Walther PPQ

Glock a spol.
Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#661 » čtv 3. lis 2016, 09:26

Ses trosku mimo ne?!

A proc mas jednou ve sprostem slove hvezdicku a potom ne? To mi nejak unika..

Resim tady svuj konkretni problem s moji zbrani,ptam se dalsich drzitelu stejne zbrane, tak mi bud muzes pomoct s nebo se do toho vubec nemontuj a zdrz se podobnych prihlouplych komentaru..



Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#662 » čtv 3. lis 2016, 10:03

No a k čemu ti to je? Někdo to tam holt má, někdo ne.. troufám si tvrdit, že většina ne, už vzhledem k tomu, že zahraniční fóra nějak mlčej.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#663 » čtv 3. lis 2016, 10:11

t626 - mně zase uniká, jak by ti tady kdokoliv mohl pomoct. Já mám PPQ v pohodě a vadí mi jiný věci (obrovskej záchyt závěru, kvůli kterýmu mi často nezůstává vzadu a kvůli kterýmu nejde hladce ven/dovnitř kydexu), ale není mi jasný, jak ti pomůže něco na způsob ankety, kdo má/nemá šupinkatou hlaveň.



panvlacek
Příspěvky: 33

Příspěvek#664 » čtv 3. lis 2016, 10:15

to r626: pročetl jsem celou diskuzi a moc netuším, kam svými žádostmi o popis a fotky hlavně PPQ míříš.
Je evidentní, že některé hlavně Waltheru (PPQ i PPS v různých rážích,možná i další typy) mají problém s teniferací a po několika málo stech výstřelech se ve vývrtu objevují místa s odlišným povrchem nez zbytek hlavně, což vizuálně moc dobře nevypadá. Myslím, že toto už můžeme brát jako potvrzený fakt, není třeba žádat uživatele o další fotky. Pro upřesnění, tento problém znají i v usa - přidávám odkazy na dvě diskuze, kde se řeší to samé, co ty (http://www.waltherforums.com/forum/ppq/ ... ssues.html
http://www.waltherforums.com/forum/ppq/ ... stion.html).
Otázka je, jak se k tomu postavit (sám si tuto otázku kladu, neb si chci pořídit PPQ classic). Walther oficiálně tvrdí, že toto šupinkovatění nemá vůbec žadný vliv na střelbu, její přesnost ani na životnost hlavně (viz vyjádření na stránkách guns-trade) a odmítá měnit hlavně, že se na to záruka nevztahuje. Na druhou stranu, jak zde, tak v usa po dostatečně důrazném naléhání k výměně hlavní došlo. Takže, abych navázal na úvod - pro tebe nějaké žádosti o popis a fotky hlavně PPQ jsou (spíše) nepodstatné, protože nijak nevyřeší tvůj problém. Být tebou, tak se za a) ze stavem hlavně smířím - což nemusí být úplně od věci. Jak zde, tak na ang. fórech panuje přesvědčení, že to šupinkovatění je skutečně jen estetická vada a že pistole je určena ke střelbě a ne na výstavu. Nebo za b) namířím všechny své kroky k vrácení (výměně) zbraně a pak doporučuji obrátit se rovnou na advokáta, ti jsou přece jen zkušenější ve vyvíjení nátlaku (ideální by byl hromadný nátlak všech nespokojených uživatelů se stejným problémem, ale mám pocit, že procento "nedokonalých" hlavní je poměrně malé).



lipas
Příspěvky: 61

Příspěvek#665 » čtv 3. lis 2016, 10:20

Hlaven jak zrcadlo (cca 1200 skrz). Nicmene se obavam, ze ti to jak pisi ostatni bude naprd. Serie FAU, ppq M2 Navy.
Pristup Waltheru me taky desi, trochu to mirni to, ze mi prijde ze zatim kdo se tu ozval se supinatozou a trochu se tomu povenoval, tak napsal ze vyreklamoval... Ale pachut mi zustava a muj plan nakoupit od nich jeste dalsi dve zbrane ma tim padem mirne trhliny.
SansLogique:
S teorii velkeho zaveru jsi me potesil, hned misto ,,sem debil a neumim to drzet a palcem si furt ten zachyt brzdim" budu rikat tohle (a prosim vubec to neber osobne, ja se opravdu za debila co se pistoli tyka povazuju). :-D :-D



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#666 » čtv 3. lis 2016, 10:37

lipas - to není o tom to držet tak, abych si ten záchyt nezadržel. To jako umím. Problém je, že tu pistoli potřebuju držet tak, abych s tím dokázal přesně a rychle střílet, ne upravovat úchop podle konstrukce toho, co mám zrovna v ruce. U Glocku jsem zase měl problém s tzv. kousáním, vyřešeno zbroušením ostrých hran závěru. Tady furt přemýšlím, že prostě centimetr toho záchytu nekompromisně uříznu a bude po žížalkách.

Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#667 » čtv 3. lis 2016, 11:56

2 panvlacek:

Ano myslim ze jsi to vystihnul pomerne presne. Na zahranicnich forech se to neresi pokud ano, doslo k vymene hlavne. Takze se lze bud domnivat ze na to ve svete kaslou a nebo ze se to nedeje. To ze vyrobce rekne na strelbu to vliv nema - dekujeme, je sice krasne gesto, ale domnivam se ze to neni spravne.
A prave proto, ze se to nekomu deje a nekomu ne se snazim zjistit trosku objektivnejsi pohled na celou vec a s prohlasenim vyrobce se nechci spokojit.
Nevidim duvod, proc by se to u urcitych serii dit melo a u jinych ne. To vam nepripada nekomu zvlastni?!
Spousty kosmetickych vad na vyrobcich nemaji vliv na jejich funkcnost ale jejich majitelum to na stesti neprida.
Proc tedy Walther neinformuje v navodu na zbrane nebo v pred koupi ze k tomuto jevu dochazi?
Naopak to couvnuti pokud po natlaku neco vyreklamujou zpet budi trochu dojem, ze to asi nebude uplne ok jak se prezentuje...
No nic nema smysl nad tim dal zde polemizovat.. Me duvody jsou jasne.. Chci zjistit jak jsou na tom zbrane ostatnich uzivatelu a eventuelne celou tu vec dal resit reklamaci..
Dekuji.



panvlacek
Příspěvky: 33

Příspěvek#668 » čtv 3. lis 2016, 13:08

tak připrav anketu s hlasováním - kolik lidí má walthra (PPQ,PPS) a kolik z nich má "odřený" vývrt. Sám jsem zvědav na to procento.
Osobně si také myslím, že by se měl k tomu walther postavit čelem a hlavně vyměnit. Už jsi psal prodejci, dovozci, výrobci ?



tt
Příspěvky: 11

Příspěvek#669 » čtv 3. lis 2016, 17:06

Po walthrovi PQQ jsem také pokukoval, je to krásnej kousek. Přiznám se, že to byl přístup výrobce, co způsobilo, že jsem to vzdal. Nikoliv ta jak jsem pochopil celkem šance, že by se to mému kousku mohlo stát...
Dovedete si představit třeba Škodovku, že by majitelům auta s odlupujícím se lakem řekli, že na jízdní vlastnosti ani antikorozní ochranu to nemá vliv a že je to prostě vlastnost? I kdyby měli stokrát pravdu, tak je to, že se to děje bez ohledu na způsob používání jen někomu, je z mého pohledu jasně nezvládnutá technologie výroby.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1303

Příspěvek#670 » čtv 3. lis 2016, 19:02

tt: Nápodobně... A to mi PPQ sedne do tuky parádně...



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#671 » čtv 3. lis 2016, 19:56

zrovna škodovka je smutný příklad...

Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#672 » čtv 3. lis 2016, 20:06

Skodovka je prece taky nemecka :-)


Anketu klidne udelam, alespon bude trochu sranda.. :-))
Akorat nevim kterej vysledek pak bude desivejsi :))



Bob1795
Příspěvky: 35

Příspěvek#673 » čtv 3. lis 2016, 20:22

To tt: mel jsem to podobne. Vybiral jsem mezi PPQ a SFP9. To, ze se obcas neco nepodari chapu, ale pristup WALTHERu k reseni problemu rozhodl. Ted stojim pred vyberem subcompactu pro mou zenu a PPS M2 (ikdyz z tezkym srdcem) vyrazuju ze stejnych duvodu z kandidatu. Nejsem si jist, ze se vyrobci jeho postoj a par usetrenych eur vyplati v porovnani s odlivem casti zakazniku.



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#674 » čtv 3. lis 2016, 20:27

Osobně si myslím, že výmluva.... Jedná se o vlastnost... Je pouze dočasná. Takový výrobce to nemůže tímto způsobem řešit dlouho.



panvlacek
Příspěvky: 33

Příspěvek#675 » čtv 3. lis 2016, 21:30

2 r626 sám jsem zvědav na výsledky, můj tip je pod 5%
Já jsem zatím stále přesvědčen, že PPQ není špatná zbraň, pouze dovozce sere na poskytování rozumného servisu (aspoň vůči jednotlivcům). Zdaleka ovšem není jedinej (v usa došli ke stejnému závěru) a např. podpora HK nebo CZUB tady v česku nejsou taky zrovna vyhlášený pro svou ochotu.
Daleko závažnější by bylo, kdyby se začala skutečně zhoršovat kvalita zbraní walther a problémy s teniferací by byly jen první projevy toho zhoršování. To se ale asi jen tak nedozvíme...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti

cron