Walther PDP

Glock a spol.


xxviktor
Příspěvky: 12

Příspěvek#571 » pon 18. črc 2022, 18:12

I ten správce střelnice nám říkal, ať si raději koupíme Glocka, když jsem ho vracel :) Jsem úplný nováček, takže mě berte s rezervou, ale když jsem si dal pár ran z Walthera a hned po tom pár z Glocka, se kterým mi to šlo samo od sebe pocitově daleko lépe, tak jsem si řekl - proč si komplikovat život, a Walther zůstal ležet na stole :) Jinak teda teď zrovna nevím, jestli tam maji fullsize nebo compact.



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#572 » pon 18. črc 2022, 18:33

Brečím T_T

Ale souhlasím, že kdo vybírá, by si měl prásknout nebo aspoň osahat co nejvíce zbraní než se rozhodne.
Pro mě třeba je géčko třídní nepřítel a v ruce mě pálí jako stříbrný příbor jistého transylvánského šlechtice. Proto máme i jiné pistole a o jedné z nich je tohle vlákno. Géčkaři odstup!



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#573 » pon 18. črc 2022, 18:49

Satanáši, jsi můj člověk :D
Já už jsem si (z toho, co by se mi líbilo) vyzkoušel kde co (pokud se teda za vyzkoušení bere "osahal a dal po 10-20 výstřelů") - a Walther (nejdříve PPQ, pak definitivně PDP) je mým jediným kandidátem na první pistoli.
Teď ještě v srpnu udělat ZOZ...



xxviktor
Příspěvky: 12

Příspěvek#574 » pon 18. črc 2022, 19:26

Však ať si každý koupí co chce, já jen dával tip, kde je možné si z PDP v Praze picnout, protože jak jsem psal - na netu mají v nabídce pouze PPQ. Jinak já taky nejsem žádnej fanoušek Glocku, spíš naopak. Taky jsem si na internetu navybíral kde co, ale když pak člověk má ty pistole na stole vedle sebe a z každé si vystřílí 50 nábojů, tak ty internetové pocity často vezmou rychle za své - s některýma zbraněma to jde prostě tak nějak samo líp než s jinýma :)

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 766

Příspěvek#575 » pon 18. črc 2022, 20:54

No a ono to může být i obráceně. Proto si někdo koupi to a druhý tamto. Nejsme všichni stejní a jak se říká, milion lidí-milion chutí.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#576 » úte 19. črc 2022, 00:03

No, ona se zdá lehká, protože má hodně lehké tělo (a těžký závěr) a tím posunutím těžiště nahoru je z ní jiný pocit, než z jiných, více vyvážených pistolí, i tak je ale lehčí než třeba P-10 F (https://www.handgunhero.com/compare/cz- ... l-size-4-5).

K dalším "zvláštnostem" patří hledí posunuté doprava (vůči ose závěru) a přesto střílí rovně.

A co se týká kopání, většinou se mi v ruce zmítá, ale už se mi párkrát stalo, že jsem vystřelil a pistole se skoro nehla, ale bohužel, zatím nevím přesně, jak se mi to podařilo, jen vím, že ten rozdíl byl tak výrazný, až mne to překvapilo. Není to v pevnosti nebo síle sevření, ale ve způsobu úchytu a pak následného tlumení sil zpětného rázu v dlani.



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#577 » úte 19. črc 2022, 17:53

Tak mi to nedalo a převážil jsem trochu svoje hračky ať vím kde se bere ten pocit lehkosti u PDP a zde jsou výsledky.

Heckler & Koch P30 V3 4"
Rám 211g
Závěr 446g
Poměr 1:2,11

Walther PPQ M2 4"
Rám 177g
Závěr 467g
Poměr 1:2,64

Walther PDP FS 5" gen. 1
Rám 188g
Závěr 470g
Poměr 1:2,5

Riso, nejsem úplně přesvědčem tvým argumentem :D Ne že bys neměl pravdu, že by většina hmotnosti byla v závěru, jde o to, že PPQ i PDP jsou podobně vyvážené a obě se chovají velmi odlišně. Mrtvej pudl, podřezaný za úplňku a konjunkce jupitera s uranem, bude nejspíše zakopaný v kombinaci výborného úchopu, dlouhého závěru, jinak nastavených pružin a nakonec i v tom vyvážení. Co ovšem museli podřezat, aby se jim podařilo udržet o palec delší závěr (a hlaveň) ve stejné váhové kategorii jako PPQ ovšem radši vědět nechci.



slavikmiro
Příspěvky: 8

Příspěvek#578 » pon 25. črc 2022, 20:51

Před časem jsem si taky přinesl domů PDP, FS 4,5" v zelené barvě rámu (na fotkách je ta zelená většinou dost přesvětlená a vypadá nehezky světle a moc levně plastově, ve skutečnosti je krásně tmavá a při slabším světle dává dojem, že je lehce hnědá, toto se jim dost povedlo). PDP se mi líbí od první chvíle, co jsem ji spatřil, prakticky láska na první pohled :)
Včera byla poprvé venku, cca 200 kousků jí prošlo. Drží se mi perfektně, hřbet instalovaný z výroby mi maximálně vyhovuje.
Mířidla jsou tři obyčejné tečky s celkem dost velkýma mezerama kolem mušky, ale to mi nijak nevadí, ba naopak a vše chodí kam má, žádné vlevo nebo vpravo, z výroby je vše perfektně nastaveno. Na víc lze mířidla kdykoliv vyměnit za jiné, nebo lze dát kolim, je to jen otázka peněz a rozhodnutí.
Spoušť chodí pekně hladce od prního výstřelu a je perfektně čitelná v celé dráze. Chod závěru, zde nesouhlasím s předchozím "negativem" na sucho. Závěr chodí krásně hladce, nikde nic nedrhne, ale to bude asi i přípravou zbraně, aby nebyla od začátku nijak "suchá", ale ani moc "mokrá". Vratná pružina je tak akorát, dostatečně měká, aby šlo se závěrem pracovat hladce a ideálně za každé situace.
Co se týče kopání, za mě je to jen věc správného úchopu. Oproti např. G17, nebo včera společně testované Arex Delta X gen2, PDP rozhodně nijak porovnatelně víc nekope, alespoň ne můj 4,5" kousek.
Dokonce kolega, který má jen z G17 vystříleno tak 30.000 ran (asi i víc) a ze začátku byl k PDP dost skeptický, při osahávání PDP FS 5" změnil na PDP názor a už uvažuje, že si PDP FS 5" i koupí.

Pro mě je PDP FS 4,5" výborná volba a velmi dobrý kup.



Petepap
Příspěvky: 29

Příspěvek#579 » úte 26. črc 2022, 09:01

4,5 FS mám tiež a spokojnosť nadovšetko, súhlasím so všetkým čo si napísal. No a ten dizajn to je proste topka. Len budem asi meniť v predu muchu za nejaký svetlovod. Inak keď ju aj požičiam nejakému zvedavcovi na strelnici, tak sú vyjebaný zo spúšte :D. .. chodí to krásne



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#580 » úte 26. črc 2022, 15:02

Stejne vyjebani ze spouste jsou majitele PDP, kdyz si zkusi spoust novych Caniku :)



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#581 » úte 26. črc 2022, 16:20

Rohodoval jsem mezi 4.5 PDP a SFx Canikem. Canik vyhrál.



Petepap
Příspěvky: 29

Příspěvek#582 » úte 26. črc 2022, 16:49

Tiež som kukal po Canikovi, len ma odradilo troška to plastovejšie prevedenie. Ale to nemyslím zle, za tú cenu a obsah čo sa dáva super zbraň.



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#583 » čtv 28. črc 2022, 17:37

Přátelé, tak se to krásně rýsuje! Zde přidávám nějaké foto, ačkoliv je to spíše materiál pro amateri.cz.
IMG_20220726_202624805.jpg

RODINKA.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Danny_Z
Příspěvky: 88

Příspěvek#584 » sob 27. srp 2022, 13:23

Netušíte někdo náhodou, zda Walther plánuje postupně zavést do výroby barevná provedení PDP i pro ostatní délky závěrů? Mít Compact 5 v zelené, bral bych všema deseti, ale u Compact 4 hodne váhám.



nn
Příspěvky: 50

Příspěvek#585 » ned 28. srp 2022, 21:28

Zjišťovali jste někdo dostupnost náhradních dílů v ČR? Podařilo se mi vygooglit,že se dá koupit vratná pružina, zvýšená mířidla, adaptéry na kolimátory a rozšíření zásobníkové šachty...a to je tak vše, co jsem našel. To mi přijde celkem jako bída.

EDIT:
Zpětně jsem dohledal příspěvek https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=18&t=13201&p=269376&hilit=ppq#p269376, stejně to ale není žádná velká hitparáda.

Zde je k dispozici tabulka kompatibilních dílů s PPQ:
https://waltherarms.com/2021/01/14/walther-pdp-parts-compatibility/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů