Walther PPQ

Glock a spol.


panvlacek
Příspěvky: 33

Příspěvek#721 » stř 23. lis 2016, 16:24

Vem si advokáta a možná pomůže i předžalobní výzva . . .

Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#722 » stř 23. lis 2016, 18:27

Na to bohuzel nemam kontakty..respektive nevim na koho se idealne obratit..
Dalsi vec je ta, ze pokud vyrobce tvrdi, ze to tak ma byt, tak je to asi tezko zalovatelny..



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#723 » stř 23. lis 2016, 19:25

tak udělej bububu státní zkušebnou jako Mat a třeba se budeš divit, že to najednou půjde



panvlacek
Příspěvky: 33

Příspěvek#724 » stř 23. lis 2016, 20:32

Nejsem advokát . . . ale domnívám se, že vypadávání vývrtu lze podřadit za vadu jakosti, tzn. vypadávání vývrtu není obvyklá vlastnost, což znamená, že pistole si obvyklé vlastnosti nezachovala ... NOZ § 2113 Zárukou za jakost se prodávající zavazuje, že věc bude po určitou dobu způsobilá k použití pro obvyklý účel nebo že si zachová obvyklé vlastnosti.

nicméně se mohu mýlit:-). I tak lze doporučit kontaktovat advokáta, který v zastoupení zašle prodejci výzvu k plnění (rozuměj požadavek na výměnu zbraně, výměnu hlavně, opravu apod.) s upozorněním, že nebude-li plněno, bude následovat podání žaloby. Nemalá část sporů spotřebitele a prodejce v tomto skončí, neboť prodejce raději vyhoví nátlaku (a náklady na zaslání výzvy nepřekročí 2-3k) a reklamaci uzná. Když ne, holt bude třeba to za
A) skousnout a přestat se tím užírat
B) dotáhnout to a podat žalobu (bohužel v případě prohry náklady hravě překročí cenu zbraně)

ALE to, že výrobce tvrdí A a spotřebitel B, ještě neznamená, že A je správně, od toho je soud, aby zjistil, kdo má pravdu.... aspoň si pro začátek zjisti názor odborníků (jak píše notobi), když ti státní zkušebna potvrdí, že vypadávání vývrtu je vada jakosti, neváhal bych ani minutu (netuším však, kolik takový "znalecký posudek" stojí)



Bretas33
Příspěvky: 38

Příspěvek#725 » sob 26. lis 2016, 08:19

Mám dvě otázky:

Jsou zásobníky na P99 kompatibilní s PPQ M2?

Je u nás v prodeji nějaká sportovní pružina na PPQ M2?
(kromě pružiny od firmy DPM, tu jsem zkoušel a nebyl proti originálu žádný rozdíl)



Bretas33
Příspěvky: 38

Příspěvek#726 » pon 28. lis 2016, 17:52

Bretas33 píše:Mám dvě otázky:

Jsou zásobníky na P99 kompatibilní s PPQ M2?

Je u nás v prodeji nějaká sportovní pružina na PPQ M2?
(kromě pružiny od firmy DPM, tu jsem zkoušel a nebyl proti originálu žádný rozdíl)



Na první otázku už odpověď znám: zásobník na M1 a M2 prý kompatibilní není.



mischanek
Příspěvky: 96

Příspěvek#727 » pon 28. lis 2016, 19:15

"ladicska" divize Carl Walther Meister-Manufaktur zacala delat, potazmo nabizet set vratne pruziny s vodici tyci ze slitiny wolframu (Triamet) - tato je asi 4x tezsi nez standardni - pistole by mela byt tezsi na predek a mene se zvedat pri zpetnem razu.. v nabidce jak varianty pro 5", tak pro 4" verze - dotupne by snad mely byt v novem roce - takze jak to funguje, se dozvime asi az posleze :-)
http://www.carl-walther.de/cw.php?lang= ... oduct=2128



Bretas33
Příspěvky: 38

Příspěvek#728 » pon 28. lis 2016, 20:28

mischanek píše:"ladicska" divize Carl Walther Meister-Manufaktur zacala delat, potazmo nabizet set vratne pruziny s vodici tyci ze slitiny wolframu (Triamet) - tato je asi 4x tezsi nez standardni - pistole by mela byt tezsi na predek a mene se zvedat pri zpetnem razu.. v nabidce jak varianty pro 5", tak pro 4" verze - dotupne by snad mely byt v novem roce - takze jak to funguje, se dozvime asi az posleze :-)
http://www.carl-walther.de/cw.php?lang= ... oduct=2128


Je fajn že "ladičská divize" začala konečně ladit. Podle mě má Walther oproti Glockům, nebo ČZ-tám velikou nevýhodu. A to, že je skoro nemožné ho tunit. Na Glocka koupíte upgrade v každé "mlíkárně", a ČZ se poslední dobou také docela činí. S PPQ jsem spokojený, nevyměnil bych ho, ale tohle mě trošku mrzí.

Každopádně děkuji Mischankovi za info, 120 € je docela dost, uvidíme.



Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#729 » pon 28. lis 2016, 20:56

No, moc toho neni. Ale svetlovodu par je, spoustak taky jde, ted teda tenhle set vyse.. no a je to, prece nedate u obyc sluzebniho plastaku dvojnasob ceny za tuning:)



Bretas33
Příspěvky: 38

Příspěvek#730 » pon 28. lis 2016, 22:40

Joab píše:No, moc toho neni. Ale svetlovodu par je, spoustak taky jde, ted teda tenhle set vyse.. no a je to, prece nedate u obyc sluzebniho plastaku dvojnasob ceny za tuning:)


Na tom že je blbost rvát prachy do levného plasťáku možná i něco bude, z této strany jsem se na to nedíval :-D Jak jsi to myslel s tím spoušťákem, že ujde, nebo že se dá sehnat ještě lepší?



Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#731 » pon 28. lis 2016, 23:21

Jojo, akorat to musis objednat z USA, Apex to dela. Melo by to snad bejt stejny, co davaj na ppq match - akorat to, bohuzel, neni modry. Me to laka kvuli tomu, ze ta spoust neni plastova..
https://www.apextactical.com/blog/index ... lther-ppq/



Bretas33
Příspěvky: 38

Příspěvek#732 » pon 28. lis 2016, 23:40

JJ, na tuhle jsem se už díval, doufal jsem že by se dala sehnat i v ČR, nebo nějaká alternativa. Bohužel... Zatím se mi za to nechce dávat 120 USD, na tohle ještě počkám. Přemýšlím že bych si nechal vyrobit železné vedení předsuvné pružiny, zbraň by pak byla těžší na předek. Uvidím na kolik to vyjde...



arci
Příspěvky: 15

Příspěvek#733 » úte 29. lis 2016, 13:55

guns-trade nabizi vratnou (predsuvnou?) pruzinu s kovovym vodicem (viz http://www.guns-trade.cz/walther-p99asq ... -pg-u-2738).
a docela by me zajimalo, co kdo chce ziskat z "lepsi" spouste zrovna u ppq. ale proc cpat prachy do naboju, ze :D nechut priznat si, ze ja jsem limit a furt si namlouvat, ze lepsi muska, spoust a jina vratna pruzina se za me trefi? :D



Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#734 » úte 29. lis 2016, 15:00

No a ted si vem, ze treba nekdo treba ma jak na naboje, tak na ten lehkej tuning. Bavi ho to, chce zkouset novy veci, porovnavat a tu zbran jednou za cas necim.. osvezit. Tydlety kategoricky vyjadreni, ze vsichni, kdo to delaj jinak nez ja, jsou vlastne blbi, mam moc rad:)



Hondista
Příspěvky: 40

Příspěvek#735 » úte 29. lis 2016, 15:27

Ahoj,koukám,že PPQ i PPS stále budí vášně,tak přidám i svoji zkušenost po 6 týdnech soužití s PPQ M2 9L.
Tak nejdřív klady:
-Pro mě naprosto genialní ergonomie, pistole mi sedí v ruce jako ulitá, krásně dosáhnu na vypouštění zásobníku i záchyt závěru. Nechápu proč si někdo stěžuje na dlouhý záchyt, tak si měl koupit zbraň kde mu nebude překážet.Spoustě lidí s kratšími prsty právě tento prodloužený záchyt vyhovuje.
- Naprosto 100% spolehlivost. Mám vystříleno přes 600 ran bez jediné závady.Není to moc ale myslím,že tady se toho v budoucnu moc nezmění.Střílel jsem original SB 8 a 7,5 g, zkusil jsem i nějakou přebíjenku.
-Přesnost - přesahující mé schopnosti :-)
-Pro mě skvěle naladěná spoušť. Malý odpor,přesně stanovený bod kdy pistole vystřelí, kraťounký reset. Dá se s ní na mířenku ale její klady vyniknou při rychlejší obrané střelbě. Tam je odpor spouště možná až moc malý. Spolu s krátkým resetem si alespoň ze začátku musíte dát pozor .
-Mířidla sice nejsou moc vhodná na mířenku, jsou poměrně hrubá ale opět vyniknou při akčnější střelbě.Bez vetší námahy máte pořád přehled co je za mířidly a toho šmejda na terči do břicha určitě trefíte :-)
A teď zápory:
-Nakřivo vysoustružená skluzavka. Při nabíjení to naštěstí nevadí ale vypadá to divně a nuti to přemýšlet o kvalitě.
PB290401.JPG

- Od začátku mi hodně škrábala nábojnice. Po střílení jsem měl zbraň plnou mosaznejch pilin.Byl toho plnej závěr, rám, napadalo to do spouštáku kde to škrábalo plasty. Z hlinikovejch sušilek doslova lítaly špony. Po delším laborování co to způsobuje hodně pomohlo vyleštění podávacího hřebenu.
PB290386.JPG

A hrany u čela závěru.
PB290385.JPG

-A ano, pravděpodobně mi vypadává Teniferace v hlavni. Začalo to teměř okamžitě po první stovce výstřelů a stále se to rozšiřuje po celé délce hlavně. Zkoušel jsem to čistit vším možným a nic. Ještě se chystám vyzkoušet Roblu solo od Balistolu ale myslím si ,že to nečistoty nejsou. Příjde mi absurdní, že se drolí něco ,co je tam vlastně pro zvýšení odolnosti. No nic, hlaveň zatím řešit nebudu,pokud se to ustálí na nějaký rozumný míře tak OK. Pokud se to bude stále zhoršovat, budu reklamovat až to bude jasně zřetelný a nezpochybnitelný, že je něco v nepořádku. Záruka je na to ještě dost dlouhá.
A jak to uzavřít? PPQ jsem si zamiloval a klady rozhodně převažují nad negativy. Nebýt té hlavně je to pro mě dokonalá pistole. Rozhodně bych se ji nerad zbavoval
Dále vybíram subkompakt na denní nošení. Horkým favoritem byla PPS ale teď si už nejsem tak jistej.
Asi to bude XDs.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů