Walther PK 380

Glock a spol.


Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#1 » pon 25. úno 2013, 22:08

Už delší dobu je na trhu pistole Walther PK 380 v ráži 9 mm Browning. Je to plastová pistole velmi podobná svému malorážkovému bráchovi. Jaké s ní máte zkušenosti, u 22 bylo, nebo doposud je mnoho stížností, což hlavně způsobuje asi druh použitého střeliva. Hlavní výhoda je ovšem cena a to 8.200 v černém provedení, pro část veřejnosti je to zbraň, kterou mnozí považují za dostatečnou pro obranu, nemá cenu to tady rozebírat, že 9 Luger je lepší, to všichni víme. Model Walther PPS 9 L je také jednou tak dražší. Mnoho z nás jí asi nemá, ale zajímalo by mě, jak to chodí na naše vlašimské náboje ? Např. u pistole Diamondback DB 380 se ukázalo, že u našeho tuzemského náboje 9 krátký dochází k nevyhazování nábojnic a k poruchám ve funkci zbraně z důvodu nižšího výkonu standartních nábojů, které jsou sice dle CIP, ale bohužel na spodní hranici. Máte někdo nějakou zkušenost i třeba s náboji ZVS, které jsou na trhu již za 5,50 Kč při střelbě z této pistole?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#2 » pon 4. bře 2013, 00:34

Dnes jsem měl možnost se s pistolí seznámit. Opravdu jí asi nikdo nemá, i vzhledem k tomu, že jí téměř nikde nemají a zájem o ní prý je. Bohužel jsem neměl možnost si z ní vystřelit, ale do ruky sedne jak ulitá, vše funguje perfektně. Mě nejvíce překvapily vůle, závěr na rámu kvedlá, že kdybych s ní snad běžel, bude to přímo vydávat zvuky, ale prý se to dnes snad tak dělá. Zásobník zasunutý také má vůle, ale po naplnění je to prý lepší. Celkový vzhled zbraně je úhledný a cena je něco lehce přes 8 tis, v černém provedení. Obchodník mně říkal, že teď v poslední době přišlo do ČR pouze 5 kusů, nevím jestli je to vinou obchodní politiky / vše do USA /, nebo nezájmem veřejnosti. Rozhodně, co jsem v poslední době na pultech našich obchodů viděl v této ráži, je to za ty peníze rozhodně asi to nejlepší, co se dá koupit.



freek
Příspěvky: 8

Příspěvek#3 » ned 12. kvě 2013, 00:56

Má prosím někdo zkušenost s PK380? Chtěl bych doplnit řadu mezi ČZ 75 a ČZ 92. Je to pistole v kvalitě Walther, nebo v úrovni CZ100? :D V podstatě jsem nenašel na netu zkušenost někoho, kdo pistoli měl, ne jenom z obrázků. Chtěl bych PK380 koupit hlavně na nošení a příležitostně na střelnici. Dík



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#4 » ned 12. kvě 2013, 20:20

Pistoli jsem koupil, ale zatím jsem nestřílel, čekám na PZ.
Jedná se o pěknou zbraň, lehkou, naprosto jednoduchou, prostě ideální na nošení, cena 8.150 Kč + náhradní zásobník za 670 Kč. Ráže 9 mm Br. je na obranu dostatečná. Walther za tyto peníze ? Mám CZ 75 B, ale tu nosit nebudu, to mám již za s sebou, to raději Makarova.
Po střelbě dám určitě vědět.



freek
Příspěvky: 8

Příspěvek#5 » ned 12. kvě 2013, 20:26

Někdo psal, že má hrozné vůle na závěru a zásobníku, že kdyby utíkal, bude to chrastit. Snad nebude nízká životnost polymeru. 95% odkazů na PK380 směřuje do Ameriky a mě to nebaví číst ;)

Uživatelský avatar
ataman
Příspěvky: 29

Příspěvek#6 » ned 12. kvě 2013, 20:56

Nemusíš se bát, mám ji rok a žádný problém, žere jak vlašimáky tak i ZVS. Je koncipovaná jako obranná pistole a začala se vyrábět hlavně díky popularitě P22, jejíž fandové volali po silnější ráži. na obranu stačí a schováš ji do kapsy.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#7 » ned 12. kvě 2013, 22:01

freek píše:nebo v úrovni CZ100? :D


sice je OT, ale co tím chtěl básník říci?
CZ100 je dobrá obranná zbraň a je i na svoji kategorii přesná.
Kecy, že je to zbraň na h a podobně jsou kecy
sorry za OT



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#8 » pon 13. kvě 2013, 23:34

Tak o těch vůlích jsem psal já, když jsem jí poprvé měl v ruce. Bohužel se to dnes tak vyrábí, již se zbraně při výrobě nelícují jako dřív.
Mám trofejní uloženku PP také v ráži 9 mm Br., a tam se nic ani nehne, závěr sedí na rámu jako pr.. na hrnci ! Ukazovali mně zbraně za 20 tis. a ty vůle jsou tam také značné. Jednou tak drahý Walther PPS, je obdobný, prostě se snaží, aby při výrobě nebyly žádné problémy. Znovu říkám, za ty prachy, velice schopná a hlavně kvalitní zbraň.
Dovoz pistolí do ČR docela vázne, vše jde ze SRN, do černé díry, do USA.
Měl jsem jí v Praze objednanou přes 2 měsíce !

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#9 » úte 14. kvě 2013, 05:49

Mám Walther PPS a co se vůlí a dílenského zpracování týká, tak tam je to tedy na jedničku z hvězdičkou. Nevím jaký PPS jsi měl k dispozici ale u mého se tedy nic nehne.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#10 » úte 14. kvě 2013, 23:08

Měl jsem v ruce nový kus na prodejně a rám, ver. závěr měl taky vakl, ale na chod zbraně to určitě nemá žádný vliv, možná na přesnost střelby.
S porovnáním s mým PP v této ráži, se to ale nedá srovnat.

Uživatelský avatar
ataman
Příspěvky: 29

Příspěvek#11 » úte 14. kvě 2013, 23:49

Bohuliby: Moderní zbraně určité vůle mají, je to daň za 100% zaměnitelnost dílů. Pokud sháníš Waltra zavolej si přímo k dovozci: http://www.guns-trade.cz/ V Č. Budějovicích jseš autem za dvě hodiny, studentským žlutáskem to o moc déle netrvá, jen je ta střelnice Borek potom trochu z ruky, ale nějáka MHD tam aspoň k Makru snad taky jezdí, však si to vyguglíš :) jo a pokud vím tak bezprostředně po IWA navezli zboží byl jsem tam asi týden po, tak tě v Praze někdo tahá možná za nos. PK380 i PPS měli, navezli i rezervní zásobníky. Co jsem se s nimi bavil, jdou PKčka dost na odbit, je pravda, že musí z Waltherem dost smlouvat, prý do USA dodávat nestíhají, dokonce prý i PPX (mimochodem docela překvapila česká cena 13.900 za černý, nemít jiné starosti možná bych to prubnul, vzhled "zvláštní" ale nestřílí se z toho špatně a docela dobře a přirozeně se mi držela) je u amíků dost žádaná.



freek
Příspěvky: 8

Příspěvek#12 » čtv 16. kvě 2013, 06:03

Kluci dík za názory ;) . Včera jsem mluvil s paní v Guns trade. Ochotná, snaha domluvit se, ještě mi poslala emailem článek ze Střelecké revue o PK380. Prý zatím s pistolí žádné problémy nemají, reklamace taky ne, náhradní díly dovoz z Německa a výroba pistole prý přímo taky v Ulmu. Zatím spokojenost. O víkendu si ji pojedu osahat :-).

Uživatelský avatar
ataman
Příspěvky: 29

Příspěvek#13 » čtv 16. kvě 2013, 08:25

Tak dobře pořiď. Není nad to udělat si radost vysněnou hračkou, nebo ne? :D



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#14 » pon 20. kvě 2013, 23:24

Mého Walthera + druhý zásobník jsem zakoupil také po IWĚ, do té doby opravdu nebyly.
Prověřil jsem vše na střelnici a pro obranu opravdu super zbraň, alespoň z mého pohledu, přesná, lehká a pro moje velké ruce naprosto ideál.
Vystřelil jsem 150 nábojů, z toho 100 ks ZVS, bez jediného selhače. Jedinné, co mně trochu vadí, je ten kloktající zásobník, i při sřelbě to cítím, jak se zásobník v rukou pohybuje pod rámem, ale to je subjektivní pocit, to dělají i lepší zbraně.
Na střelnici je pochopitelně lepší z ekonomického hlediska 9 Luger, ale tak velkou zbraň nosit nebudu, to mám za s sebou, i když je také pochopitelně vlastním. Např. LC9 je pro moje ruce příliš malá a o životnosti a náhr. dílech mám také určité pochybnosti. Je to USA.



freek
Příspěvky: 8

Příspěvek#15 » stř 22. kvě 2013, 07:05

LC9 byla původně taky ve výběru, ale nakonec jsem usoudil, že Luger bude na tak malou zbraň silné střelivo a začal jsem se rozhlížet po 9mm Browning. Na střelnici mám ČZ75 v Lugeru, kde mi zatím vyhovuje, ale když jsem ji tuhle zvážil full-loaded, vážila 1191 gramů ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů