Walther PPQ

Glock a spol.


McD
Příspěvky: 38

Příspěvek#871 » úte 21. lis 2017, 11:40

strýko Walther píše:Zdravím Vás,

Včera pri čistení som si všimol malý defekt na úderníku (viď.priložené foto). Stretli ste sa niekto s niečím podobným?

Obrázek

Obrázek


Mám to taky (zbraň má aktuálně najeto 2300, ale všimnul jsem si toho podstatně dřív). Nezaznamenal jsem, že by to mělo jakýkoliv vliv na funkci rostlináře.
Jediná interakce, která mě podle polohy napadá, je se svislým výstupkem opěry záchytu zápalníku (při stisku spouště se opěra posune vzad, záchyt zápalníku se propadne a zápalník letí vpřed), což je patrně relikt ze spouštového mechanismu P99, kde s ním interaguje tlačítko decockeru - to způsobí posun opěry záchytu zápalníku vzad a tím propad zápalníku, ale protože není stisknuta spoušť, zápalník se zastaví o blokaci.
Nevidím důvod, proč si tím lámat hlavu.



strýko Walther
Příspěvky: 6

Příspěvek#872 » úte 21. lis 2017, 16:18

Nemyslim si, ze to je od strelby. Tam asi "soudruzi z NDR" chybu nespravili. Mozno je to od zborky/rozborky...

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#873 » pon 27. lis 2017, 07:55

Zdarec, doufam, že ke konci roku 2017 jsou už hlavně v pořádku. Co jsem pátral, tak jsem to u novější serie neviděl, nebo se pletu?
Neví někdo jestli se dá někde PPQ sehnat se slevou pro ozbrojené složky?
Vypadá to na hezké Vánoce :D



moloto
Příspěvky: 47

Příspěvek#874 » pon 27. lis 2017, 10:01

máme aktuálně doma 4(1000 ran) i 5(2500 ran) palců, a hlavně jsou jak zrcadlo, ten pitting na úderníku máme taky na obou zbraních, netuším od čeho.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#875 » pon 27. lis 2017, 18:51

Teď jsem o víkendu po dlouhé době vytáhl PPQ a porovnával s půjčenou CZP10, kterou považuji osobně za velmi vydařenou zbraň, ale už jsem úplně zapomněl jak je PPQ bezva. Za mě subjektivně: úchop u PPQ mnohem lepší, spoušť nesrovnatelně lepší, chování při výstřelu - lepší. Vlastně nevím proč jsem s tím PPQ tak dlouho nestřílel a proč jsem uvažoval o CZP10.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#876 » pon 27. lis 2017, 22:29

PPQ kope oproti P10 jako kráva, vlastnim oboje a narovinu říkám , že s P10 je mnohem lepší střílení. PPQ se líp drží, ale jinak bohužel lepší výsledky mam s P10 vložil bych videa kde mě s oběma točil kámoš a kde je ten rozdíl ve zpětným rázu vidět, ale sem to nejde



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#877 » úte 28. lis 2017, 09:52

Za sebe musím říct, že P10 ne mě udělala dojem úchopem, mířidly (mnohonásobně), ale tím to skončilo. Nekope o nic míň než PPQ, aspoň s přebíjenkama (LOS123HP, Vectan 9,5 - 4,4gr, SB4,4SM, OAL29,0mm), selhaní u PPQ z 2000ks - 0ks, P10(půjčevaná) 400ks - nedá plnej zásobník bez selhaní. Spoušť u P10 je tuhá, tím i horší výsledky v terči (otázka jestli nejsem pohodlnej a nezvládám tuhou spoušť), zkoušel jsem i HK SFP9 (spoušť hodně podobná s PPQ) a tam byly výsledky zase lepší jak z PPQ.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#878 » úte 28. lis 2017, 17:44

Mě tedy PPQ rozhodně víc nekope. Třeba ji lépe držím. Proto jsem také psal "subjektivně". Obojí stříleno stejnými přebíjenkami. O té spoušti snad polemiky nejsou. Výsledky mám s oběma v podstatě stejné. Chtěl jsem mít doma obě, ale teď mi připadá přikupovat CZP10 nějak zbytečné. Jo abych nezapoměl, mířidla CZP10 mnohem lepší proti PPQ.



moloto
Příspěvky: 47

Příspěvek#879 » úte 28. lis 2017, 18:13

Obzvlášť ona plastová hrůza na pěti palci...
Kope trochu víc, ale rychle se vrací, je to jen o pocitu.

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#880 » pát 1. pro 2017, 22:46

Nemá někdo tušení, kde mají PPQ k zapůjčení ? Popřípadě byl by tu někdo ochotný mě nechat picnout pár ran? V neděli jedu do Prahy, takže buď tam nebo východní čechy?



Gatling71
Příspěvky: 29

Příspěvek#881 » sob 2. pro 2017, 00:01

Střelnice Prague Armory na Kolbenově ul. Alespoň ji mají v nabídce na Netu.

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#882 » sob 2. pro 2017, 00:50

Jo, koukal jsem na to, zítra volám a rezervuji pro jistotu :-) Díky

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#883 » sob 2. pro 2017, 15:48

PPQ je velice komfortní zbraň. Navíc je krásná, jako málo která jiná, a i to má váhu při pocitu něco vlastnit. Když byla na střelnici se mnou manželka, tak nejprve střílela z PPS, PPQ moc zkoušet nechtěla, prý že je to moc velké a těžké a tak podobně, potom z ní střílela a byla nadšená, jak je to příjemné, dobře se to drží, je to přesné (napoprvé nastřílela fakt dobře). PPQ je opravdu velice příjemná zbraň a i přes potenciální potíže s kosmetikou hlavně bych ji neměnil...



Gatling71
Příspěvky: 29

Příspěvek#884 » ned 3. pro 2017, 21:50

zeroozero píše:Jo, koukal jsem na to, zítra volám a rezervuji pro jistotu :-) Díky

Tak jak to dopadlo? Spokojenost s PPQ?
Úplně jsem zapoměl upozornit na schody hned za vstupními dveřmi. S křížkem po funuse, že (obrazně řečeno ,..alespoň doufám)?

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#885 » ned 3. pro 2017, 22:41

Tak tyhle schody přehlédneš jen jednou :D naštěstí jsem to zvládl. Co musím říct, že střelnice je to moc hezká, moderní a obshluha absolutně v pohodě. Stav na 30min 250kč + zapůjčení zbraně 200kč + vlastní náboje nebyl problém.
Nyní k PPQ... Jak už tu bylo xkrát řečeno, padne do ruky parádně a ani po 50ti ranách jsem nepocítil žádné problémy. Abych si zbraň zažil ládoval jsem po 2-3 a nestalo se mi, že by závěr nezůstal vzadu, čili můj úchop nijak neomezoval funkci zbraně. Spousť a její reset? Bomba. Jo chvilku mi trvalo než jsem si na ní zvykl, ale ke konci jsem si to fakt užíval. Co mě ale dost překvapilo bylo to, jak moc ta potvora kope. Jelikož jsem dnes rano střílel z HK USP a CZ 75D compact, tak oproti ním je to dost velký rozdíl.
Jsem zelenáč, nemám trénované ruce a lepší postoj / úchop by to jiste zmírnil.
Přesnost zbraně nemohu soudit, míření jsem moc nedával a pokaždé si dal terč jinam, protože mě prostě fascinoval ten pojezd :D
Zeptal jsem se obsluhy na info o konkrétním kousku a údajně má něco okolo 3tis a dostává jen nutnou údržbu. Udělal jsem si i rozborku a koukl do hlavně, kde byl jen bordel po střelbě, ale žádné poškození viz. příspěvky dříve.
Suma sumárum, jdu do ní na 90%
Takže asi tak k PPQ

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DDshot a 43 hostů