Walther PPQ

Glock a spol.


Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#46 » ned 3. bře 2013, 22:37

Dnes jsme si spolu s dalšími pistolemi Walther, PPQ vyzkoušeli na Corradu v Ov . Ze všech se mi držela nejlépe, i když o pár milimetrů delší rukojeť by na moji ruku neškodila. Zkoušeli jsme se střelivem Magtech bez jediného problému. S PPQ se mi střílelo nejlépe, zkoušel jsem i akčnější rychlopalbu a na 10m jsem nevyšel z 9. Teď nemám v plánu pořizování další zbraně, ale pokud bych potřeboval něco na nošení a třeba Los, tak stojí za to zahrnout ji do užšího výběru.



magnum
Příspěvky: 56

Příspěvek#47 » ned 3. bře 2013, 23:05

Problém s krátkou pažbičkou by mohl vyřešit zásobník s botkou ;)

Uživatelský avatar
FrnaK
Příspěvky: 11

Příspěvek#48 » ned 3. bře 2013, 23:37

To Patrik: Na Corradu ji mají k zapůjčení? Nebo to byla něčí zbraň z návštěvníků? Velmi o PPQ uvažuji, resp. jsem rozhodnut, jen hledám možnost dobré koupi.
Ale pokud by byla šance, rozhodně bych si z PPQ rád střelil.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#49 » pon 4. bře 2013, 00:30

Jo mají tam nějakou předváděcí akci, ale nevím jak dlouho.

Edit: https://www.facebook.com/StrelniceCorrado?ref=stream je tam i nějaké další info



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#50 » pon 4. bře 2013, 00:56

Patriku : Má závěr nějakou větší vůli, u PPS mně to přišlo docela v normě.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#51 » pon 4. bře 2013, 10:27

Nevím, nekontroloval jsem, pro mně je důležitější jak to skutečně střílí v mých rukách, a za sebe jsem byl spokojen, i když zase z tolika plasťáku jsem nestřilel abych mohl objektivně porovnávat. třeba glock mi nesedí.

Uživatelský avatar
Nethall
Příspěvky: 58

Příspěvek#52 » pon 4. bře 2013, 10:46

Glock je opravdu krabice, ale asi tím, že to byla má první zbraň (sice je to už babička a jen gen. 2) mi nějak přirostla k srdci. Je velice spolehlivá na mou v celku velkou ruku perfektně tvarovaná a sám jsem byl překvapen, jak přesná. Jinak pistole tvarovanější se mi zamlouvají, viz. PPQ, ale i mému oku lahodí CZ 75 a kamarád mi půjčuje své dvě S&W. Taky moc hezké pistole. ( koupil si velkou i malou ).



magnum
Příspěvky: 56

Příspěvek#53 » pon 4. bře 2013, 11:10

Nethale, já to měl úplně stejně. Když sem držel v ruce svojí 2gen a 3gen, tak druhá generace jasně vyhrála. Nestřílelo se mi z ní špatně a myslel sem, že si jí nechám. Pak se mi ale do ruky dostala K100 a nadšení z Mlocka byla tatam :D tak šel pryč.

Uživatelský avatar
Nethall
Příspěvky: 58

Příspěvek#54 » pon 4. bře 2013, 11:19

magnum: Teď jsem si důkladně prohlížel K 100 a ano. Je taky moc hezká. Jenže kdybych měl vše co se mi líbí, tak bych asi už neměl manželku. Už teď má celkem výhrady, aspoň že jí občasné dopoledne na střelnici taky baví. Jinak bych už bydlel s hromadou železa na zahradě ve stanu. :lol:



magnum
Příspěvky: 56

Příspěvek#55 » pon 4. bře 2013, 11:27

Tak nějak :lol: proto železa už nemnožím, ale maximálně obměňuji :lol: jinak ta 2gen, tě dozajista přežije ;)

Uživatelský avatar
ataman
Příspěvky: 29

Příspěvek#56 » pon 4. bře 2013, 15:20

Třeba to někoho potěší, uvidíme jak to dopadne:
Dotaz :
Dobrý den, vztahuje se akce Walther pouze na příslušníky ozbrojených složek, nebo i na veterány PČR, AČR, nebo aktivní zálohy?
Předem děkuji za Vaši odpověď

Odpověď :
Dobrý den,
Dotaz bude projednán s Walther a po Výstavě IWA2013 cca za týden Vám odpovíme.

S pozdravem
David Egner
CB SERVIS CENTRUM s.r.o.

Uživatelský avatar
FrnaK
Příspěvky: 11

Příspěvek#57 » pon 4. bře 2013, 18:32

Takže jsem si dnes na střelnici Corrado pěkně osahat a zkusil hned několik Waltheru.
- PPQ
- PPS
- P99c
- P99

AAaaach jo :-D hodně mne zajímalo PPS a P99C. Obě zbraně dobrý, ale čekal jsem něco jiného. P99C lepší úchop, PPS přesnější. Ale po odstřílení bych asi váhal nad koupi. Ovšem PPQ, tak to je vážně krása. Chod spouště nádhera, ergonomie na 1, jak jsem čekal, přesnost výtečná. Obávám se, že je rozhodnuto. Šance, že seženu někoho, kdo ji na sebe koupí se slevou a prodá je minimální, takže asi musím hrábnout hlouběji do prasátka. Ovšem jsem opravdu nadšen, pocit ze střelby, přesnost a v neposlední řadě i vzhled zbraně, no, asi je vymalováno :-D zjistím kdo, kde a za kolik a předpokládám, že do konce týdne je v trezoru :-D

Uživatelský avatar
Marvvin
Příspěvky: 30

Příspěvek#58 » ned 10. bře 2013, 10:55

Tak zítra bych si měl razit pro nové PPQ.
Jen se chci zeptat nejste někdo v práci s google schopnější, než já a nepodařilo by se vám někde najít fotku první "generace" PPQ a teď té nové anatomičtější? Nikde se o tom nic nepíše, ale PPQ, co sem měl na střelnici se mi hrozně blbě drželo, pak sem vzal fungl novýho a ten má střenky fakt super upravený a je o hodně pohodlnější do ruky, ten starší typ byl nějak jinak vybranej a nemoh sem tam naskládat prsty. Jenže zádrhel je v tom, že už je to doba a potřebuju si nějak zapamatovat zásadní znaky rozdílů, aby mi prodejce nestrčil tu "1st gen". A ať hledám jak hledám, tak to nemůžu dohledat - je to asi minoritní změna ale v dolní části gripu je to dost zásadně znát.... tedy když má člověk obě vedle sebe....

edit: tak hledám další hodinu a nikde ani zmínka o tom, že by měnili grip design, tak nevím, na vlastní oči jsem viděl vedle sebe dvě PPQ (P99Q to určitě nebyla ta má upe jinou spoušť) a každý bylo jinak v přední, nikoli zadní vyměnitelné, části tvarované



Davcoun
Příspěvky: 19

Příspěvek#59 » ned 10. bře 2013, 18:43

A nebyla to spíš P99? Ta je předchůdcem PPQ a úchop mi také přijde horší.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#60 » sob 16. bře 2013, 20:35

Tak jsem zkousel na IWA to nove PPX zaroven s PPQ a je to teda des a hruza, na fotkach to nevypada spatne, ale v realu je to aspon podle me teda poradna prisernost, ani jsem to radsi nefotil, v leve ruce sikovne elegantni kompaktni PPQ a to nove PPX v prave ruce mi prislo jako hrozne vysoka neforemna hranata cihla proti PPQ. Hold je to delane na cenu ne na vzhled.
Ale nekomu se to samozrejme libit muze, me se libi PPQ ale treba PPS povazuju za absolutni prisernost.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Luboš16 a 16 hostů