Walther PPQ

Glock a spol.


Mike88
Příspěvky: 58

Příspěvek#76 » pon 24. čer 2013, 17:26

Já mám od dasty obyč opaskový pouzdro, na skryté nošení bych řekl, že docela dobrý. V násobníku mám normální SB Lugery, ale přemýšlím taky o těch subsonic.



zuzanak90
Příspěvky: 1

Příspěvek#77 » sob 29. čer 2013, 17:44

Je tady nějaký majitel PPQ z Moravy, co nejblíž Valašského Meziříčí, který by byl ochotný půjčit zbraň do ruky? Ptal jsem se všude možně po prodejnách jestli nemají na skladě, ale jen objednávají. Nechci kupovat dokud nezkusím jak mi sedí v ruce. díky



Mike88
Příspěvky: 58

Příspěvek#78 » čtv 4. črc 2013, 12:32

Já jsem měl štěstí, že v obchodě na někoho jedna čekala a já jí mohl vyzkoušet. Takže musíš jedině počkat až někomu objednaj a před prodejem jí ošahat ;-)



ToDo
Příspěvky: 1

Příspěvek#79 » ned 28. črc 2013, 17:38

Našla by se nějaká dobrá duše, který by mi PPQ půjčila na střelnici? Lokalita: Hradec Králové, Brno, Praha... Jsem téměř přesvědčený, že je to pro mě to pravé, ale rád bych ho dostal aspoň jednou do ruky, než ho objednám. :oops:

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#80 » pon 29. črc 2013, 21:00

Zdravím šťastné majitele :) Na 99% si půjdu koupit Walthera PPQ. Dnes jsem kontaktoval prodejce v mém okolí aby mi zjistil mi termín dostupnosti. Zatím sbírám informace, koukám na videa a těším se. Byl bych rád za odkazy na zajímavé čtení o této pistoli a samozřejmě i o osobní zkušenosti (i negativní). Taky by mne zajímalo, jak to má Walther se zárukou, životností a zpracováním hlavně a jejího vývrtu. Na wikipedii jsem z angličtiny přelouskal, že je to klasický vývrt čili žádný polygonální vývrt, tvrdochrom či teniferace.



orbicek
Příspěvky: 20

Příspěvek#81 » úte 30. črc 2013, 19:31

@todo: Ahoj jsem Ti k dispozici v Praze, napiš kdy by se ti to hodilo

@Trew:Na vedlejším fóru jsem v SZ dostal ohledně PPQ několik dotazů, kolegu zajímalo srovnání Glock a PPQ, tak pokud to nevadí zkopíruju to sem. Ještě bych chtěl podotknout, že jsem začátečník, zbroják mám chvilku, z Walthra jsem zatím střílel asi 400 nábojů + jeden LOSík, z Glocka jsem vystřílel cca 250 nábojů.

- mas moznost srovnat strelbu z PPQ s Glockem?
Střílel jsem z Glocka 17 i 19, subjektivně se mi mnohem líp drží Walther, lepší úhel úchopu, používám nejmenší střenku mám dost malou ruku, Glockové mi taky ve zpocené ruce dost klouzali, povrchový vzor PPQ mi přijde lepší. Výhodou Glocků je variabilita a dostupnost doplňků, na Walthra toho moc není.
- pocit ze spouste a resetu?
Spoušt je krásně plynulá a měkká, s velmi jasným bodem, kd dojde k výstřelu, na US fórech se objevují občas problémy s tím, že spoušť v první fázi drhne, někdo radí trochu ohnout plošku, která tlačí na blokaci úderníku, někdo říká, že se to ochodí, nebo stačí namazat. Já osobně s tím problém nemám, spoušť mi přijde krásně plynulá...
Reset je opravdu kraťučký. snad 1-2 milimetry, ale přiznám se, že s tím jako začátečník moc neumím pracovat:)
- zaver na PPQ je celkem dost vysoky. Nema to nejaky negativni vliv? Treba komfort noseni, nebo vyssi zpetny raz?
Subjektivně mi nepřijde, že by na tom Walther byl hůř než Glock 17, hlavně díky tomu, že se mi líp drží, jsem zvládal PPQ líp, ale neprovozoval jsem žádnou rychlostřelbu navíc jako začátečník asi nebudu mít ideální úchop.

Pokud máš možnost koupit PPQ se slevou, tak bych to asi neřešil a šel do něj, oproti Glockovi ušetříš a podle mě je kvalitativně lepší, pro mě osobně je i trochu atraktivnější jako značka a nemá to každý:)

Jediné co mě trochu zarazilo je vůle mezi závěrem a rámem vepředu u ústí, je opravdu velká a dokonce trošku hrká, co jsem ovšem četl na fórech je to celkem normální a na přesnost to prý nemá vliv, ale liší se to kus od kusu. Naopak vůle hlaveň-závěr snad žádná není, tam to drží jak přibité.

Jo a za obrovskou výhodu považuji vypouštění zásobníku páčkou na lučíku. Já u normálního vypouštění snad u žádné pistole nedosáhnu palce na ten čudlík, takže musím vždy pistol v ruce natáčet, tady jen zmáčknu páčku střílejícím ukazováčkem a nemusím měnit úchop-je to dost návykové.

Co se týče odkazů, doporučuju http://www.waltherforums.com/forum/



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#82 » úte 30. črc 2013, 22:29

Malé zkušenosti, ale velice dobrý názor, souhlasím.

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#83 » stř 31. črc 2013, 10:18

To orbicek: velmi děkuji :) , už jsem jej objednal na prodejnu a měl by dorazit dnes nebo zítra. Pokud mi bude sedět, tak si jej koupím.

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#84 » stř 31. črc 2013, 22:37

Tak už je doma, stihnul jsem jej i zaregistrovat :P Zatím jen samé kladné dojmy, uvidíme na střelnici.

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#85 » pát 2. srp 2013, 10:03

Neměl by někdo možnost oskenovat článek ze SR 6/2011 a byl ochotný jej zaslat na e-mail :?: Předem děkuji :)



Mike88
Příspěvky: 58

Příspěvek#86 » úte 20. srp 2013, 21:59

Tak jak vám to střílí kolegové? :?: Nějaké závady a probémy? Mě zatím funguje výborně. :)

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#87 » čtv 22. srp 2013, 19:39

Já byl střílet zatím jen jednou na hodinku 120 nábojů (20SB FMJ 7,5g a 100 přebíjených Alsapro FMJ 8g). Žádná závada a padá to tam pěkně, ale bylo to jen takové seznámení. Přišlo mi, že mám lepší soustřel, když se nesnažím mačkat spoušť vysloveně pomalu, ale spíš když zapíchnu a plynule s výdechem stisku spoušť, tak se mi hezky dělají díry jedna vedle druhé, ale to jsem šel na cca 10m. Zatím ve volných chvílích suším a chystám různé značky nábojů na testování, až se zase dostanu na střenici :) a taky ještě řeším pouzdro :?:



Mike88
Příspěvky: 58

Příspěvek#88 » pon 7. říj 2013, 17:08

Já na PPQčko mám obyč vnější pouzdro od Dasty a plně mi vyhovuje. 8-)

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#89 » pon 7. říj 2013, 17:46

A jaké máš konkrétně? Já chtěl v obchodě taky jen "obyčejné" od dasty, ale model 202-3 neměli a do jiného, které měli skladem, se mi nevešel. Našel jsem výrobce kydexových pouzder, ale neměl jsem čas domyslet jak velká poutka a jestli objednat rovné nebo se sklonem. Taky uvažuji o brašně od Falco, ale "zatím" by mi Dasta na střelnici stačila a možná bych už ani jiné nekupoval.

Uživatelský avatar
lubos.zama
Příspěvky: 65

Příspěvek#90 » úte 8. říj 2013, 13:10

Já sice Walthera doma ještě nemám, jelikož jsem v zahraničí, ale kolega mi ho vezme příští týden na sebe, takže už se nemůžu dočkat až se vrátím, bohužel až v březnu. Co se pouzdra týče, tak jsem prolejzal různé shopy a recenze a docela mě zaujalo tohle:
http://www.ravenconcealment.com/holster ... ar-holster
Na youtube je na něj poměrně dost recenzí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů