Opakovaná špatná zkušenost při střelbě z glocka 17 a 19

Glock a spol.
Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#91 » pát 8. bře 2013, 16:17

Pravda je, že asi trochu ano :) design není významově vzhled, ale snad tuhle nepřesnost každý pochopí.

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#92 » ned 10. bře 2013, 18:46

McFly:Design se vzhledem velmi úzce souvisí a navíc je to také zejména subjektivní aspekt, je mezi nimi minimální rozdíl, takové drobné slovíčkaření určitě není podstatné.
Co se týče kombinace střeliva tak s tebou musím opravdu souhlasit, střelivo se slabou, znehodnocenou, nebo žádnou prachovou náplní/zápalkou a podobnými parametry opravdu způsobí závadu i v revolveru nebo jednoranné pistoli nebo v jakkékoliv palné zbrani.
Co se týče levejch rukou, tak pokud těma levejma rukama například držíš pistoli za závěr, nebo ji držíš tak slabě, že ti vylítne z ruky, pak souhlasím, že takovéhle držení může způsobit závadu na zcela spolehlivé zbrani.

Urdo:Já jsem si jako první zbraň pořídil Makarova a ten mým domnělým chybným úchopem nezpůsobuje zádržky, takže buďto si Urdo musel pistoli opravdu držet nějakým exotickým způsobem (třeba si jí držel za závěr co já vím ;) ), nebo byla ta chyba na straně ne zcela spolehlivé funkce zbraně.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#93 » ned 10. bře 2013, 21:13

teď si uhodil hřebíček přímo nahlavičku - držel jsem ji za závěr a laufem k sobě. A proto ti nejde z Géčka spolehlivě vystřelit. OK, to lecos vysvětluje

Mimochodem, neuzamčené závěry, v kombinaci s ergonomií minulého století odpustí mnohé

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#94 » ned 10. bře 2013, 22:51

Trošku k úchopům starších a novějších kvérů.
Je neskonale pravdou, že starší zbraně/systém zbraní, jsou poněkud benevolentnější, nejen k úchopům. Kupříkladu mám CZ50 a CZ100, hádejte, u které se mi celkem bez větších problémů podaří brzdit a podržet závěr, tak, že třeba po vystřelení posledního náboje nezůstane otevřený.
To samé jsem schopen i u Glocka a věřím, že i jinde, je to tím, že ten palec, ten palec…
No, ale jinak se to také může jevit tak, že klasika je klasika a stará dobrá práce a sytém půjdou těžko překonat, ale to není problém jen zbraní, že…

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#95 » pon 11. bře 2013, 07:54

tak tak :) 7,65 z ČZ83 je větší prda než 9mm z Glocka

je potřeba si uvědomit, že každá zbraň je vlastně extrémní stroj. Teplota, tlak, hybné součásti, nároky na spolehlivost ... a celé to drží pohromadě pár kolíků/čepů.

moderní palné zbraně k tomu všemu ještě reflektují požadavky na redukci váhy, ergnomický úchop, služební ještě bezúdržbovost. K tomu se nedá nic jiného, než smeknout kloubouk před konstruktéry.

A z toho, milý, stále nepoučitelný Vojto plyne jediné. V konstrukci Glocka to fakt nebude ...

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#96 » pon 11. bře 2013, 17:57

To je tvůj názor Urdo, nikoliv můj ;)

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#97 » pon 11. bře 2013, 18:06

jasně že můj, a ještě mnoha dalších, zejména policejních a vojenských zbrojířů :)))))

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#98 » pon 11. bře 2013, 18:16

Tak u těch je motiv poměrně jasný :D
To oni si nechtějí přidělávat práci s úpravou, nebo ještě lépe s přezbrojením, a tak když se jim předloží například glok s tvrzením, že je závadový, tak jenom pronesou něco vo volšovejch rukách a mají hotovo, když to přeci stojí takové neřestné peníze a je to made in Germany tak to musí být něco extra ;)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#99 » pon 11. bře 2013, 18:18

UvF: je to marný ;)



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#100 » pon 11. bře 2013, 19:05

taky si myslim že ten německej glock je dost přeceňovanej..

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#101 » pon 11. bře 2013, 19:29

Chlapi a co takhle to ukončit a nechat si každý svůj názor, byť u některých výrazně subjektivní :)?

Vojto: nikdo ti GLOCKa nenutí a dalším statisícům spokojených uživatelů po světě jen nehaň jen proto, že tobě nesedí či v kombinaci s rukama nefunguje jak má.

Kubo a Vojto: GLOCK je proboha Rakouská značka! Není na něm tedy "Made in Germany" - tím jen ukazujete jak málo o nich víte..

Urgo: kašli na přátelské rady někomu kdo o ně nestojí :) Asi si to musí uvědomit každý sám..

A aby bylo jasno, opět zdůrazním, jak se mi GLOCKy nelíbí! Ale to není důvod je nehodnotit objektivně.



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#102 » pon 11. bře 2013, 19:47

kuba:
Muhehehe

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#103 » pon 11. bře 2013, 20:17

Je to marný, je to marný, je to marný

Přátelé, máte pravdu: don't feed the troll

EDIT: myslím, že si Kuba utahoval z Made in Germany ;)

Uživatelský avatar
Nethall
Příspěvky: 58

Příspěvek#104 » pon 11. bře 2013, 20:33

Já jsem to tady už vzdal, ale krásně se to čte. Samozřejmě, že glock má divné tvary a je šeredný, ale kdyby jste viděli mého psa, tak se vám začne líbit i glock. Pes je divnej a ošklivej, ale je to můj nejvícnejlepší kamarád a nikdy mě nenechal v průšvihu a svou roli kterou má v naší rodině a zahradě má, plní na sto procent. Prostě funguje a já ho za to mám rád a nevyměnil bych ho za žádného jiného.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů