Smith & Wesson M&P9 M2.0 Subcompact

Glock a spol.


Jarda.Jezek
Příspěvky: 863

Příspěvek#1 » stř 4. kvě 2022, 18:56

Nenašel jsem tu k tomuto modelu žádnou diskuzi, tak bych ji rád založil, protože kromě jakýchkoliv dalších postřehů a zkušeností mě zajímá zejména použitelnost pro Los v divizi malá pistole. S výstupky má hlaveň 91mm, ale bez výstupků je pod 90mm.

Dnes jsem ho osahal v jednom obchodě a chod spoustě včetně resetu byl poměrně přijatelný. Ne tak dokonalý, jako mají caniky, ale z toho, co jsem zatím zkoušel, pořád lepší než cokoliv jiného se SF bitím. Zato za ergonomii bych tento model velmi pochválil.

Tak nevím... Máte ho někdo? Pokud ano, přispějte prosím.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#2 » čtv 5. kvě 2022, 00:36

Mam prvu generaciu subkompaktu (SW MP9C) nieco cez 2 roky, fullsize uz nejakych 8 rokov. Par mesiacov som mal na skusku kupenu fullsize druhej generacie koli porovnaniu, takze (po overeni rychlym kuknutim na par US for) si dovolim tvrdit ze to bude mat presne tie iste zmeny aj v malom. Takze oproti prvej generacii - vylepsene vedenie zaveru / zosilnenie osadenia vodiacich casti v plastovom rame, par veci ohladne ergnomie ovladacich prvkov, lepsi spustak a agresivnejsiu strukturu povrchu (pre mna to bolo skor kontraproduktivne, v lete na holej kozi v IWB nic moc). Pasuju do toho fullsize zasobniky (da sa dokupit extender rukovate) - medzi 1.0 a 2.0 su zasobniky zamenitelne, rovnako niektore dalsie diely.

Za mna vyborna zbran, so zasobnikom s patkou aj do mojej velkej ruky, ja mam s fabrickou spustou (2.0 ju ma o cosi lepsiu nez 1.0). Pokial ti spust aj tak nebude vyhovovat, Apex Kit-y su k dispozicii (Brownells). Ako jedine potencialne negativum vnimam ze "obtahovat" je treba koli kratkosti zbrane a stlacenejsej vratnej pruzine vacsou silou nez fullsize, takze niekto so slabsimi rukam / technikou by mohol mat problem. Mne to nevadi.

Co sa LOSu tyka, do MPi sa s tym aktualne nedostanes - hlaven je uvadzana vyrobcom ako 3.6" => 91.4mm, a zatial nie je v zozname nadrozmernych ale povolenych zbrani (pravidla priloha 7).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ptrbndr a 12 hostů