Walther PPQ

Glock a spol.
Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#946 » pon 7. kvě 2018, 08:31

Jemné vrzání pojistky spouště je vrozená vlastnost PPQ, někdy je to více, někdy méně slyšet.
Po zakoupení PPQ mě to hrozně štvalo a pátral jsem čím to je, mazal jsem to a stále to vrzalo, pak, když jsem se dočetl, že to je prostě projev PPQ, jsem to přestal řešit a ono to po pár stech výstřelů zmizelo a už to je naprosto jemné a tiché, alespoň u mě to tak je.

Uživatelský avatar
Donato
Příspěvky: 38

Příspěvek#947 » pon 7. kvě 2018, 11:17

Čistím až doma, ale vždy do hodiny po střelbě balistolem, pak mosazným kartáčem, pak olej a vytřu to do sucha čistým hadříkem. Hlaveň je jako zrcadlo. Jinak používám stlačený vzduch ve spreji na vyfoukani hrubých nečistot. A pak buď konkor nebo nějaký olej na zbraně. Funguje perfektně a žádný vrzání spoustě na mým PPQčku nemám. Nastrileno do 1000 a vrzání nebylo od začátku.



McD
Příspěvky: 38

Příspěvek#948 » pon 7. kvě 2018, 12:26

@zerozero

1) Vrzal mi přímo jazýček, začalo to až po nějakém tom střílení (nová pistole to nedělala) a pak to zase po nějakém dalším střílení přešlo. Kápnul jsem do toho určitě v mezidobí nějaký mazadlo, protože mě to strašlivě sralo, ale spíš šacuju, že se to ošoupalo a dalo to pokoj.

2) Konzultuj zdejší sekci "čištění". Já jsem měl po nějakých 1500 ranách obavu z vypadaného vývrtu (někde tady řešeno), protože tam furt byly šmouhy. Dřel jsem to mosazí, nylonem, protlačoval klůcky, máčel to v tetragunu (maže skvěle, zejména tu vazelínu jsem si oblíbil, ale CLP moc nečistí) a ballistolu, a stejně. Tak jsem si řekl "co už", vrazil lauf do myčky na 70° a vyndal ho s vývrtem, co svítil čistotou. V číslech na uzamykacím hranolu způsobila tahle kúra trochu lišky, kterou jsem lehce setřel při následné konzervaci, o dalších 1800 ran později se nezdá, že by měla nějaké neblahé následky a já jsem v klidu, že ty šmouhy jsou jenom bordel.

3) Pokud je to jen při sborce a jinak zbraň cykluje bez problémů, nechal bych to koňovi.

4) Laboroval jsem s hřbety, střílel, sušil, míchal si prázdný hilzny do zásobníků a po nějakých 600 ranách (ale toho sušení tam bylo násobně víc) jsem strhávat přestal. Jestli to bylo s pepqem markantnější vlastně nevím, s jinými zbraněmi mnoho nastříleno nemám.
Oddiagnostikuj, jestli strháváš tím, že jdeš naproti zpětnýmu rázu (sušilky / hilzny mezi ostrými ve více zásobnících, abys nevěděl, kdy to bouchne), nebo spouštěním (uchop zbraň s hlavní směřující k zemi co nejvolněji, vlastně jen visí přední hranou rukojeti na prostředníku, prsteníku a malíku, oblouk mezi palcem a ukazovákem je jen v lehoučkém kontaktu pod bobřákem; najdi si miřidla jen pohybem hlavy / očí, neupravuj polohu zbraně; udržuj ostatní části dlaně co nejvolnější a pouze pomalým zvyšováním tlaku ukazováku zvolna spusť a sleduj, co se stane s miřidly - díky tomuhle cvičení jsem si konečně našel odpověď na otázku, jak moc může umístění posledního článku ukazováku spoušť ovlivnit výstřel) a jak píše Slezman - uvolni svou mysl. Čím jsem byl zaťatější a soustředěnější, tím to bylo horší.



Gemini
Příspěvky: 10

Příspěvek#949 » čtv 7. čer 2018, 09:47

Ze začátku ten jazýček pojistky taky trošku vrzal, trošku mě to štvalo, máznul jsem to, na střelnici po pár ranách a ve sluchátkách stejně slyším kulový, tak jsem to přestal řešit :D

Co se týče hlavně, tak mám sérii F a hlaveň se leskne, drží, nic nepadá.

A co se týče čištění, tak loni když jsem ji pořídil, tak jsem po každý návštěvě střelnice pečlivě čistil a olejoval a pak si řekl, že schválně zkusím co tahle bouchačk snese. Tak jsem přestal čistit, jen střílím, už mám za sebou tak 2000 ran a ... prostě nic. PPQ šlape jak má, žádný závady, žádný samovolný spouštění, prostě spolehlivá. Až je mi jí trošku líto jak je zaprasená, ale ještě jí dám chvíli podusím a pak vyčistím :D



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#950 » pon 2. črc 2018, 20:41

Zjistil jsem, ze mi PPQ M2 pasuje do vnejsiho fobus pouzdra co mam od IMI na Springfield XDM 4,5 .45



FilipF
Příspěvky: 1

Příspěvek#951 » ned 8. črc 2018, 15:52

Ahoj,
rád bych se zeptal, zda máte někdo negativní zkušenost s kvalitou PPQ M2. Rozhoduji se mezi PPQ M2 a MP9 M2.0. Kupuji prvního plasťáka a z obou se mi střílí dobře. Jen mi přijde podivné, že Walther je tak levný. Zcela běžně je cena o 5 000 nižší než u MP9. Walther přece žádný noname není a měl by být kvalitou srovnatelný se SaW nebo třeba KH, nebo se pletu? Něco jsem se dočetl o neblahém vlivu Umarexu... Díky za případné info.



moloto
Příspěvky: 47

Příspěvek#952 » ned 8. črc 2018, 17:46

Kvalita je ok. Máme 4palec m2 a pěti palec. Z prvního 2600 ran a z druhého 7000. A vše jako nove..

Odesláno z mého LG-H960 pomocí Tapatalk



McD
Příspěvky: 38

Příspěvek#953 » pon 9. črc 2018, 11:07

FilipF píše:Ahoj,
rád bych se zeptal, zda máte někdo negativní zkušenost s kvalitou PPQ M2. Rozhoduji se mezi PPQ M2 a MP9 M2.0. Kupuji prvního plasťáka a z obou se mi střílí dobře. Jen mi přijde podivné, že Walther je tak levný. Zcela běžně je cena o 5 000 nižší než u MP9. Walther přece žádný noname není a měl by být kvalitou srovnatelný se SaW nebo třeba KH, nebo se pletu? Něco jsem se dočetl o neblahém vlivu Umarexu... Díky za případné info.


Po roce a 3600 ranách z PPQ M2 4" asi brzo hodnotit, ale zbraň zatím nevykazuje patologické změny.

Oproti stavu po zakoupení:
- Těsné kydexové pouzdro mi sežralo část černění závěru, nicméně korozi to dveře neotevřelo.
- Hlaveň se oleštila v kontaktních plochách, opět bez náznaku lišky.
- Na ostruze zápalníku, tedy na části, která se při natažení bicího ústrojí svým čelem opírá o záchyt, je z boku patrné lehké omačkání, bavili jsme se o tom dříve http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=18&t=2187&start=870#p152555. Čelo ostruhy žádné změny nevykazuje a omačkání nemá pozorovatelný vliv na funkci (ani rostlináře, ani čehokoliv jiného).
- Plast spouště, tělo zbraně pod pákami záchytu závěru a lučík v bocích přední části lehce ošoupány.

Zaznamenané závady:
- Když se do zbraně po intenzivním tréninku na písečné střelnici dostalo hodně bordelu, drhla spoušť (blokace zápalníku byla zasviněná), při promačkávání nenataženého bicího ústojí až k nedomáčknutí, při natažení to s drhnutím spustilo vždy. Od důkladného vyčištění a aplikaci tetra gun vazelíny (která slušně maže i po setření) na blokaci už jsem při obdobném zatížení potíže nezaznamenal.
- Při tom samém tréninku se mi povedlo dostat do zásobníku tolik písku, že se zadrhl podavač a náboje v zásobníku se vzpříčily. Za mě důvod, proč nosit aspoň jeden náhradní zásobník.
- Dva lidé, co stříleli z krátké vůbec prvně, si přidržovali závěr natolik, že si párkrát způsobili jeho nedovření - závěr se pak dovře stiskem spouště, zbraň nevystřelí, zápalka bez otisku. Po úpravě úchopu se už problém neopakoval.
- Jinak jsem nezaznamenal závadu, kterou bych si v rámci tréninku sám nepřipravil. K tomu dlužno poznamenat, prázdné nábojnice podává bez problémů.

Při brouzdání po fórech jsem narazil na problémy, spojené s PPQ:
- Vypadávání vývrtu.
- Suboptimální průběh táhla spouště po blokaci zápalníku (táhlo neprobíhá středem blokace, ale poněkud z boku, což vyžaduje ke spuštění významně větší sílu na spoušti).
Ani jeden z těchto problémů jsem u svého kusu, ani u dvou dalších kusů v okolí, nezaznamenal.

Když jsem před rokem vybíral svou první krátkou, do užšího výběru postoupili Sig P320, HK SFP9, SW MP9 a Walther PPQ. Cenové rozdíly jsem neřešil a vybral si pouze podle toho, jak se mi se zbraní manipulovalo a následně střílelo. Zrovna MP9 jsem vyřadil jako první kvůli zásobníkové pojistce (ačkoliv zpětně ji jako problém nevnímám), takže jsem z ní ani nestřílel, z trojice Sig, HK a Walther bych dnes volil stejně.

Nemohu vyloučit, že se pepeq za další rok či dva rozpadne v prach, ale zatím tomu nic nenasvědčuje.

Uživatelský avatar
goffy007
Příspěvky: 11

Příspěvek#954 » stř 18. črc 2018, 21:04

Ahoj panove, v pulce vlakna jsem se docetl o loupani hlavne u m2. ke konci uz jsem ale nic nenasel. Je problem uz zazehnan nebo kdyz si koupim ppq tak me to proste nemine?

Diky za pomoc!



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#955 » stř 18. črc 2018, 21:36

Už by se ti to stát nemělo.



moloto
Příspěvky: 47

Příspěvek#956 » čtv 19. črc 2018, 05:35

Mám 2 kousky r.v. 2017 a oba mají hlaveń, jak zrcadlo. Za mě ok.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#957 » čtv 19. črc 2018, 19:59

U mě OK jednalo se jen o špatně vyčištěnou ( naštěstí sem nereklamoval a nebyl za pitomce) odstříleno přes cca 2500.

Uživatelský avatar
Donato
Příspěvky: 38

Příspěvek#958 » čtv 19. črc 2018, 20:04

Moje serie F je bez problemu. Hlaven jak zrcadlo

Uživatelský avatar
goffy007
Příspěvky: 11

Příspěvek#959 » čtv 19. črc 2018, 22:48

uff, to jsem rád... tak já si jdu udělat radost :)



moloto
Příspěvky: 47

Příspěvek#960 » ned 22. črc 2018, 08:05

Jestli nelpíš na nové zbrani, tak 4palec prodáváme. :)

Odesláno z mého LG-H960 pomocí Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů