Walther PPQ

Glock a spol.


burner
Příspěvky: 49

Příspěvek#1006 » čtv 20. zář 2018, 09:30

SansLogique: chtel jsem, busil jsem do toho jak hluchej do vrat, ale dopadl jsem jako ty, takze jsem to odlozil na neurcito..
az na to prijdes, tak dej vedet ;)



moloto
Příspěvky: 47

Příspěvek#1007 » čtv 20. zář 2018, 10:47

Dával sem taky APEX Flat... a ten čep tam sedí kurevsky, je to typickej walther kolík se zdrsněním. Taky sem do toho bušil jak hluchej, když jsem to chtěl vzdát tak sem ještě zkusil Větší Kladivo a voilá. před zpětným sestavením sem zdrsnění kolíku zbrousil a teď to jde paradně.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#1008 » čtv 20. zář 2018, 11:32

A není z hlediska možnosti poškození zbraně lepší kolík vytlačit ven? Stačil by na to určitě i malý lis, v nouzi i svěrák nebo svěrka...
Já bych se toho bušení sakra bál, měl bych z toho nejspíš bušení srdce...



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#1009 » čtv 20. zář 2018, 11:34

Tak svěrákem nebo lisem bych se bál já. Přitom, jak ta svině drží, by určitě dřív prdnul rám.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#1010 » čtv 20. zář 2018, 13:19

No předpokládám, že je každému jasné, že vytlačování čepu by probíhalo proti vhodnému protikusu (například kulatinka s otvorem o průměru o málo větším než je průměr čepu), potom by se rám neměl vytlačováním prakticky vůbec namáhat...



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#1011 » čtv 20. zář 2018, 13:26

Kam bys ten protikus jako chtěl nasadit a z který strany kam tlačit? Bavíme se o záchytu závěru, to není jenom prostě kolík skrz, to by bylo pro německý soudruhy moc jednoduchý a blbuvzdorný řešení, takhle se to u nich nedělá.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#1012 » čtv 20. zář 2018, 14:12

No nevím, když bych to musel řešit, vyrobil bych si nějaký protikus, ale bušit kladivem je z hlediska namáhání rámu rozhodně horší než prostý tlak, protože ten je možné postupně jemně a s citem zvyšovat a při pocitu, že už je to pro rám nebezpečné, tak s tím skončit, ale rána kladivem je nedefinovatelná a může být fatální...

Jo kam ho nasadit - kulatinka průměr tak 14 mm, v ní otvor o průmětu 8 mm, odfrézovaná část (cca třetina mezikruží do hloubky cca 5 mm) pro páčku záchytu závěru, nasadit na levý bok a z pravé strany trn o průměru cca 3 mm a tlačit a tlačit. Potom už by to mělo jít ven snadno. Ty rozměry jsou cca odhadem.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#1013 » čtv 20. zář 2018, 14:34

rám musí vydržet výstřel, nějaký pořádný klepnutí na správný místo mu nemůže nic udělat



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#1014 » čtv 20. zář 2018, 14:35

To by snad šlo. Nicméně tohle je vyjádření Apexu pod ofiko videem instalace:
"They can be a pain. Try using the smallest hammer you have and hitting it with quick sharp impacts, generally speaking the shockwave from those impacts will make it move. Also make sure the other side isn't against the table, you may need to place the frame on a roll of tape for clearance underneath."
Kdo neovládá jazyk vrahů z vólstrýtu - krátké svižné údery a jejich rázy by to měly uvolnit

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#1015 » čtv 20. zář 2018, 17:11

Ale jo, to zní trochu jinak - vezměte nejmenší kladivo, tedy malé kladívečko, podložte vhodně druhou stranu a ťukejte - tak to bych bral. Příspěvky ale zněly trochu jinak - kladivo a bušení jako hluchej do vrat, tak to asi ani náhodou, já bych to stále řešil vylisováním čepu proti opěře, je v tom cit a elegance...



McD
Příspěvky: 38

Příspěvek#1016 » čtv 20. zář 2018, 17:36

Vyklepával jsem čep několikrát (vždy malé kladívko a zbraň vhodně podložena dvěma kusy korku, aby měl záchyt kam ustupovat) a jednou to zaboha nešlo - spletl jsem si vyražeče a místo dvojkou to zkoušel trojkou. Takže bacha na průměr nástoje, kterým ten čep vyrážíte.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#1017 » čtv 20. zář 2018, 17:40

paza - no já (a asi i ostatní) jsem tak začal... a skončil třískáním hluchýho do vrat, a žádnej výsledek.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#1018 » čtv 20. zář 2018, 18:29

No jo, nevím, tady je to od 26:36 a vypadá to, že to jde vcelku dobře ven...

https://www.youtube.com/watch?v=_iJLD62zYt0



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#1019 » čtv 20. zář 2018, 18:47

Jo, to jsem samozřejmě viděl, i na spoustě dalších videí to jde snadno, akorát spoustě lidí to nejde absolutně vůbec.
Zase jsem s tím strávil hodinu a kdyby ten debilní krám nebyl papír, a nepřivedlo mě to do průseru, vyhodil bych to prostě do popelnice.
Měl jsem si já blbec koupit G19 MOS. Glocky rozeberu na prvočinitele za pár vteřin s jedním blbým glocktoolem, bez kladiva, hydraulickýho lisu a extra přípravků.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#1020 » stř 26. zář 2018, 11:26

Tak se nám u jednoho nejmenovaného prodejce zbraní podařilo záchyt vytřískat ven. Vyměnili jsme spoušťák a při opětovné instalaci zpátky jsme zjistili, že to taky nejde a už vím proč. Konec toho záchytu je zvohejbanej na dvě světový strany. Jsem fakt zvědavej, jak se k tomu postaví dovozce a Walther. Důsledek byl ještě vyštípnutí kousku rámu, což je ne delší diskuzi, jak debilně je tenhle detail vymyšlenej (a není jedinej). Za mně už Walther nikdy více.
https://sanslogique.rajce.idnes.cz/Glock/#zachyt1.jpg
https://sanslogique.rajce.idnes.cz/Glock/#zachyt2.jpg

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů