Walther PPQ

Glock a spol.
Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#886 » pon 18. pro 2017, 08:06

Dost to tu opadlo což mě mrzí :-( V neděli jsem si udělal výlet do Prahy a čirou náhodou jel okolo střelnice Prague Armory. Znova jsem pustil pár ran z místního PPQ, protože jsem si vlastní ještě nepořídil a přijde na něj čas až v lednu.
Vzal jsem s sebou drahou polovičku a nechal jí vzkoušet PPQ. Z jejího pohledu je na ní moc velké a díky tomu se jí špatně drží. Má opravdu malé ruce a zbraň drží asi jako prase kost a já z jejího úchopu kvetu :D Nicméně si po pár výstřelech zvykla, vychytali jsme úchop a něco nastřílela.

Ta pistole mě prostě baví



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#887 » pon 18. pro 2017, 10:03

Opadlo to, protože co bylo třeba bylo napsáno: hlaveň ok (problém je spíš v čištění) drží se skvěle, spoušť supr, reset ideální, jen je kopavější vzhledem k výšce závěru. Já ted spíš střílim z CZ P10, protože mi sedla víc a mam s ní nesrovnatelně lepší soustřel na 15m než s PPQ, jen mnohem víc špiní díky tvaru nábojový komory kterou má PPQ vychytanější.



moloto
Příspěvky: 47

Příspěvek#888 » pon 18. pro 2017, 10:50

Ad. Zeroozero - zkouseli jste menit hrbet na nejmensi? Manzelka ma taky tlapku jak smoulove a ten malej hrbet ji sedi paradne.

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#889 » pon 18. pro 2017, 11:11

Hřebet by asi pomohl, ale na střelnici navíc když to není moje pistole a platim 250 / 30 min jsem se tim nechtěl zaobírat.
Čekal bych tu chvalozpěvy na účet PPQ, fotky a postřehy nových uživatelů.
P10 si jednou taky koupim, ale až víc uzraje :D



Gatling71
Příspěvky: 28

Příspěvek#890 » pon 18. pro 2017, 21:10

zeroozero píše:... Má opravdu malé ruce a zbraň drží asi jako prase kost a já z jejího úchopu kvetu :D Nicméně si po pár výstřelech zvykla, vychytali jsme úchop a něco nastřílela...

A nebylo by záhodno pořídit jí její vlastní "hračku"? Je li partnerka nakloněna ke stejnému koníčku je třeba to podporovat. ;)
Třeba něco růžového? http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/288278-glock-42/

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#891 » pon 18. pro 2017, 22:23

Nakloněna se říct nedá. Chtěl jsem, aby si to zkusila, aby měla představu a uměla vzít do ruky zbraň. Ikdyž si někdy říkám, jestli je to dobrej nápad :D



McD
Příspěvky: 38

Příspěvek#892 » pon 18. pro 2017, 23:33

zeroozero píše:Čekal bych tu chvalozpěvy na účet PPQ, fotky a postřehy nových uživatelů.


Njn, lidi mají tendenci spíš hudrat, když něco nefunguje, než si libovat, když to funguje ;-)

Jako spokojený uživatel přikládám

Obrázek
kompletní rozborku (přední čep teda držel pekelně a stejně "dobře" šel zpátky)

Obrázek
jak to chodí na dynamice (těch pár myšáků je holt rukama)

Obrázek
a výbornou zábavu na dlouhé zimní večery.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#893 » úte 19. pro 2017, 08:05

Ještě nám popiš, jaká byla radost dát zpátky dohromady ten domeček spouště. Já jsem to málem vyhodil z okna.
https://www.youtube.com/watch?v=_iJLD62zYt0

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#894 » úte 19. pro 2017, 08:36

McD přesně jak pravíš, je škoda že lidi si víc nelibují. Máš moc hezkej soustřel, já takhle střílet tak jsem šťastnej člověk. Je fajn vidět, že ta pistole na to má, motivuje mě to se víc snažit a víc střílet.

Ono k té rozborce. Podlě mě, není takhle kompletní rozborka nutná. Fajn vědět, jak jsou na tom střeva, ale neřekl bych, že budou nějak extra znečíštěná. Jednou za 5000 možná a i tak bych řekl, že spousta lidí ji neudělá za celou životnost zbraně... nebo se pletu?



McD
Příspěvky: 38

Příspěvek#895 » úte 19. pro 2017, 10:25

Díky! Já doufám, že to ještě vylepším, a zcela souhlasím, že pistole na to má - kdyby to byl krumpl s děsnou spouští, tak mě to určitě tolik nebaví. Takže místo teze "nauč se střílet s tvrdou spouští a budeš umět střílet z čehokoliv" si říkám "začni střílet s dobrou spouští a pak se třeba budeš chtít naučit střílet z čehokoliv". Ale já jsem ucho zelený ;-)

Rozborku jsem dělal poté, co se do zbraně dostala spousta poměrně jemného písku, dostával se odtamtud obtížně. Když už jsem to měl rozhozený, lehce jsem přeleštil horní hranu táhla spouště a směrem dolů výkyvnou součástku, která na něj z domečku dosedá (packy táhla pro vyřazení blokace a reset jsem už přeleštěné měl), spoušť je jak kostka ve skluzu.
Pak mi někdo na čištění poradil bezacetonový čistič brzd ve spreji, který rozpustí a vyfouká bordel. Funguje výborně, takže myslím, že bez další kompletní rozborky se docela dobře obejdu :-)

SansLogique píše:Ještě nám popiš, jaká byla radost dát zpátky dohromady ten domeček spouště. Já jsem to málem vyhodil z okna.
https://www.youtube.com/watch?v=_iJLD62zYt0


:-D To se ti vůbec nedivím. Rozebíral jsem právě podle tohohle videa a když jsem viděl, jak se tam s tou pružinkou v domečku morduje, došel jsem k závěru, že nemusím mít všechno a domeček jsem nerozebíral.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#896 » úte 19. pro 2017, 10:51

To já zkoušel podle návodu udělat "more defined trigger break", má se víc rozevřít ta pružina dole vespod v domečku. Což rozeřít se dala, ale pak už se to nedá dát zpátky, ani kdyby sis zul botičky!

Jinak můžu všechny uklidnit, dělal jsem to, když to mělo nalítáno asi 3000, včetně Limitů, přebíjenek s Vectanem Ba9 a podobně a ten domeček byl úplně čistej.



McD
Příspěvky: 38

Příspěvek#897 » úte 19. pro 2017, 23:00

No a jaks to nakonec vyřešil?



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#898 » úte 19. pro 2017, 23:05

No jak, vrátil jsem jí do původního tvaru (přibližně) a za stálého nadávání to seskládal dohromady s tím, že nikdy více.



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#899 » ned 31. pro 2017, 18:18

Jaké mi doporučíte vnější kydexové pouzdro na PPQ? S pádlem nebo bez pádla? Stavitelné? Do budoucna použitelné na LOS.

Není tu někdo kdo by poslal vnější kydex do světa?
Případně vnější kydex na zásobík?

Díky za rady



Sly
Příspěvky: 109

Příspěvek#900 » ned 31. pro 2017, 19:41

To ValdaM:
Mám Dasta, Falco, CrossBreed, Fobus, RH i Excubitor. Pokud mám doporučit něco venkovního, tak jednoznačně ten Excubitor (pootevřené + SG, žádná pádla). Tyto pouzdra mám radši než RH, protože jsou na "cvaknutí" a nikoliv na takové "skřípnutí". Takové lepší pro dovniřt i ven :-).

http://omegaholsters.cz/pouzdra-pistole ... 2-owb.html

Z Rh bych to doplnil o tyto poutka.
https://www.kydexovapouzdra.cz/ocelova- ... e-pouzdro/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů

cron