Walther PPQ

Glock a spol.


Tank82
Příspěvky: 2

Příspěvek#331 » stř 30. bře 2016, 19:24

Ten na walther forech budu možná já.
No to o té houbce několik mikronů bych docela pochyboval. nicméně to na mě působí dojmem že Walther vyrobil a dovezl špatnou serii. Což by se teoreticky dalo využít pokud to u nás má hodně lidí a v US například nikdo..

Byly by ti co to mají ochotní se podělit o seriové číslo ? At máme představu jestli jsme ze stejné várky ?



laurel_31299
Příspěvky: 63

Příspěvek#332 » stř 30. bře 2016, 19:26

Moje P99 z roku 2015 vyrobena "made in Germany" a hlaven take jak zrcadlo...



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#333 » stř 30. bře 2016, 19:32

Tank82: SZ

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#334 » stř 30. bře 2016, 20:32

To je fakt maras teda, par ran a hlaven oloupana jak by to bylo nejake pakistanske blato :-(.
Meli by ty gvery vsechny vzit zpatky a vratit prachy nebo zdarma dodat nove hlavne ze stejnymi seriovymi cisly. Bohuzel mam kontakt jenom v H&K, z Waltheru nikoho neznam. To by chtelo ochotneho pravnika a vsechny majitele takto postizenych kusu dat dokupy a pekne hromadnou zalobu na hlavniho dovozce tehle blbe serie a pozadovat vraceni penez nebo adekvatni odstraneni vadneho dilu zdarma.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#335 » stř 30. bře 2016, 20:40

A to vyjadreni je zas klasicky ucelovy zvast. Hecklery maji obdobnou povrchovou upravu, je to ferritic nitrocarburizing, neboli taky forma nitridace pri 550 °C v solnem roztoku. Akorat to oznacujou jako Hostile Enviroment (povrchovka do "nepratelskeho prostredi"). A zadne laufy se neloupou ani po 100, ani po 500 ani po 50-100 tisicich ranach. Je to odflaknuta robota standartne oznacena za normalni vlastnost, aby nemeli zbytecne naklady na vyrobu novych dobrych hlavni. Klasika.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#336 » stř 30. bře 2016, 21:13

Budu vybírat novou bouchačku, zvažuju právě HK P30 V3 možná i verzi SD, snad to opět nebude šlápnutí vedle. Nějak se mnou ta Dojče kvalita hnula.

Jinak moje SN: NAVY - FCB 7454
4" - FCB 7663

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#337 » čtv 31. bře 2016, 00:28

No tak u P30 to fakt nehrozi. Ta je kvalitou zcela mimo srovnatelne meritka s ostatnima gverama v dane kategorii. Ocel i presnost zpracovani, muzes pomichat dily ze 3-4 kusu a budou dokonale sedet a bude to strilet na flek. Hlavne se nehnou ani o fous (na Geckach kvedlaj nahoru a dolu, na CZ 07/09 do stran klidne i o milimetr a jeste sejdrem). Co 25000 vymenis pruziny a strilis, da to klidne 150 000 ran uplne v pohode. Cistim to tak jednou za 2-3 mesice, az uz ztoho fakt kape sajrajt vsude. Rez nehrozi ani omylem. Jednoduche a maximalne spolehlive.
A ergonomie bezkonkurenci, na me je PPQ trochu male na rukojeti, tlaci me to do palce pod zaverem, bo je to tam hranate, P30 je tam pekne zaoblena. Mam nastrilene ze dvou nakych 20000 a pocet problemu? Zero. Proslo mi rukama asi 10 kusu a vzdy jsou miridla na geometrickem stredu zaveru a vzdy to strili na flek. I kdyz zprehazis hlavne, zadne stelovani. Vymenis miridla - proste je das na stred, nastrel zbytecny.
Akorat bez do Lka, idealne L SD (dojdou i do ceska uz konecne), Lko je lepe vyvazene, mene se zveda a zavitovka snizuje vyrazne zdvih na Lku. U kratke P30 zavitovka moc nepomuze, chybi hmota zaveru. A V4.1 kratky LEM je uplne nejlepsi spoust na P30 a na noseni obecne. Nejsem moc fanda do strikeru, SFP je OK spoust i PPQ (ten reset je masakr), ale LEM je proste LEM :-). Kohoutova klasika a zaroven vyhoda ze strikera (vzdy stejny vystrel). A je to uplne hladke a plynule, zadne trojite drhnuti a otravne pojistky ve spousti. A k dokonalosti to dovede rovna spoust a SRT kit od Holma, letos budou.
SFP je moc prekombinovana, moc zbytecnych dilu a pruzin a moc lehky zaver, triska to oproti P30 i kdyz se to diky vyborne ergonomii nezveda. Ale porad je to nejlepsi striker na trhu, nejergonomictejsi a z nejkvalitnejsich materialu. PPQ klasicke se zveda vic nez kratka P30 a SFP9, ale Lko se zavitovkou se zveda mene nez G17G4 a je krasne mekoucka. Rukojeti jsou uplne stejne a ten centak a pul na zaveru vubec nepoznas ani tech 12 mm pripadne vycnivajici hlaven se zavitem. Mame tady na Ostravsku dve P30L SD, jedno L, jednu P30SD - vse V4.1 a jednu SFP9 a Experta. Kdybys to chtel porovnat naraz vsecky.
A pry se tezce hecnou ve WT a budou mit skladem i dily na V4.1 konverzi (tak asi za 2 mesice az to dojde, dneska to objednali). PPQ 5" se mi dycky hodne libilo, ale mohli tomu trochu zvetsit rukojet a pry to s velkym hrbetem dost skace, boule na hrbete je v blbem miste a zaver je odlehceny (aby mohli pouzit stejnou pruzinu jak u kratkeho), takze tam neni moc rozdil oproti kratkemu.
Strilel jsem hodne z vice kusu PPQ, vetsinou M1 verze, ale petipalec jsem jeste nezkousel naostro nikdy.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#338 » čtv 31. bře 2016, 00:35

Leupold je jine kafe oproti temu fialovemu a malemu RMR :-).

Obrázek



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#339 » čtv 31. bře 2016, 07:05

děkujeme za reklamní vsuvku na HK



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#340 » čtv 31. bře 2016, 07:15

Děkuji za super popis k HK. Koukal jsem, že zatím asi nebude P30L s SD k dostání. Alfatactical má P30L .... no, ta už je cenově trochu za hranou cenových možností. Vyjma menšího zdvihu při výstřelu a vyvážení, je předpokládám P30 a P30L stejné. Bavíš se laikem co měl v ruce cz 75 a PPQ :-)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#341 » čtv 31. bře 2016, 07:59

HK má svoje vlastní vlákno, stejně jako P30.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#342 » sob 9. dub 2016, 17:29

Tak dnes oba Walthery vráceny prodejci (následně dovozci po předchozí domluvě po emailu) za plnou cenu. Smekám před dovozcem. Výrobce se k tomu staví tak jak bylo uvedeno. Dovozce to bere sám za sebe zpět. Pokud by někdo chtěl kydex pouzdro pro praváka na PPQ, mám ho volný a nevyužitý, viz inzerce.
Jinak místo Wathera PPQ jsem vzal HK P30 V3 SD a HS produkt XDM 9 4,5" obě v ráží 9 Luger



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#343 » sob 9. dub 2016, 18:19

no ještě je otázka jestli se k tomu tak skutečně předtim postavil výrobce



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#344 » sob 9. dub 2016, 18:51

To samozřejmě nemůžu potvrdit na 100%, vycházím z informace, kterou mi dal dovozce a prodejce. Vyjádření v protokolu je překlad zprávy od výrobce. Jak jsem koupil, tak prodávám. Spekulovat nechci.



Kreon
Příspěvky: 39

Příspěvek#345 » ned 10. dub 2016, 20:09

Mat píše:Tak dnes oba Walthery vráceny prodejci (následně dovozci po předchozí domluvě po emailu) za plnou cenu. Smekám před dovozcem. Výrobce se k tomu staví tak jak bylo uvedeno. Dovozce to bere sám za sebe zpět. Pokud by někdo chtěl kydex pouzdro pro praváka na PPQ, mám ho volný a nevyužitý, viz inzerce.
Jinak místo Wathera PPQ jsem vzal HK P30 V3 SD a HS produkt XDM 9 4,5" obě v ráží 9 Luger



Tak pro tebe určitě báječná zpráva a rozuzlení. Nicméně mě hned napadlo, jak bude dovozce přistupovat k případným dalším majitelům, pokud by se rozhodli pro stejné řešení. Přijde mi, že i dovozce to má "předjednané" s výrobcem, přeci jen nějakých 35 tis. je už dost pro to, aby se jednalo jen o vstřícnost dovozce, který by si tu finanční ztrátu vzal čistě na sebe. No a pokud to má s výrobcem opravdu nějak domluvené, tak pak se dostáváme k tomu, proč to rovnou výrobce oficiálně nevezme jako reklamaci. Ale to gunstrade opravdu vzal jen na sebe, tak klobouk dolů, ale pak mám strach jak přistoupí k ostatním.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů