučký a lahodný. Já osobně dvoufázovou moc nemusím, naštěstí je spoušťák zcela primitivní a tři hodinky s kávou, podcastem a pilníkem a šmirglem odstranily první zeď a ještě vybrousily ten moment promáčknutí do velmi chutné hranky. Upřímně Waltherácké spouště miluju, ladil jsem i PPQ M2 svojí dívce a to je prostě pistole, která vždycky po střelnici koluje, protože každý si chce pro radost cvaknout. A taky protože je růžová.

Takže po nutné dávce sušení dnes přišel ten radostný den provětrat poslední přírůstek do rodiny. Někteří zmiňují větší kopanec než u jiných pistolí, což jsem tedy nezaregistroval. Možná je to způsobeno velmi přirozeným návratem do záměrné, který to kompenzuje, možná to prostě jenom není pravda a ti kteří to říkali stáli na špatné straně kobyly. Klenutější bobří ocas markantně napomáhá návratu pistole do záměrné a dvoj/troj/mnohostřely jsou spíše povinností než doporučením. Tam kde jsem bojoval se strháváním jsem dnes bojoval s kapacitou zásobníku (a 17 není málo). Z mířenky je tupá sypačka. Výrazný checkering nedovolí zbrani cestovat v rukou i když ji pustíte. Fakt. Je to jak suchý zip. Zejména když jsem ji pak půjčil přátelům. Furt se jim zachytávala o oděv a vždycky jsem ji našel až v jejich autě chvilku před odjezdem.

A nakonec to zlé. Walther a HK jsou obojí Německé zbrojovky a při jejich srovnání platí všechny ty vtipné i méně vtipné memy o aristokratické nadřazenosti HK. PDP (i PPQ) mají vakl mezi rámem a závěrem, že by se tam vešla celá tuba burákového másla a šly o tom natočit další prcičky. Vratná pružina je tuhá. Vyhazovač nevyhazuje konstantním směrem (ale nezávaduje). Chod závěru při natahování je strašně suchý i když je tam celá tuba burákového másla. Jednoduše kdo je strojař, dostane tik. HK je v tomhle nekompromisní, P30 vám při natažení závěru nabídne brandy a rozhoří sirku pro váš doutník. Ale i když svoji P30 miluju hlubokou mužnou láskou, i když dostala gucci mířidla a plastiku spouště a má 27 různých možností nastavení pažbičky, není tak dobrá jako tovární PDP.

Přátelé, kolegové, slyšte slyšte: Kdo dočetl až sem a stále váhá, nechť se zeptá maminky ať za něj rozhodne, asi to sami nedáte. Ostatní běžte do PDP. Je to skvělá zbraň. Dělá se krátká, dlouhá, malá, velká, zelená, žlutá, černá... Walther nám do segmentu dostupných služebních zbraní nepřinesl nic nového. Jen shrnul to co jinde už známe a milujeme do jediné pistole.
293852220_631937898460122_7582840796012407055_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#563 » ned 17. črc 2022, 20:30

:clap:



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#564 » pon 18. črc 2022, 06:55

Jsem si ten post přečetl jen v rámci rozšiřování obzorů, ale teď mám nutkání zkontrolovat platnost nákupka :D



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#565 » pon 18. črc 2022, 07:49

Já svůj FS PDP 5" po odhadem 2000-3000 ranách po roce prodal.
Určitě je to dobrá zbraň. S většinou co napsal Satanáš jde (s mírnou rezervou) jen souhlasit. Jenom pár věcí bych za mě uvedl střídměji:

1) Ta zbraň vážně víc skáče v ruce. V tomhle vlákně se to opakuje furt, ale prostě kdokoliv si vezme zároveň do ruky jiný (tzn. ne PPQ, která má asi ten závěr taky takhle vysoko) srovnatelný plasťák to potvrdí. Je pravda, že cestou zpátky se to obdobně rázně vrátí do záměrné. A opět - není to nic co se nedá úplně normálně udržet, jen je to relativně živější než alternativy.

2) Ten checkering je opravdu asi nejlepší, co jsem na plasťácích měl (možná ještě něco jednoduchého jako má třeba P10C - velké tečky). Pokud se vám potí ruce jako mně, tak vás ani tohle nezachrání a budete na muset lepit něco jako smirkl talon, který už si s tím poradí.

3) Ta spoušť je vážně lehká. Musíte si ujasnit, na co to chcete. Na mířenku jsou ty "dvě fáze" super - v klidu projdete první a ta druhá je jak SA revolveru. Na rychlejší střílení je to taky dost dobré - ony obě ty fáze jsou tak lehké, že o nich v rychlosti ani nevíte. Nemyslím ale, že ve stresu / rychlosti někdo zvládne spolehlivě tu spoušť takhle připravovat. Na můj vkus je třeba na obranu až moc lehká.

4) Naopak musím nesouhlasit s
Chod závěru při natahování je strašně suchý i když je tam celá tuba burákového másla. Jednoduše kdo je strojař, dostane tik.

Chod závěru při natahování byl jak nůž máslem. U všech mých ostatních pistolí člověk natahuje i namazanou zbraň a něco malinko drhne, nějaký kov skřípe. To PDP bylo naprosto hladké, nic nedrhalo, žádný zvuk to nevydávalo.
Tak to berte buď jako plus (kolegovi se to třeba po pár tisích také takhle vyhladí), nebo minus (že jsou tam fakt velké tolerance - ten závěr se na pistoli dost kvedlá atp.) Na spolehlivost to nemá vliv, nepamatuji si jedinou závadu.

5) Tohle mohla být moje chyba (třeba jsem to moc/málo utáhl), ale když jsem na ní měl kolimátor, hodně brzo se mi uvolňoval. Ta destička není nikde opřená o závěr, takže všechen stres jde do těch dvou šroubků (když pogooglíte "pdp optic plate issues" tak zjistítě, že jsou kolem toho dost diskuze).
Zkoušel jsem jeden thread locker co přišel s destičkou i klasicky loctite, ale vžycky to bylo potřeba po 150-200 ranách upevňovat znovu. Původně jsem to PDP kupoval kvůli vyzkoušení kolimátoru, takže to mě celkem štvalo (naštěstí jsem zjistil, že mi kolim moc nevyhovuje). Jestli je to normální u jiných OPT ready, nebo jestli jsem to jen upevňoval blbě já a všichni ostatní to mají OK nevím, jen zmiňuju. Walther zdá se v 2022 provedl nějaké úpravy v tomhle směru - údajně ne proto, že by s gen1 bylo cokoliv v nepořádku, ale posilovat něco, co podle jejich slov nikde neselhalo.. posuďte sami. Já bych si, pokud mám na výběr, určitě pohlídal, že kupuji tu novou.

tl;dr: Za mě je to kvalitní zbraň, která si svoje fanoušky určitě najde. Já jsem docela přelátavý a nsetřílím, takže pořád hledám pro mě tu "pravou" pistoli (a třeba nikdy nepřestanu hledat) a u PDP jsem nezůstal (mám teď z plasťáků nějakého Glocka, v den kdy jsem prodal PDP jsem koupil GP Q100, která mi po prvních pár set přijde v mnohém lepší, v něčem horší, zvažuju po vykoušení P10, která mě celkem překvapila na to, jak ji lidé nemají moc rádi)..

Tak jen ať je to trochu vyvážené s reálnýma zkušenostma. Žádný svatý grál pistolí asi není :)

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#566 » pon 18. črc 2022, 08:01

Takže musím doplnit mou recenzi respektive upřesnit jisté výtky.
(Technická poznámka, jsem začátečník)
V neděli jsem byl na kurzu DP v HT a trochu více jsem se zaměřil na to, co mi na PDP "vadilo" vlastně to musím upravit na slovo "ve výsledku nerozuměl jsem".

Mířidla: PDP je postaveno na taktickém mířen, čili tečka na cíl, u nás zvyklost klasika mířidel. Takže úprava je zvednuté hledí na max a jde to tam. Taktické míření jsem vyloučil z důvodu univerzálnosti míření, při přechodu na jinou zbraň. To že to jde doleva dolu, jak je v diskuzích zmiňováno... inu teď sypu popel, fakt střelecká chyba. Před kurzem jsem mířidla nastavil na vysoko/střed. Možná vychází má chyba s gripu protože je konvexně konkávní (prostě není to hrana a-la glock), takže jsem laboroval s vydutím hřbetu a kupodivu nejlépe mi vychází střední původní. Ale prostě při opravdu v klidu soustředění to fakt jde tam kam má. První rána mi utíká, z resetu střelba opravdu kam mířím tam to jde. Takže beru zpět "zanášení".

Kopání... možná ano, ale vrací se tam kam má. Takže to akceptuji. Grip výrazně příjemnější než P10 atd, prostě sedí.

Spoušť super, vynikající zeď/reset. Při střelbě v resetu to jde vše tam kam má, návrat zbraně na záměrnou super.

Chod závěru možná pro někoho zní suše, ale nikdy žádný problém, chod bez problémů

Střelnice v písku, bordel v zásobníku, pomalu ani nešlo plnit, ale pořád střílela, žádná závada.

Celkově tu zbraň mám rád víc, než jsem měl dřív. Chvilku jsem měl obavy jestli to byla dobrá volba, ale teď mohu napsat, že byla a ta chyba je v rukou a díky kurzu v HT jsem si to mohl uvědomit a zapracovat na tom, díky dobrým radám a posun byl vidět už ten den... Jsem rád že PDP FS 4" mám :-) a každý den, jsme o krok dál :-)



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#567 » pon 18. črc 2022, 09:36

Chlapi, vy mi děláte chutě...



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#568 » pon 18. črc 2022, 16:40

Idahou píše:Jsem si ten post přečetl jen v rámci rozšiřování obzorů, ale teď mám nutkání zkontrolovat platnost nákupka :D

Do it :D Ale manželka bude nasraná.

Bbobbe:
Já to jednoduše s tím větším nadskakováním nepozoroval. Poplácal bych se po zádech, že mám sílu v prackách jak herkules, ale kromě toho, že si nechci polámat obratle, tak i má drahá střílela s PDP a byla překvapená, jak kultivovaně se zbraň chová.

S tím závěrem znovu připomenu, že jsem zmlsaný Hecklerem a to srovnání nesnese. Já použil slovo "suchý" abych se vyhnu slovům "hrubý", "drhne" nebo "napiču", ono to totiž není nic z toho, ale zároveň všechno. Jednoduše má z toho chodu člověk takový smíšený pocit a do toho to množství vůli mezi rámem a závěrem nechává dojem z řemeslného zpracování celkem vlažný.



xxviktor
Příspěvky: 12

Příspěvek#569 » pon 18. črc 2022, 17:42

Pokud chcete vyzkoušet PDP a trošku si zchladit nadšení, tak ho mají k zapůjčení třeba v Prague armory (ikdyž jim v seznamu na webu chybí). Doporučuju půjčit zároveň třeba s gen 5 Glockem a uvidíte :)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#570 » pon 18. črc 2022, 17:56

xxviktor:Ou, to skoro az fyzicky zabolelo :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů