Walther PPQ

Glock a spol.


Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#931 » čtv 29. bře 2018, 15:33

Své příznivce si to asi najde, ale stejně jako mi přijde podivný tvar G26, přijde mi divné i PPQ SC. V tomto segmentu je lepší PPS M2, a pokud je na někoho moc tenké, raději bych využil dodatečné gripy než tohle amputované PPQ s prapodivným závěrem.

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#932 » pon 9. dub 2018, 11:16

Tak jsem byl včera střílet. Bouchnul jsem jen 150ks, nebylo víc času. O nějakým soustřelu nemůže být řeč protože jsem měl radost, že střílím po dlouhé době a navíc s vlastním PPQ. Takže jsem to tam hnal hlava nehlava :D . Ještě před střelbou jsem vyměnil hřbet za nejmejší a nejsem si jistý zda to byla dobrá volba, to bude ještě velká laborace.
Na pár ran jsem si prohodil pistoli s kolegou vedle a uzmul jeho glock 17. Po 8 ranách a rukou od krve ( závěr) jsem si s radostí bral svoje PPQ.
Doma klasická očista. Je to nová pistole tak jí čístím pečlivě, protože je všude bordel z drolící se barvy z mechanických částí. Ze stejného důvodu ji také víc lubrikuji na další akci. Za mě pistole dobrý, ruce špatný :D



helweth
Příspěvky: 10

Příspěvek#933 » pát 4. kvě 2018, 12:18

Pánové, mám dotaz na odborníky: Mám nového Walthera PPQ M2 od ledna, nastříleno zatím jen asi 200 ran. Stává se mi, že někdy dojde k výstřelu předčasně, ještě než namáčknu spoušť k odporu. Prostě výstřel nastane, ještě než ten odpor ucítím a stačím na něm zastavit. Stává se mi to při sušení, i při ostré střelbě. Nejdřív jsem si myslel, že za to může prst + psychika, ale je to dost evidentní. Ten rozdíl je dost citelný, takže se asi nemýlím. Stává se to tak jednou za 15-20 ran a je to docela nepříjemné. Prodejce mi tvrdí, že za celou svou dlouholetou praxi ještě na Waltherovi nepotkal jedinou závadu - věřím, proto jsem si ho taky koupil :-) Setkali jste se s tím někdy? Nejhůř se odhalují závady, které jsou jen občas... :-)



moloto
Příspěvky: 47

Příspěvek#934 » pát 4. kvě 2018, 12:21

To je docela smrtící překvapení. Každopádně reklamovat, tohle se se stávat nemůže.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#935 » pát 4. kvě 2018, 18:40

Zklamu Tě je to prstama občas to udělám taky, ale na 100% vim že za to můžu já.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#936 » pát 4. kvě 2018, 19:13

Moje začátky s PPQ nebyly lehké bo jsem byl začátečník a tak jsem vykouzlil tolik druhů nesprávných spouštění, že pochybuji, že by mě někdo z vás překonal :-D Ani jednou mi to neudělalo, co je zde popisováno. Zbraň má 1000 ran a nejmíň dvojnásobek suchých ran.
Osobně bych reklamoval a nechal prověřit správnou funkci. Jazýček na kterém visí předepjatý zápalník, nebo jeho uložení či jakákoli součást bloku spouštění může mít nějakou výrobní vadu.



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#937 » pát 4. kvě 2018, 22:09

Jednoduché.Ať to zkusí někdo jiný.



zedik
Příspěvky: 121

Příspěvek#938 » sob 5. kvě 2018, 07:51

helweth píše:Pánové, mám dotaz na odborníky: Mám nového Walthera PPQ M2 od ledna, nastříleno zatím jen asi 200 ran. Stává se mi, že někdy dojde k výstřelu předčasně, ještě než namáčknu spoušť k odporu. Prostě výstřel nastane, ještě než ten odpor ucítím a stačím na něm zastavit. Stává se mi to při sušení, i při ostré střelbě. Nejdřív jsem si myslel, že za to může prst + psychika, ale je to dost evidentní. Ten rozdíl je dost citelný, takže se asi nemýlím. Stává se to tak jednou za 15-20 ran a je to docela nepříjemné. Prodejce mi tvrdí, že za celou svou dlouholetou praxi ještě na Waltherovi nepotkal jedinou závadu - věřím, proto jsem si ho taky koupil :-) Setkali jste se s tím někdy? Nejhůř se odhalují závady, které jsou jen občas... :-)

Nevím odkud jseš,ale co zajít na střelnici kde maj PPQ k zapůjčení a zkusit jinej kus? To by vyselektovalo možnosti ruce/pistole



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#939 » sob 5. kvě 2018, 10:24

ještě doplnim je to tim, že já střílim na reset který je krátký a vzhledem větší kopavosti PPQ občas víc stisknu prsty kterýma držim zbraň a pohne se i ukazovák na spoušti i když bych nechtěl. rozhondně se to nestane nikdy kdybych dal prst úplně ze spouště. Ted, ale delší dobu střílim pouze CZP10 tam tu chybu nedělám



helweth
Příspěvky: 10

Příspěvek#940 » sob 5. kvě 2018, 22:37

Díky za názory, každopádně vyzkouším reklamaci. To notobi: stává se mi to i při sušení, takže kopnutím pistole nebo změnou úchopu po výstřelu to určitě není. Líbí se mi, když zavládne zdravý selský rozum: vyzkoušej jinou pistoli, nebo ať tu tvou vyzkouší někdo jiný. Jak prosté, milý Watsone :-) Určitě zrealizuji. Čekal jsem, jestli se třeba neozve někdo (např. odborník puškař, který rozumí konstrukci a funkci té zbraně) a řekne: ne, to není technicky možné a tím pádem není co reklamovat, anebo řekne ano, pokud tenhleten čurament má větší vůli, než má mít, tak někdy nedosedne přesně a může se to stát .... Každopádně bych velmi nerad používal zbraň, které nemůžu stoprocentně věřit (to asi nikdo z nás). Zkusím reklamaci a uvidím, co k tomu řeknou Walthři.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#941 » ned 6. kvě 2018, 09:10

moje PPQ mělo pár lidí pujčenou a nikomu se to nestalo navíc byla i u puškaře ohledně zaleštění ovládání spouště a nic se nekonalo ani nezalešťoval, protože na funkci nenašel jedinej problém.
Je to prostě rukama smiř se s tim

Edit: i když jen sušíš sám přetahuješ závěr a pokud máš prst na reset i když si myslíš že ne tak při přetahování závěru rukou zvýšíš sílu stisku a udělá ti to to co mě, že se nepatrně pohne i prst na spoušti a máš ten tvuj náhodnej výstřel



McD
Příspěvky: 38

Příspěvek#942 » ned 6. kvě 2018, 16:35

@helweth Člověče, to bych si docela rád vyzkoušel. Kdybys byl v Praze, mohli bychom na střelnici porovnat naše PPQ a snadno bychom zjistili, jestli se nějak liší. Ale já jsem zrovna pryč, zpátky budu až za dva týdny a to už můžeš mít půlku běžné reklamační doby za sebou, takže asi nebudeš čekat.
Každopádně nám pak nezapomeň dát vědět, jestli tomu něco bylo.



helweth
Příspěvky: 10

Příspěvek#943 » ned 6. kvě 2018, 20:01

Prahu mám trošku z ruky, jsem ze Znojma :) Ale vědět určitě dám, hlavně pro ostatní, kdyby se s tím někdo setkal, tak aby věděl.

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#944 » pon 7. kvě 2018, 06:28

Druhou osobu bych zkoušel hned, celkem by mě znervoznila zbraň, která spustí jindy než když chci já. Takže šup šup to řešit.

Já mám taky pár dotazů
1: Vrže mi pojistka ve spoušti, čím to máznout?
2: Čím, jak vyčištit hlaveň, aby se leskla jako psí kulky? Mám tam furt šmouhy a štve mě to. (Brunox + boresnake + kartáček) Zkoušel jsem to nechat několik hodin namočené a stejně tam jsou. A ano jsem úchyl :D
3: Občas se mi stane, že se mi při sborce, závěr zasekne tak 1cm před koncem a já musím trochu víc zabrat aby "zaskočil". Pak vše funguje normálně.
4: Mám tendenci strhávat doprava dolů (jsem levák). U jiných zbraní né tak markantně. Jiný hřbet nebo si jen musím zvyknout, že jsem dřevo?



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#945 » pon 7. kvě 2018, 07:14

1) To je asi zvuk při zdvihání blokace zápaníku, ne? A je to opravdu vrzání nebo jen zvuk stlačované pružinky (vrzopraskání? :-D)?
Já prstem nanáším film ballistolu (čistím a mažu pouze jím) i na to táhlo spuště co blokaci při spouštění stlačuje. V té blokaci jistě máš oleje dost, který se tam dostává při čištění. Když by to nepomohlo, tak zkusit rozebrat a složit, třeba to ustane.

2) Po každé střelbě nejpozději ten den večer to protáhnu tak 6 x mosaz. kartáčkem, pak cca 10x plastovým, potom asi stejněkrát mírně namaštěným textilním. Na konec přeložím napůl tlustý dětský uchoštouch s kapkou oleje a protlačím jej tužkou skrz hlaveň. Pak už jen tak pro pocit si to ještě párkát projedu tím textilním, nebo protlačím manželčin odličovací tampon.

3) je možné, aby šla ztuha ta západka pro rozborku? Stlačuje se dobře už třeba při rozebírání?) Docvaknutí přes ni zkus ulehčit, že ji stáhneš prsty dolů jako při rozborce, ověříš, že se to nezasekává na jiném místě (nemáš někde ošoupaný a odřený rám, např. úplně vzadu za spouští?

4) To jsem taky dělal opravdu hodně (je to moje první striker pistole) a byl jsem z toho nešťastný, až jsem uvažoval o prodeji. Věřím, že tahle zbraň tohle neodpouští víc než jiné. Zlepšilo se to jednak postupně tím, jak jsem to přestal nějak neustále v sobě řešit, na střelici jsem chodil ne z donucení ale natěšený si zastřílet, a začal jsem ignorovat dvě úrovně odporu (předtím jsem zkoušel i spouštěn ve dvou krocích - to bylo ještě strašnější), a spouštím rovnoměrně, ale možná k tomu přispěla změna úchopu. Trvalo mi tak 800 ran než jsem si našel to pravé zacházení a začal se střílením s PPQ bavit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti