Steyr S9/S40 - A1

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#46 » pon 8. srp 2016, 11:37

Jednoho majitele Steyuru znam, je z Orlove. Dalsi uz se ho radsi zbavil, sekalo se to co 3. nebo 4. ranu. Byval tam blby vytahovac do roku 2011, byl tam sroubek, ktery zpusoboval vychyleni naboje chyceneho vytahovacem. Doma mam nekde fotky porovnani tech vytahovacu. Podarilo se mi kdysi ukecat kamosovi novy vytahovac zadarmo ze Steyru, ale kamos to prodal a poridil XDM a je vysmaty. XDM je jiny level. Kazdopadne ten stavajici majitel Steyuru, i kdyz ma kus pred 2011 vyrobeny, tak nema kupodivu problemy s tim. Funguje mu to. Muzu ti na neho poslat mejla pres SZ jestli chces.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#47 » pon 8. srp 2016, 11:41

Uz jsem nasel ten clanek, podle neho jsem tehdy splasil ten novy vytahovac, aby ten naboj byl rovne s celem zaveru viz ty fotky tam:

http://www.randomgunstuff.com/articles/ ... tor-update

Kazdopadne, jestli chces mit jistotu, kup si za 15 XDM v libovolne velikosti a budes urcite spokojeny.



Smasher
Příspěvky: 4

Příspěvek#48 » sob 20. srp 2016, 06:29

Zdravim, jaka je tedyvdostupnost nahradnich dilu a original prislusenstvi u techto pistoli? Je to treba srovnatelne s HK, kdy se ceka i nekolik mesicu, ale nakonec se clovek docka nebo je to jeste horsi?!? Nebo je problem to vubec objednat?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#49 » sob 20. srp 2016, 09:13

To brzy zjistím - potřebuji novou pružinu spouště, tak příští týden vezu zbraň k místnímu zastoupení. Kontakt jsem dostal přímo od Steyru, poslal jsem jim zprávu přes webový formulář. Mám M9, tedy se starým vytahovačem, a než se zajel, tak byla tak jedna závada na krabičku. Posledních cca 600 ran bez závady. Steyr se geniálně drží a pohodlně se z něj střílí, podle toho, jak vyřeší M9, půjdu do S9-A1 na nošení.



tt
Příspěvky: 11

Příspěvek#50 » stř 19. říj 2016, 09:37

Ahoj, na nošení a střelbu na střelnici se rozhoduji mezi Steyr S9-A1 a Smith&Wesson M&P 9 compact. To, co zde vidím ohledne Steyru, je potěšující. Máte někdo srovnání či doporučení, proč raději jednu či druhou? Moc díky.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#51 » stř 19. říj 2016, 11:09

MKabar: Po nedávném osahání XDM bych se pod takovouto radu rozhodně nepodepsal:)

tt: Ač sám majitel Steyra, tak na nošení bych raději doporučil něco, na co se dá sehnat velký výběr pouzder a dalšího příslušenství. Proto jsem S9 s těžkým srdcem vyřadil z výběru a nejspíš skončím u G26. Mimochodem, na tu pružinku stále čekám.

SW na tom s výběrem pouzdra bude určitě o něco lépe. I na Steyra se nechá sehnat (na zakázku vyrobit) pouzdro, je to ale časově náročnější.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#52 » stř 19. říj 2016, 11:21

@TT - Na MP9 mas viacej prislusenstva, pripadne diely na tuning (Nemecko). A osobne byt tebou si kupim na strelnicu full size a ten Compact na nosenie. Zasobniky su rovnake, takze mozes ku Compactu mat velky s natiahnutym grip extenderom. Po pociatocnej promiskuite v kratkych som si nechal SW MP9 fullsize ako jedinu 9mm co mi zostala - Compact bude raz ked prestanem nakupovat revolvery :mrgreen:.



tt
Příspěvky: 11

Příspěvek#53 » stř 19. říj 2016, 11:38

Díky chlapi za rady. Já bych naopak čekal, že ta pouzdra apod. nebudou zas takový problém, protože se to jednou sežene a pak to nějakou dobu vydrží - a to samé s díly. Glocky se mi tak strašně nelíběj, že to prostě nepřekousnu a vezmu něco méně praktického a asi i spolehlivého, ale co se mi bude a dobře držet a taky líbit.

@MM Třeba to tak dopadne a budou časem obě, ale s mokrejma notama to zas nebudu moc rozjíždět a fullsize si nechám na pak :P



Jendien
Příspěvky: 7

Příspěvek#54 » pon 31. říj 2016, 18:43

Zdravim,

Zatim jsem majitelem m9- a1, cca 14 dni. Zatim 100 SB klasika a bez zavady. Strelba perfekt, na me zacatecnicke schopnosti strili pekne. Spoust plynula a kratka:)..rozhodoval jsem se mezi G19 a timhle, a G19 mi nesedl do ruky:)..



Kocour46
Příspěvky: 5

Příspěvek#55 » pon 31. říj 2016, 21:48

Jendien píše:Zdravim,

Zatim jsem majitelem m9- a1, cca 14 dni. Zatim 100 SB klasika a bez zavady. Strelba perfekt, na me zacatecnicke schopnosti strili pekne. Spoust plynula a kratka:)..rozhodoval jsem se mezi G19 a timhle, a G19 mi nesedl do ruky:)..


Zdravím, taky se rozhoduji mezi těmito dvěma ( PPQ M2 jsem vyřadil,protože se bojím problémů s hlavní), ale pořád se nemůžu rozhodnout.. Prosím Tě o další info, až budeš mít nastříleno víc.. Díky moc..



Jenn
Příspěvky: 1

Příspěvek#56 » sob 26. lis 2016, 20:45

Zdravím. Vím, že už se tady pouzdra řešily, každopádně by mě zajímalo, jestli někdo používáte na Steyr S40 vnitřní pouzdro Dasta a jak jste spokojeni? Popř. který typ - jestli 212-1 nebo 212-2?



Jendien
Příspěvky: 7

Příspěvek#57 » úte 6. pro 2016, 07:54

M9-A1 nebo chcete li M-A1, další 300 odstříleno, přebíjené náboje od známého. 3 selhače, 2x zápalka, a další nábojnice.
Přisuzuji přebíjeným nábojům. Od listopadu tedy celkem 500 ks. Přebíjené. Sb klasika, Nontox. A úplně v pohodě. Zkoušel jsem střelbu jednoruč, a na 25 metrů krásně v hrudníku.

Nositelnost ucházející. Nabitá má 1 kg, ale nic co by bylo strašné. Myslím že je to super volba pro ty kdo nechtějí GLOCK, osobně mi glock nesedl jak pohledem a zpracováním. Netvrdím že není prověřen narozdíl od Steyra. Ale pokud je položíte vedle sebe. Z Glocku mám pocit takové nedodělanosti.

Mohu ji doporučit, mám větší ruce, a drží krásně i bez gripů:-D...prostě jinak a lépe, a to jsem si zastřílel z Glock 19, 17, vše čtvrtá generace. A pří střelbě fakt sakra rozdíl ve prospěch Steyr.



Evogunit
Příspěvky: 69

Příspěvek#58 » ned 20. srp 2017, 21:40

Ahoj,
nechce se mi zakládat nové téma k petce, kterou tu nemá moc pistolníků, tak zkusím oživit toto. Mám M9 1. generace a mám problém s integrovaným zámkem v rámu. Pro kompletní rozborku je třeba ho zatlačit přes pružinu do rámu (i v případě uzamčení zbraně), ale nejde to. Něco se tam po a trochu se to bojím hodit k kdejakému puškaři. Nemáte s někým zkušenosti v okolí Prahy na tuto značku. Jinak je to velmi příjemná a přesná pistolka :)



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#59 » pon 21. srp 2017, 06:37

Už jsi to někdy rozebíral? Mě to poprvé taky nešlo a vzteky jsem ten čudlík trochu poškrábal, jak jsem se ho snažil zatlačit. Jde to naprosto lehce. Akorát je na to potřeba fígl. Už jsem to nerozebíral asi rok a pistole je na opravě, takže už přesně nevím. Mám pocit, že bylo potřeba buď stisknout nebo natáhnout spoušť. Taky to chce tu uzamykací kulisu mít na správném místě, trochu s ní zahýbat. Ten čudlík musí jít dovnitř fakt zlehka, jinak tam nejde vůbec.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#60 » pon 21. srp 2017, 08:03


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů