Walther PPQ

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#61 » úte 26. bře 2013, 19:31

PPQ jsem vcera zkousel a ma velice prijemny grip,rozhodne se mi zda lepsi nez P99 ... strelba dobra, ale na tlacitko vyndavani zasobniku po waltherovsku by sem si nikdy nezvyk...

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#62 » úte 26. bře 2013, 20:46

Packa misto tlacitka je nejvetsi vychytavka na PPQ/P30 (pripadne starsich HK ale s velkym zachytem s HK45c) co muze byt :-). Kdo si nato zvykne, rychle na tlacitko zapomene.
Ja mam teda trochu vetsi ruku, takovy Desert Eagle 50 AE mi sedi uplne skvele, ale na prakticky zadne pistoli co ma klasicke tlacitko vypousteni zasobniku bez prehmatnuti a natoceni cele pistole nedosahnu ani omylem, chybi minimalne centak vzdycky.
Na P30 (na PPQ to jde jeste pohodlneji diky dlouhe pacce) vypustim zasobnik strilejicim ukazovakem, prasknu tam novy a levym palcem pred umistenim leve ruky na vysoky uchop prsty dopredu vypustim zachyt zaveru, uchop prave ruky se nemeni vubec. P30 to ma perfektne vyresene, ze zachyt je uvnitr luciku, prsty pod lucikem tedy nevadi, ale dlouha packa na PPQ je jeste pohodlnejsi , nemusi se tolik ohybat ukazovak :-).
Nemluve o tom, ze na nekterych slabsich pistolich to jde nekdy zatracene ztuha to klasicke tlacitko zasobniku a o "tlacitkovych" zachytech zaveru radeji ani nemluve. Na IWA jsem si malem urval prst na zachytu zaveru na Caracalu, proste to slo (ci spis temer neslo) neskutecne tezko, jak taky paskvil muzou vyrobit, natahnu Deserta jenom mezi palcem a ukazovakem jak by to byla malorazka, ale ten Caracal jsem temer nedal ten zachyt zaveru a palec me pak bolel jeste ztoho. Jak by to potom mel zmacknout nekdo, kdo ma problem natahnout CZ83? A takovych skvelych zachytu zaveru tam bylo vic. Za me tedy tlacitka fuj fuj, packy jsou lepsi :-).

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#63 » úte 26. bře 2013, 21:01

Z PPS jsem kdysi střílel na předváděcí akci. Povím vám, že jsem toho měl po jediném zásobníku tak akorát. Takové nepříjemné "kousání" po každém výstřelu od rukojetě do dlaně mezi palec a ukazovák. Zkrátka cena za plochost. Je to zbraň lehká, plochá, dobrá na nošení, ale na sřílení fakt jen při nouzi nejvyšší. PPQ je dobrá jak na na střelnici tak pro skryté nošení. Lehká (jako každý plasťák), ergonomická (ty gripy jí posunuly zase dál), s dostatečnou kapacitou zásobníku a přiměřenou délkou hlavně. Kdybych už neměl doma H&K P30 LS, bylo by pro mne PPQ zřejmě další na řadě.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#64 » úte 26. bře 2013, 21:02

no ja tam prst spatne ohnu... mam sice mensi ruku ale nemam problem mackat tlacitka...(G17gen4, M@P9 ) ale treba u beretty 92 vypada zmacknuti skoro jako pokus o sebevrazdu jak musim prehmatavat...
PPQ je krasna pistole, strili se mi zni o hodne lip nez z P99. Ergonomie je dobra :) ale ta paka na zasobnik :evil:
Na tlacitka ztuha mam krasny vzpominky z Vyskova. Na vz82 tlacitko na zasobnik skoro neslo.. a vypousteni zaveru bylo zraly na kladivo :D



majkl69
Příspěvky: 3

Příspěvek#65 » stř 27. bře 2013, 21:48

Dneska jsem na předváděčce služebních zbraních na Leiku mohl vyzkoušet P99 a PPQ. PPQ je podle mě hezčí a líp mi padla do ruky, ale zas tak velký rozdíl to nebyl. Chod spouště, střelba a soustřel byly jednoznačně lepší u PPQ. Pro mě osobně jsem P99 vyloučil z výběru zbraně a naopak PPQ mě velmi překvapila a to mám radši DA/SA. Co se týče vypouštění zásobníku, tak u PPQ mi to tolik nevadilo, nejdřív jsem si to musel uvědomit, když jsem marně palcem hledal tlačítko, ale pak jsem bez problémů vypustil prostředníkem střílející ruky. Dalo by se na to bez problémů zvyknout, ale jen na větší páku. P99 měla hrozně malou a docela dlouho jsem tam prstem lovil než se mi to povedlo.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#66 » ned 31. bře 2013, 14:06

Fandove PPQ a tlacitek si muzou pockat cca rok na novou PPQ M2 verzi, ktera ma klasicke tlacitko zachytu zasobniku :-). V USA se zacne prodavat uz ted, u nas jako obvykle az za uhersky rok.

Uživatelský avatar
ataman
Příspěvky: 29

Příspěvek#67 » ned 31. bře 2013, 15:48

MKabar: PPX je zatím také pouze v nabídce WaltherArms pouze pro americký trh. Pokud se v USA a přilehlých státech chytí a bude zájem dostatečně velký, v Evropě se tyto modely hned tak neobjeví. Možná pár kusů přes šikovného dealera. Je to prosté, zatímco na americkém kontinentu hlad po zbraních roste, konzervativní evropský trh více méně stagnuje. Je to logické, zatímco např. v USA se mluví pouze o zákazu prodeje některých zbraní, v důsledku čehož američané "po zbraních šílí", v Evropě je z Bruselu i od mnoha státních exekutiv slyšet volání po úplném zákazu držení zbraní, tudíž si mnohý zákazník investici do nové zbraně rozmyslí.



Mike88
Příspěvky: 58

Příspěvek#68 » sob 6. dub 2013, 07:32

Zdravím všechny, díky těmto stránkam jsem se připravil na zkoušku a za pár dní budu majitel ZP :) Přemýšlím nad PPQ jako o své první zbrani, dá se v nějaké prodejně v Praze nebo na Kladensku vyzkoušet? :?: Vybírám mezi PPQ a G 19.



Návštěvník

Příspěvek#69 » sob 6. dub 2013, 23:14

Do zitrka je v Plzni v Leiku, zkus zavolat a uprosit je, pac uz asi nebude slot. Mas tam zaroven dalsich cca 15 typu na vyzkouseni a je to nejlepsi zpusob, jak si zbran vybrat. Obrazky a internet jsou fajn, ale v praxi dost o nicem. Jinak ted byva prave na ruznych predvadeckach.

Osobne jsem se na PPQ moc tesil, ale tezce mne zklamal. Divne umela spoust (muze vsak byt nezvyk), moc hruba miridla, jaksi klouze v ruce. Celkove obtizne nastrilet slusne - mel jsem o polovinu vetsi soustrel oproti jinym. Subjektivne mirne mensi zlo nez Glock, horsi uz byla jen MP9. Nechci zacinat flame, ale jsou lepsi kandidati :) (za mne)

(Omluvte offtopic casti)



magnum
Příspěvky: 56

Příspěvek#70 » ned 7. dub 2013, 00:07

Divně umělá spoušť :D jo to je něco divnýho když je to umělá pistole, to bych nečekal :D hrubá mířidla- je to služební pistole, né mířenkářský speciál :D To je jako si kritizovat Hummera ,že to má velkou spotřebu, je to humpolácký, blbě se s tim parkuje a to nemluvim o tom, že se s tim blbě závodí na okruhu:D



Návštěvník

Příspěvek#71 » ned 7. dub 2013, 13:49

Klid, nesnazim se fanboyum slapat na kuri oko :D

Primer s Hummerem nedava smysl: ze "sluzebnich krumplu na spinavou praci" pro mne porad skoncila za vetsinou zbytku. Pripominam, ze poradi je do urcite miry subjektivni, protoze kazde ruce sedi neco jineho. Co mel Walther naopak bezva, je uvolneni zasobniku. Skoda, ze to opousteji. To o plastove spousti byl fakt vykrik, i s primobeznym udernikem jde udelat dobra, vem si do ruky P7.

Proste se smir s tim, ze ne kazdemu tvoje oblibena pistole vyhovuje. Po silenem hype u nas i v US to pro mne proste bylo zklamani. Uz se tu v tom nebudu dal patlat.



Mike88
Příspěvky: 58

Příspěvek#72 » stř 1. kvě 2013, 22:12

Tak od včera mi PPQ říká pane, už se nemužu dočkat až ho vyzkouším =)



Mike88
Příspěvky: 58

Příspěvek#73 » pon 3. čer 2013, 17:23

Tak 300 včeliček vylítlo z Ulmu :D všechno šlape tak jak má, žádné zádržky ani jiné problémy. Zkoušel jsem i přebíjenky Alsa pro a taky bez problémů. Drží se parádně a to zminované vypouštění zásobníků mi vyhovuje víc než klasické tlačítko, ale to je asi zvyku. 8-)
Mířidla velice přehledná a střílí opravdu dobře. Nošení v opaskovém pouzdře taky dobré, pod mikinou ani pod volnějším trikem není téměř vidět.



Kubecx
Příspěvky: 20

Příspěvek#74 » čtv 20. čer 2013, 16:31

Zdarvím, také jsem nově majitelem PPQčka(za 13tis no nekupte to že jo? ) , zajímalo by mě jaké máte pouzdro a jak jste spokojení na běžné nošení. Já zatim od dasty vnitřní 828. a tak nějak to jde. ale chtěl bych opaskové, to mám orig. pádlo walther a to na skrytý moc není. chtěl bych nějaký kožený na opasek z venku. nějaké tipy a rady? kde, za kolik atd. škoda že v papírenský už nešijou pouzdra Díky a můžete i napsat co v něm nosíte. já tam mám subsonicky od SB. páč tady na foru se vyznat co je nejlepší nosit za střelivo je děs běs.

P.S. ještě mi řikal kolega, že není dobrý na střelnici střídat náboje bezpláštové - pouze olovo a pak tam dát pláštové či polopáště a naopak. Prej nejdřív vyčistit hlaveň a pak dát jiný. že by to mohlo zničit hlavěn. tak jenom tak pro pořádek. Díky za odpovědi.



Kubecx
Příspěvky: 20

Příspěvek#75 » pát 21. čer 2013, 19:11

omlouvám se je to pouzdro IMI pro Walther PPQ ;) sšpatně jsem se vyjádřil :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů