Heckler & Koch P2000SK (nebo jiný subkompakt) v .357 SIG

Glock a spol.


nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#1 » čtv 14. bře 2013, 17:21

Máte někdo zkušenosti s chováním malé zbraně v ráži .357 SIG? Přemýšlím o Heckler & Koch P2000SK v této ráži. Subkompakty jsem prozatím střílel pouze v 9 mm Luger a .40 S&W. To se dá udržet bez problémů, ale u .357 SIG už trošku váhám.

Pokud někdo vlastníte, mohl bych si vystřelit? Kdekoliv v ČR nebo jejím okolí. :)



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#2 » čtv 14. bře 2013, 19:51

Mám zkušenost pouze s glockem 31 (full size) a ne že by se to nedalo udržet, ale ze všech ráží co glock dělá tahle kope nejvíc. V porovnání se .40 S&W ještě o dost víc. Takže v tom subkompaktu to bude asi solidní pecka.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#3 » pát 15. bře 2013, 19:13

Díky za reakci. Kope nejvíc ... tím myslíš i víc, než třeba Glock 29? To je subkompakt v 10 mm Auto. Jestli se dá udržet to, tak už asi cokoliv.

Aktuálně zjišťuji dostupnost v ČR. Chtěl bych ji současně s hlavní ve .40 S&W, protože s u nás povoleným střelivem nemá .357 SIG v případě obrany proti člověku valného významu.

Btw, nechystá se něco jako P30SK? MKabare, haló, kde jsi? :)



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#4 » pát 15. bře 2013, 19:36

Můžu porovnat G20C a G31, střelivo 10 Auto prvi partzyan, což si myslím že je spíš slabší laborace proti 357 sig S&B což je údajně jedno z těch silnějších a výsledek G31 výrazně vyšší kopanec. Glocka 29 bych bral hned, ale novej je dost drahej a staršího sehnat se mi nepovedlo.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#5 » pát 15. bře 2013, 19:50

Jasný, díky. Tak to asi opravdu bude slušná prda. 10 mm Auto by se mi taky moc líbilo, ale Glocka nemusím a jinak moc na výběr není.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#6 » sob 16. bře 2013, 20:43

Udrzet to pujde urcite, to bych se nebal, jednoruc strilet se da v pohode i 500 S&W.
Samozrejme to nebude na nejakou rychlopalbu a k tomu vyssi opotrebeni zbrane a cena munice.
Vetsi problem spis bude ale P2000SK v 357 SIG sehnat. Moc jich nevyrobili a vetsina je stejne v USA. Ja dlouho chtel P2000SK v 9 mm Luger, ale nakonec jsem si to rozmyslel a na noseni poridim
kratkou P30 bez pojistky a s nizkoprofilovym kratkym zachytem zaveru. Delkove je delsi jenom o fous oproti P2000SK a ze je vetsi rukojet nevadi, stejne bych mel na P2000SK porad navlek a delsi zasobnik z USP Compactu, bo mam vetsi ruku. A tedka nosim P30LS bezne, takze jsem zvykly na full size rukojet.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#7 » ned 17. bře 2013, 12:13

Taky se obávám, že to v ČR neseženu. Zatím čekám na odpověď.
P30S už mám, ale do toho, v čem ji často potřebuji nosit, je dost velká.
Zatím to řeším raminou.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#8 » pon 18. bře 2013, 01:19

Ja nosim v zime v kydexu od Hucka Finna (P30LS) a v lete CZ83 v brasne od 5.11. LS tam vleze taky zcela bez problemu, ale CZ83 zabira mene mista. Az budu mit kratkou P30, tak v zime bude taky v kydexu a v lete v brasne misto CZ83 a sem tam pod trickem i v lete bo je kratsi.
Z P2000SK v 357 SIG bych si velice rad vystrelil, nestrilel jsem jeste ani z P2000SK ani z nabojem 357 SIG z jakekoliv jine pistole. Jestli me pamet neklame, tak na HKPro foru psali, ze v 357 byly vyrobeny jenom male serie a uz pred par lety, takze pocitam, ze na 99% to sehnat opravdu uz nepujde. Jedine koupit 40 S&W a k tomu neoriginalni hlaven 357 SIG, jedna nemecka firma vyrabi hlavne na skoro vsechny H&K a delaji i 357 SIGy. Cena neni extra premrstena, ale kvalita taky neni zadny zazrak, urcite by to pak chtelo nechat u nekoho dobreho (Zendl) dolicovat na miru.
Kazdopadne na IWA jsem porovnaval P2000SK vs P30 a P2000SK je jeste masivnejsi hranatejsi zaver a delkove je jenom o fous kratsi. No a ta delsi rukojet na kratke P30 se da kompenzovat trochu pouzitim strednich profilu at to zabira mene mista na noseni (normalne mam nejvetsi profily a ted jsem jeste nato nacpal navlek aji, ted mi to teprve sedi uplne perfektne).
No ale osobne bych se na 357 SIG vykaslal a koupil 9 mm Luger a nacpal tam 9 g Subsonicy od S&B na noseni (fajne deformujou viz vlakno o pistolove munici). 357 SIG je u nas podle me fakt k nicemu, kdyz u nas nejsou dovolene expanzni strely a prostrelit nejakeho agresivniho cokla a k tomu nechtene dve nezucastnene osoby neni zrovna dobry vysledek :-(.
Nejsem fanda vysokotlake munice (40 S&W, 357 SIG), v nasich koncinach bez expanznich strel celkem k nicemu a krome vysoke ceny munice jeste i mnohem rychlejsi opotrebeni zbrane. Za me tedy 9 mm Luger a nebo jeste 45 ACP na noseni (na strelnici taky drahe) a nebo pripadne pro extremisty 10 mm Auto, kdyz uz, tak uz fakt poradne :-). Celoplaste 357/40 proleti skrz stejne jako devitka, rozdil ucinku v zivem cili o hmotnosti cloveka minimalni.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#9 » pon 18. bře 2013, 10:57

MKabar píše:Ja nosim v zime v kydexu od Hucka Finna (P30LS) a v lete CZ83 v brasne od 5.11. LS tam vleze taky zcela bez problemu, ale CZ83 zabira mene mista. Az budu mit kratkou P30, tak v zime bude taky v kydexu a v lete v brasne misto CZ83 a sem tam pod trickem i v lete bo je kratsi.

Já mám Maxpedition a z toho P30 nevytáhneš dostatečně rychle a spolehlivě. Pětaosma se tam vejde tak natěsno, že by ho brzy odrovnala. Každý centimetr hraje velkou roli. 5.11 má větší vstup a asi i kapsu. Sám jsem nosil full size dlouho a nosím dodnes. Občas potřebuji subkompakt. Smyslem tohoto vlákna není řešit proč.

MKabar píše:No ale osobne bych se na 357 SIG vykaslal a koupil 9 mm Luger a nacpal tam 9 g Subsonicy od S&B na noseni (fajne deformujou viz vlakno o pistolove munici).

Proč ne raději 9.7 g od S&B?

MKabar píše:357 SIG je u nas podle me fakt k nicemu, kdyz u nas nejsou dovolene expanzni strely a prostrelit nejakeho agresivniho cokla a k tomu nechtene dve nezucastnene osoby neni zrovna dobry vysledek :-(.
Nejsem fanda vysokotlake munice (40 S&W, 357 SIG), v nasich koncinach bez expanznich strel celkem k nicemu a krome vysoke ceny munice jeste i mnohem rychlejsi opotrebeni zbrane. Za me tedy 9 mm Luger a nebo jeste 45 ACP na noseni (na strelnici taky drahe) a nebo pripadne pro extremisty 10 mm Auto, kdyz uz, tak uz fakt poradne :-). Celoplaste 357/40 proleti skrz stejne jako devitka, rozdil ucinku v zivem cili o hmotnosti cloveka minimalni.

Nechtěl jsem tu řešit jiné zbraně, ani nevhodnost .357 SIG na obranu při nemožnosti použití expanzního střeliva. V tom mám jasno a nepotřebuji poučit. Sám jsem tento aspekt zmínil hned v úvodu. Co víš, třeba ji mám na medvědy a případně prostřelení "dvou nezůčastněných" medvědů mě tolik netrápí.

Pro .357 SIG mám rozumný důvod a .40 S&W je pak ráže, pro kterou již stačí dokoupit pouze hlaveň. Vše ostatní včetně zásobníku sedí. Jinak bych také volil 9 mm Luger. I RAMI jsem si pořídil v devítce. O tomhle vážně toto vlákno být nemělo.

Spíš mi jako někdo s přehledem o HK řekni, zda jsi nezaslechl něco o případné přípravě subkompatku na bázi P30.
Proč vlastně na webu mají řady USP, P30, ale P2000, která je vývojově mezi, tu ne? Dělají se ještě vůbec?

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#10 » pon 18. bře 2013, 23:41

Maxpedition ma kolega na moje doporuceni, je polovicni oproti te moji 5.11, chtel malou kompaktni brasnu, nema bouchacku. Tu moji vetsi 5.11 vlacim skoro denne tretim rokem a prosla si uz fakt vsim moznym a drzi, porad je skoro jako nova, ale ten Maxpedition je jeste kvalitnejsi, hrubsi tkanina a hrubsi svy. O nejake Maxpedition, do ktere se vleze pistolka uvazuju tedka taky.

9.0g jenom proto, ze zrovna ty jsem kupil, 9.7g nemeli bohuzel nikde na krame :-(. Uvazuju, ze si koupim par tech novych 158gr (10.2g) strel od Marcinka z Alsa Pro a ukecam nekoho, at mi zteho zrobi prebijenky. Pak bych to otestoval, jak to slape v H&K. 158gr strela je zajimava.

Subcompact na bazi P30 urcite nebude v dohledne dobe. Jedine, ze by si nekdo udelal velkou objednavku, nejaka policie nebo tak, coz nehrozi, bo ti subcompacty normalne neobednavaj a kdyz uz si just nejaka FBI vzpomene, tak si objednaj G26/27. P30L byla vyvinuta pro Norskou policii, chteli full size, ne kratsi P30. A ten extra dlouhy zachyt zaveru a dlouhy reset spouste, to jsou taky vymysly policajtu z Nemecka. Vsechno tam je zamerne. Zavodnici z USA HKPRO Teamu pry rikali par lidem na zavodech uz na zacatku lonskeho roku, ze je ve vyvoji Match spoust pro P30 (beru vsema 20 jestli se to nekdy objevi).
No kazdopadne na IWA ted znovu uvedli HK45 pro Evropu i s olivovym a bezovym FDE ramem a snad i Tactical se zavitem. Predstavili je letos na Shot Show 2013 jako novinku. Takze muj odhad je, ze na Shot Show 2014 bude predstavena oficialni P30L Tactical verze se zavitem na hlavni (na lepsi spoust ale nesazim, na HK45 na spoust taky nesahali) a vyssimi miridly (kvuli tlumici) a taky mozna s temi novymi barvami ramu.
Ja osobne bych bral zavodni "Expert 2" 5" verzi na bazi P30, to je moje vysnena pistolka :-).

Co se webu tyce, na nemeckem je pusto prazdno, na americky web je treba koukat na aktualne vyrabene modely, tam je toho vic. Loni vyrobili nove varky Experta 9/40 pro USA.
P2000SK 357 SIG sem tam nekdo splasi pres bazary v USA apod, ale v Evrope tomu fakt moc nedavam, ale za zkousku nic nedas. Muzu sehnat kontakt primo do HK v Nemecku a poptat se tam. Vim o jednom fandovi 357 SIG na HKPro foru, co ma P2000 a P2000SK dve od kazdeho a v 357 SIG. Ta vetsi P2000 bude nejspis jeste vzacnejsi nez SK bych rekl.

Taky by se naslo par fajnsmejkru, co nechali predelat USP na 10 mm Auto (STI zasobniky upravene, predelana nabojova komora, nova vratna pruzina a zvetsene vyhozni okenko) :-).



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#11 » úte 19. bře 2013, 19:22

Nevím, které verze jsi porovnával, ale můj Fatboy Versipack je pouze o něco menší, než 5.11, co jsem viděl. Ale jak jsem říkal, každý centimetr hraje roli a to jak ve velikosti, tak na délce zipu.

Ano, 9.7 g se hůře shánějí. Už se mi dokonce snažili namluvit, že existují pouze na papíře. :)

S touhle strategií H&K nedělá dobře. O některé výrobky by byl obrovský zájem i bez nějaké armádní nebo policejní objednávky v pozadí.

Loni jsem odložil koupi P30LS v naději, že letos bude Tactical. Jestli bude až napřesrok a ještě navíc bez úpravy spouště, stejně jako 45, tak to mě vážně nepotěší.

10 mm Auto by se mi taky moc líbilo, ale Bren Ten je historie a do Glocku kvůli tomu nepůjdu.

No nic, už jsme dost mimo téma. Díky za reakce a necháme to tu spát.
H&K P2000SK v .357 SIG beru jako nereálné sehnat.



Smasher
Příspěvky: 4

Příspěvek#12 » pon 8. srp 2016, 11:31

Zdravím,
jsem zrovna ve výběru Subcompactu a HK P2000SK je jedním z favoritů, ale neměl bych odvahu koupit bez toho, aniž bych si z toho vystřelil. Nenajde se na Ostravsku hrdý majitel této zbraně, který by mi dovolil si ji vyzkoušet?

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#13 » pon 8. srp 2016, 11:53

Proc kupovat 15 let nebo kolik stary gver, kdyz muzes mit novy ergonomictejsi model P30SK? Ten maj tedka na predvadecce H&K na Coradu v Ostrave, tak si ho tam zajdi prubnout. Pry je to hodne mekoucke, ale nestrilel jsem ztoho jeste, mam nalitane celkem dost jenom na velkych P30. Ale moc subcompact to teda neni, je to jenom zkraceny zaver+lauf a rukojet oproti normalni P30, zbytek je stejny. Idealni je koupit V3 bez pojistek a prestavet na kratky LEM V4.1 a jeste miridla poradne to chce. 21 nebo kolik gver, trojec dily na kratky LEM a 2-3 litry miridla (USA only, dily maji vsechny v Hermesu v Bratislave) plus dobry kydex (Huck Finn je z Ostravska a udela ti namiru na to kydex).



Smasher
Příspěvky: 4

Příspěvek#14 » pon 8. srp 2016, 12:40

Dobrý,
ano, na Corradu jsem v rámci předváděcí akce byl 2x, opakovaně jsem z P30SK střílel a musím říci, že nic hořšího jsem snad v ruce neměl... vím, že je to individuální, ale mě to prostě nesedlo. Neseděla mi jak do ruky, tak spoušť. Strašně těžký "cvalda", pro skryté nošení si ho opravdu nedovedu představit... Opravdu jsem byl hodně zklamán... prostě všechno špatně... Pak jsem si půjčil "micro" G43 a nestačil jsem se divit co všechno jsem trefil:)
Jinak v rámci akce jsem se půjčil i SFP9 a ta mě zase poasadila na prdel (v pozitivním smyslu slova), zde bylo zase všechno naprosto parádní:D

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#15 » pon 8. srp 2016, 13:35

P2000SK je starsi hranatejsi P30SK, hlaven je treba zcela identicka. Takze zkouset P2000SK nema tim padem smysl. Me z malych tenkych na noseni nejvic sedi XDS, ale to nejde sehnat. Z G43 se mi kupodivu strili taky dobre (a to mam velke pracky). Tak potom jedine cekat par let na compact SFP a nebo koupit rovnou SFP ;-). Zas tak velka neni. Spoust v zakladu na P30 i SK je tvrda, je to sluzebni/bojova pistole ne zavodni special. Standartni V3 se da odhlehcit lehkou pruzinou blokace uderniku a nebo komplet koverzi na kratky LEM. A taky zalezi na konfiguraci panelu a hrbetu jeste. Ja mam boky i hrbet velky a kdyz si dam stredni, tak netrefim ani vrata od stodoly s velkou P30L. Jinac me sedi mnohem vic P30L nez SFP, ale to je tim, ze mam velke ruce. Vetsine lidi sedi lepe SFP, protoze je jeste ergonomictejsi, vic vybrana vzadu pod zaverem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 19 hostů